Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.03.2012, 11:34   #21
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Dalej nie rozumiem tego schematu myslowego.Sa ludzie,ktorzy duzo zarabiaja.Dlaczego mieliby kupowac stare zechy,lub motocykle tanie,skoro stac ich na drozsze i nowsze.Ze jezdza mniej niz inni,no coz?Widocznie maja duzo pracy lub rodzina nie pozwala.Moze jakies inne jeszcze hobby.Bardzo duzo ludzi kupuje nowe KTMy,BMW czy inne drogie motocykle.Czy to stawia ich w kategorii zjebow?Czy dopiero trzeci,czy czwarty wlasciciel tych motocykli jest OK bo kupil go za 20% ceny nowego?Osobiscie nie jestem zwolennikiem kupowania nowych motocykli i lubie sam przy nich grzebac,w miare umiejetnosci i mozliwosci.Ale nie mam nic do panow,ktorzy traktoja motocykl jako dodatek,a nie sens zycia.Nie pamietam jak sie ten gosciu nazywa-Wojtek jakos tam,co na GSach byl wszedzie.Mily,nie mily to nie ma znaczenia.Kolo ma kase wydaje ja tak a nie inaczej.Stac go na nowy motocykl co wyjazd i uwazam,ze to super.Pozazdroscic mozliwosci.Nie uwazam tez,jak pisal Cibor,ze to sprawa zawisci czy czegos gorszego.Kazdy orze jak moze i robi cos jak go na to stac,czy chce to robic.Ale przestancie wielbic czasy,gdy wskami sie jezdzilo z gazeta pod kurtka i w rekawicach z ortalionu.Dla mnie zakrawa to o absurd
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 11:43   #22
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Wg mnie to nie zawiść a po prostu tęsknota za młodością
Człowiek idealizuje wydarzenie, sprzęty itp ,które kojarzą mu się z fajnymi czasami.

A tak na marginesie, kiedyś kupię sobie takiego scramblera!
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 11:44   #23
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Mlodosc nie byla taka fajna jak terazniejszosc .A mam nadzieje i licze na to ,ze terazniejszosc przy przyszlosci wymieknie .
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 11:44   #24
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

I z tym się absolutnie zgadzam Czosnku. Jestem jeszcze młody a już tęsknię . Mam to po Uralu, trzeba go w końcu zrobić...
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 12:49   #25
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Dalej nie rozumiem tego schematu myslowego.Sa ludzie,ktorzy duzo zarabiaja.Dlaczego mieliby kupowac stare zechy,lub motocykle tanie,skoro stac ich na drozsze i nowsze.Ze jezdza mniej niz inni,no coz?Widocznie maja duzo pracy lub rodzina nie pozwala.Moze jakies inne jeszcze hobby.Bardzo duzo ludzi kupuje nowe KTMy,BMW czy inne drogie motocykle.Czy to stawia ich w kategorii zjebow?....
Myślę poprostu że to takie starotypowe podejście że jak ich stać to nowobogackie wieśniaki - ale zaróno na nowym GS 1200 może się trafić fajny gość - jak i na ekstra wyremontowanym R75 czy Junaku możesz spotkać buca jakich mało - generalnie słabe jest ocenianie ludzi przez pryzmat tego co mają - a to że dłubanie w motoru sprawia frajdę niektórym to fajna sprawa i daje satysfakcję.

Tak jeszcze się zastanawiam - może chodzi o to że "wydaje nam się" że jest to nie fear że często Ci goście naszym zdaniem po prostu udają motocyklistów.

ps. tak jeszcze dodam że tego typu rozmowy toczą się też w innych środowiskach i dokładnie o to samo chodzi, że goście jeżdżą np furami 4x4 obwieszonymi sprzętem jak z rajdu - po dreptakach itd - ale trzeba robić swoje i to co sprawia frajdę a nie oglądać się na innych.

