Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.02.2010, 16:22   #11
tosip


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 6
Motocykl: RD03
tosip jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

uff,
dzięki za wyczerpujące info:
- czy konsultuję trasę z agencją nawet gdy wypada ona poza strefami zamkniętymi dla turystów?
- Pkt 3: jak rozumiem w algierii konieczne będą tamtejszy dowód tablice i polisa?
Reszta brzmi ciekawie
btw, byłem dziś w ambasadzie i miło się zaskoczyłem. Przyjął mnie starszy facet, który wspomniał, że dobrze byłoby mieć zaproszenie/list od Algierskiego klubu/federacji motocyklowej. Poza tym nie widział żadnych przeszkód. Wspomniał oczywiście o konieczności ustalenia trasy tak aby nie pokrywała się z obszarami o ograniczonym ruchu turystycznym.
tosip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2010, 17:35   #12
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Każdą początkową trasę konsultujesz z agencją , gdzie pojechać , na ile dni itp. , ponieważ na tej podstawie dostajesz zaproszenie od agencji i na podstawie niego , ambasada wydaje Ci wizę , trasa musi być podpięta po dokumenty i w żadnym wypadku nie może ulec modyfikacji po zatwierdzeniu przez agencję . Agencja ma obowiązek poinformowania gwardii nazionale i policji o wyznaczonej trasie .
Nie ma możliwości poruszania się po Algierii bez przewodnika , na oryginalnych tablicach i bez ich ubezpieczenia .
Takie firmy jak Eni czy Total posiadają specjalne przywileje , ich pracownicy mieszkający tam , jeździli terenówkami bez algierskich tablic .
Powiem Ci tylko że jeśli coś nie spodoba się algierskim pogranicznikom to całe przygotowania i kasa idzie w błoto , a Ty wracasz do domu , tak samo na kilkudziesięciu miejscach kontrolnych , przez które musisz przejechać po przekroczeniu granicy .
Dlatego Twój przewodnik , jest Twoim aniołem stróżem .
Kiedyś próbowałem coś ustalić tu u nas i informacje , które wtedy otrzymałem z konsulatu , nie pokrywały się z tymi z agencji , to tak na marginesie . Wszystko musi być dopięte na tip top , to nie jest weekendowy wypad , żeby pozwolić sobie na jakieś nie dopatrzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2010, 16:15   #13
tosip


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 6
Motocykl: RD03
tosip jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

wyczerpujące info
masz może namiar na jakieś agencje w Algierii? Chciałem zorientowac się w cenniku. jeśli impreza będzie droga to pomyslę nad alternatywą. Znajoma ekipa wybiera się do Libii (z tego co słyszłałem tam są podobne regulacje), może podepne się z nimi i Algierię zamienię na Libię
tosip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2010, 19:39   #14
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Agencji jest co nie miara wystarczy wybrać kilka i napisać do nich mejla : http://www.google.it/#hl=pl&q=l%E2%8...71968e6c3b9616 , z zarysem trasy , terminu itp. Te które nie odpowiedzą , znaczy że nie zajmują się organizowaniem tego typu wyjazdów. Wtedy wybierasz tą która Ci najbardziej odpowiada . Taki wyjazd wymaga trochę zaangażowania wszystkich uczestników , przygotowań jest w brud , ale można też ogarnąć wszystko da solo , tylko finansowo nie wychodzi szczególnie .
Procedura wyjazdu do Libii jest identyczna a Libia najbezpieczniejszym krajem w Afryce , w Algierii mają dużo wewnętrznych problemów natury bezpieczeństwa z którymi borykają się od lat , dlatego czasami zaplanowany i dopięty na ostatni guzik wyjazd , pęka jak bańka mydlana , wiem coś o tym .
Powodzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Algieria 2011 enduromaniak Umawianie i propozycje wyjazdów 5 15.12.2010 05:56
Algieria -grudzień 2010 enduromaniak Umawianie i propozycje wyjazdów 3 25.11.2010 23:46
Tunezja 2010 - inspiracja filmowa ENDUROVOYAGER Kwestie różne, ale podróżne. 3 14.11.2010 10:08
Strefy Tunezja na 2010 rok Adagiio Umawianie i propozycje wyjazdów 1 30.01.2010 20:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.