Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Suzuki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.12.2016, 20:31   #1
zbychu 750
 
zbychu 750's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Pniewy
Posty: 34
Motocykl: RD07
Przebieg: 98 tys
zbychu 750 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 godz 29 min 26 s
Domyślnie DR 750 big

Witam
Ostatnio weszlem w posiadanie Dr 750 big. Rozebrane go do ostatniej śrubki, wymiana wszystkiego co zużyte i kwalifikowalo się na złom ( włącznie z 2 bieg). Teraz już po składany dostał nowy lakier, części, olej itp lecz pojawił się problem który mnie i moja wiedzę przerasta. Po odpaleniu na ssaniu pracuje ładnie lecz po zamknięciu ssania gaśnie. Wyciaglem gazniki czyszczenie po raz 2 i odpal hm to samo. Odpaliłem go jeszcze raz, mimo że silnik gorący to ssanie bo inaczej nie ma opcji, ale przy sciagnietym laczniku gaznik - filtr zatkalem palcem jedną z dwóch dziurek i o dziwo big orzyl są wolne obroty pracuje ładnie aż miło słuchać, palec zabrałem dziurkę odetkalem big strzał w gaznik i zdechł. Przy zatkanej tej dyszy pali bez ssania bez gazu i pyka na wolnych. Dodam że te dziurki są na wlocie gaźnika od strony filtra, jedna z malutką dziurką ona jest na wprost iglicy, i z większą dziurką ( to ta którą zamykam). Przepraszam za zamieszanie i opis ale proszę o pomoc tutaj lub 607760921. Pozdr.
zbychu 750 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 21:00   #2
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Wykrec srube skladu mieszanki i zobacz czy z nia ok. Czy ma sprezynke, podkladke i o-ring. Jezeli wszystko ok to wkrec ja do lekkiego oporu a potem wykrec o ilosc obrotow podanych w serwisowce.

Zatykasz dziurke lewa czy prawa?

Masz tam dwa gazniki? w obu zatykasz te dziurki czy w jednym tylko?

Masz instrukcje obslugi?
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 12.12.2016 o 10:36
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2016, 01:34   #3
jakubdr750


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 29
Motocykl: DL 650
Przebieg: 99
Galeria: Zdjęcia
jakubdr750 jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 33 min 21 s
Domyślnie

witaj,
miałem 2 Bigi 750 ale to było lata temu, na forum suzuki dr szeroko opisałem sposób regulacji gaźnika.
Dobrze wyregulowany Big będzie chodził ok, ale nie lubi jak sie nie dba o jego gaźnik.
Upewnij sie że pływaki prawy z lewym nie sa pomylone i pokop na forum suzukowym, to były lata 2004-2008.
Generalnie ustawianie sruby mieszanki na ileś tam obrotów g daje, robi sie to inaczej.
O jakich dziurkacj piszesz, może jakies foto, mysle że jest to temat na forum dr, tam go rozwikłasz,
inna sprawa co za " majstry" grzebali przy gażnikach wcześniej i co tam popsuli?

Ostatnio edytowane przez jakubdr750 : 13.12.2016 o 01:39
jakubdr750 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2016, 09:48   #4
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

cyt.

Upewnij sie że pływaki prawy z lewym nie sa pomylone

a mozna je pomylic? gazniki z tego co pamietam sa niesymetryczne i lewy plywak bedzie pasowal tylko do lewego gaznika a prawy do prawego

Generalnie ustawianie sruby mieszanki na ileś tam obrotów g daje, robi sie to inaczej

a jak? mozesz opisac w paru slowach?

O jakich dziurkach piszesz

pewnie o dyszach powietrznych na 'wejsciu' do gaznika. na fotce.

generalnie Mikuni BST to dosc marnie wykonane gazniki ale do prostego singla wystarcza.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 002.jpg (39.8 KB, 11 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2016, 21:42   #5
KaSa


Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 3
Motocykl: Bigos
KaSa jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 46 min 22 s
Domyślnie

Jeśli nie potrafisz sobie dalej poradzić skontaktuj się z kolegą MAJSTER z Kalisza - specjalista od BiGów. Na forum suzukidr są namiary na niego.
KaSa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2016, 00:47   #6
jakubdr750


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 29
Motocykl: DL 650
Przebieg: 99
Galeria: Zdjęcia
jakubdr750 jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 33 min 21 s
Domyślnie

tak prawy z lewym można pomylić na 100% gaźniki złożyć i próbować regulować, na źle złożonych gaźnikach (pomylony prawy z lewym pływakiem)
pray od lewego rózni sie średnica kanalika, i niczym innym) dojechałem do Dubrovnika, potem wszystko musiałem pruć i je zamieniać, było jak ręką odjął,
to było 10 lat temu sory ale nie poamietam dokładnie jak to regulowałem czy zaczynałem od wręcania czy wykręcania, a regulowałem wielokrotnie w mioch 2 Bigach i również kumplowi.

Najpierw chyba wręcałem srube mieszanki do momentu aż silnik zacznie zwalniać obroty, potem licząc obroty śruby wykręcałem tę śrubę do momentu aż silnik zacznie zwalniać obroty, następnie ustawiałem wartość pośrednią i wolne obroty regulowalem na 1200 obr/min pokrętłem przepustnicy, przy sprawnych zaworkach iglicowych (wymiana co roku) i iglicy (no właśnie nie pamietam na którym ząbku chyba 2!!!!) Big spalał w trasie w okolicach 5 litrów, zawsze odpalał i pracował równo.
(czyli od pierwszego zwolnienia obrotów do drugiego było np 19 obrotów śruby, należało ją cofnąć o 8,5 obrotu, następnie ustawić wolne obroty pokrętłem na około 1200obr/min)
Ten sposób jest jedynym poprawnym i odpowiednim sposobem na regulacje gażników w DR 750/800

Aha i żeby do śruby regulacyjnej dojśc dorób sobie śrubokręcik np ze śruby 6'', na jednej krawędzi zaznacz punkt, żeby móc liczyś te obroty,

Mam nadzieję że pomogłem

Ostatnio edytowane przez jakubdr750 : 14.12.2016 o 00:53
jakubdr750 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2016, 23:46   #7
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

czyli szukasz najwyzszych obrotow na skladzie mieszanki a nastepnie sruba obrotow biegu jalowego zmniejszasz do porzadanych 1400 obr/min
to jest normalna procedura w kazdym gazniku
i musi chodzic
;-)
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2016, 10:57   #8
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

w katalogu czesci suzuki plywaki wystepuja pod roznymi numerami wiec sa to dwie rozne czesci. mowisz ze ten kanalik ma rozna srednice w zaleznosci od gaznika? pamietasz w ktorym ma byc szerzej?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg floats.jpg (71.9 KB, 9 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2016, 14:56   #9
latek78


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: serock
Posty: 27
Motocykl: nie mam AT jeszcze
latek78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 56 min 9 s
Domyślnie

Zbychu na poczatek ustaw przepustnice sprawdz przewód podciśnienia pompki i i ustawienie składu jeśli gazniki byly długo nieuzywane mogly się pozaklejac resztkami odparowanej benzyny(u mnie tak było)i sprawdz iglice czy Dobra wysokosc,I poziom plywakow, no i ostatnia możliwość membrany, to jest tak prosty motor ze musi działać,
latek78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2016, 15:00   #10
latek78


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: serock
Posty: 27
Motocykl: nie mam AT jeszcze
latek78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 56 min 9 s
Domyślnie

A i jak już odpalisz to kolanko przy ubogiej mieszance robi się czerwone,jak chcesz to zadzwoń 795170480
latek78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.