Ostatnio edytowane przez mirek-wroc : 22.03.2012 o 12:55
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 13:17   #26
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirek-wroc Zobacz post
ale trzeba robić swoje i to co sprawia frajdę a nie oglądać się na innych.
Oooo właśnie o to chodzi
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 13:33   #27
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Myśle że to nie tak. Dla mnie to nostalgia do czasów gdy jechałem na wyprawę życia MZ tą czy Junakiem. Dzis mam bardziej niezawodny sprzet, stać mnie na więcej , ale żeby miec 2 tyg wolnego - napinka w pracy, potem napinka w domu , potem szybko, szybko , bo musze gdzieś dojechać. Potem telefon do żony, wymówki ze zostawiłem ją z dzieckiem itd.. A kiedyś wystarczyła wizyta w piątek kolegi - jedziemy nad wodę?
Chętnie powłuczył bym się bez celu na czymś co nie nastraja do wyścigu - na shl-ce czy junaku jak kiedyś..
Z taka ideą motocyklizmu kłóci mi sie obraz gości odemnie z roboty co kupują Harleye i dragstary żeby pokazać swój status - bo to modne , choć znam ich i wiem że to palanty jakich mało a z literatury motocyklowej znają tylko cennik z salonu.
Z ideą motocyklizmu kłóci mi sie obraz drobnych cwaniaczków i złodziej którzy zawsze stali na moim parkingu osiedlowym i walili flaszki w kradzionym polonezie a obecnie stoją przy dwóch wybebeszonych ścigaczach. Jak jest noc i jest wystarczająco cicho to jeżdzą w adidaskach po chodniku między blokami , lub kręcą do odcinki strzelając z wydechów.... Ile pochodzi motocykl z piaskiem w oleju?
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 13:57   #28
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Ano widzisz, to, że wcześniej siedzieli w polonezie a teraz na ścigaczach nazywamy postępem technicznym. W tym przypadku to jedyny postęp
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 13:58   #29
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Coś w tym jest. Pewna naturalna, nieskażona otoczeniem i jego presją radocha. Pamiętam do dziś pierwszy zagraniczny wyjazd. Warszawa - Lwów, Ural solo, najprostsze ciuchy, trapery i dwa dni deszczu . Byłem cały mokry już za Jankami. Było biczowanie wodą spod kół TIRów jadących z naprzeciwka, łapy zafarbowane na czarno od najtańszych skórzanych rękawiczek i ból uszkodzonego dysku. Kurwa jakie to było szczere .

Teraz to ja jestem rozpieszczony.

Pora to zmienić .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2012, 14:00   #30
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
...kłóci mi sie obraz gości odemnie z roboty co kupują Harleye i dragstary żeby pokazać swój status - bo to modne , choć znam ich i wiem że to palanty jakich mało a z literatury motocyklowej znają tylko cennik z salonu.....
Na tak, tak właśnie jest... ale po pierwsze nie zmienimy tego - a dzięki większej liczbie odbiorców jest więcej towaru, więcej sklepów itd....

A po drugie szkoda prądu na zbytnie rozkminianie tematu bo to chyba ślepa uliczka - lepiej wymyślać nowe trasy i wypady na te 2 tygodnie wolnego i np. jak tu w tym czasie pojechać do Mongolii i wrócić

dodano: My tu marudzimy a Pietrzyk mi przysłał filmik z wyjazdu po Jedwabnym szlaku: http://www.youtube.com/watch?v=eALxC...ature=youtu.be - mimo sponsorów show itp na pewno nadal jest w tym duch motocyklizmu (jeju trudne słowo)

Ostatnio edytowane przez mirek-wroc : 22.03.2012 o 14:11
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filmy wyprawowe, czym i jak nagrywać, zgrywać, montować FAQ.... chomik Inne tematy 35 17.09.2017 19:18
Rozmowy o złomie motocyklowym (z wątku "najlepsza fotka" ) Thorgal77 Inne tematy 39 11.11.2013 18:34
II Nasze Wyprawy Motocyklowe 2012 - relacje na żywo/filmy majo Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 04.02.2012 12:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.