Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2018, 08:48   #11
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Uderz do Leżana lub Szparaga. Zacznij od dobrej diagnozy. Sprzęt super do jazdy, pytanie co się stało z tym egzemplarzem.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 10:53   #12
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Tak właśnie zrobie Jestemy już umiowieni na telefon.

Jeździ się bardzo fajnie tylko nie mogę na razie sie w pełni cieszyć bo raz ze dymi a dwa ze gubi olej :/
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 12:51   #13
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Złóż reklamacje sprzedającemu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 13:24   #14
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Złóż reklamacje sprzedającemu.
W 25 letnim motorze gumy jak kamień a pewnie pierścienie tez nie lepsze ; tanio nie bedzie kupujący pewnie się liczył ze nie jest to NAT
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 13:41   #15
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Liczyłem się ze wszystkim, nawet z ewentualnym remontem ale myślałem ze zrobie to na spokojnie w zimę bez jakiegoś nacisku a teraz nawet się dobrze nią nie nacieszylem


Rozmawiałem z Leżanem, zna motocykl, silnik do remontu, zajebiscie rozpoczęta przygoda z Afryka
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!

Ostatnio edytowane przez Kondzix : 23.07.2018 o 14:04
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 14:19   #16
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
(...) myślałem ze zrobię to na spokojnie w zimę bez jakiegoś nacisku a teraz nawet się dobrze nią nie nacieszyłem (...) zajebiście rozpoczęta przygoda z Afryka
Tego boję się najbardziej przy zakupie kolejnego motocykla... tym bardziej że nie ma idealnej recepty na uniknięcie wpadki :/ Planowałem iść Twoją drogą i kupić coś z forumowych ogłoszeń licząc na obniżone ryzyko wtopy...
Współczuję problemu, obyś wybrnął z niego z sensem.

Cytat:
(...)Zabierałem się do tego ponad rok, aż w końcu dzięki temu forum i ogłoszeniu w dziale "kupię" udało mi się trafić myślę ciekawy egzemplarz u jednego z forumowiczów.(...)
Pytanie jeszcze co na to sprzedający? Jakieś refleksje? Cytat powyżej z Twojego wątku po zakupie. Egzemplarz rzeczywiście "ciekawy"...
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 15:17   #17
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Czuję się wywołany do tablicy. Z Konradem wiele razy rozmawiałem i to co mu powiedziałem powtórzę. Za mojej kadencji czyli przez około 6 lat działo się wiele rzeczy pompy reflektory gaźniki ale z samym piecem nigdy nie miałem problemów. Serducho biło do dnia zakupu moc była nawet nie myślałem o żadnych inwestycjach co noe znaczy że dałbym sobie głowę uciąć że serduch np padnie za miesiąc nowemu kupcowi czego bym bardzo nie chciał. Poprostu nie jestem mechanikiem moto miało wszystkie serwisy robione przez mechanika który kiedyś jak kupiłem moto na moje pytanie czy robimy coś w silniku przez zimę powiedział jezdzic jak coś jebnie to będziemy robić a i tak teraz lepiej nie będzie jezdzic. Oleju nie musiałem dolewać może ze dwie setki na cały sezon. W trasę jak ostatnio 1600 km nawet nie brałem oleju. Jak Konrad mi powiedział ze oleju mu wciągnęło łotr do Warszawy to mnie trochę zamurowało i byłem przekonany ze to błąd pomiarów na centralce. Teraz wyszło ze setka na 100 i olej w odmie. Do odmy nigdy nie zaglądałem no nawet noe wiem co tam miałem szukać. Moto ma swoje lata ja go używałem głównie w terenie nic nie ukrywałem na oględzinach dałem kluczyki do testów i narzędzia do rozbierania motocykla.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 15:20   #18
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
Liczyłem się ze wszystkim, nawet z ewentualnym remontem ale myślałem ze zrobie to na spokojnie w zimę bez jakiegoś nacisku a teraz nawet się dobrze nią nie nacieszylem


Rozmawiałem z Leżanem, zna motocykl, silnik do remontu, zajebiscie rozpoczęta przygoda z Afryka
A probowales wsadzic do ryżu :-)
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 15:50   #19
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciej33 Zobacz post
A probowales wsadzic do ryżu :-)
Próbowałem puszczać również muzykę klasyczna ale tez nie działa, jakieś inne pomysły?




Po trasie z Torunia do Warszawy wlalem litr zanim cokolwiek pokazało się na bagnecie - motocykl rozgrzany, na kołach, odstany. W garażu u Tomasa miał full na centralce po nocy u mnie już zero. Myśle dobra rozgrzeje sprawdzę jak należy ale nic to samo, dobra doleje może nie było, może coś innego nie wiem przecież nie możliwe zeby tyle wziął trochę dymi ale nie jest przecież nowy... Od razu sygnalizowałem, ze jest taki problem. Usłyszałem, ze to nie możliwe myśle wierze, jeździć obserwować. Przecież nie mogłem kupić szrota ani tez nie mam przecież takiego pecha ze po wyjechaniu z Torunia padł silnik...

Owszem silnik trzyma moc, stan ogólny motocykla jest bardzo dobry, wszystko zgodne z opisem, poza ta jedna „drobna” rzeczą ze żłopie olej jak pojebany. W sobotę sto pare kilometrów trochę terenu trochę szosy i minus 200ml... To co ten silnik jest wart? To tak jakby tego silnika w ogóle nie było, zajazda można było kupić za kilka tys a nie jeżeli brac pod uwagę wydech to ponad 9.

Wieść forumowa niesie, ze prawdopodobnie dymienie pojawiło się rok temu po zagotowaniu motocykla. Teraz jeszcze doszedł ten wyciek, chyba z odmy bo wszystko od spodu jest zarzygane także myśle, ze teraz to już dolewki tylko z beczki maja sens.

Najważniejsze nie licząc drogi z Torunia motocykl przejechał u mnie 400km.
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 16:00   #20
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Odnoszę wrażenie jakbyś miał pretensje że sprzedający wpierdolił cię na minę. Wydaje się że lepiej wyjaśnić to między sobą niż publicznie wylewać żale. Tomas głowy w piasek nie schował a z tego co opisuje to stan przedstawił rzetelnie i uczciwie. Jak się kupuje 20 letnią padlinę to należy się liczyć z tym że nie znasz dnia ani godziny. Moja 20 letnia SR500 zepsuła się od stania w garażu a ma 1000 km nalotu .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mechanik w Poznaniu i Wrocławiu poszukiwany Zimny75 Inne tematy 12 13.03.2012 09:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.