Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.07.2013, 20:28   #31
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 7 min 49 s
Domyślnie

My mieliśmy 3 dni na Rosję i 2 na Białoruś. Zrobiliśmy w 1 dzień Białoruś i w 4 dni Rosję z Elbrusem, bo okazało się, ze nie ma granicy Bialorusko- rosyjskiej. Z powrotem w 3 dni Rosję i 1 Białoruś.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2013, 22:04   #32
Rumcajs_zlasu
 
Rumcajs_zlasu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Lasówka
Posty: 103
Motocykl: RD04
Przebieg: za duży
Rumcajs_zlasu jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 20 godz 57 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skklub Zobacz post
Witam,

Miszel my jedziemy 31.07 o ile dostaniemy wizę rosyjską, Transalp, DL 650 i XJ 600 może gdzieś się po drodze trafimy.
Planujemy jechać do Gruzji przez Turcję a powrót przez Rosję. Wyjazd krótki bo 19.08 muszę być w pracy.

Pozdrawiam
Hej!
Ja z plecaczkiem na AT wracamy w tym terminie i tym samym kierunku może cosik się sklei?
__________________
Rumcajs_zlasu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2013, 23:13   #33
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Miszel, a kiedy mogę się pojawić w Kr na mały kurs nawi u Ciebie?
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 00:21   #34
skklub


Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 39
Motocykl: GoldWing, CRF 1000
skklub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 8 min 25 s
Domyślnie

Witam,

Rumcajs nie widzę problemu. My z Kazbegi będziemy ruszali ok. 14.08 w drogę powrotną. Chcemy przejechać przez Czeczenię i dalej w kierunku Doniecka. Mamy wizy tranzytowe dwu dniowe tak więc za dużo czasu nie mamy.

Pozdrawiam
skklub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 07:54   #35
Rumcajs_zlasu
 
Rumcajs_zlasu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Lasówka
Posty: 103
Motocykl: RD04
Przebieg: za duży
Rumcajs_zlasu jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 20 godz 57 min 42 s
Domyślnie

OK!
my mamy 5dni na przejazd więc spoko.
A może kto wyjeżdża z Dln Śl albo po drodze w tamte strone za tydzień (26.07)? Bo nam się ekipa rozleciała z powodu wiz właśnie
lecimy więc jedną maszyną.
__________________
Rumcajs_zlasu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 08:37   #36
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hemik Zobacz post
Miszel, a kiedy mogę się pojawić w Kr na mały kurs nawi u Ciebie?
W ciągu najbliższych 2.5 tyg. możesz się pojawiać - czemu nie? Tylko nie spodziewaj się że wyjedziesz jako wielki ekspert od Garmina - co wiem to powiem i pokażę.
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 14:58   #37
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 156
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 40 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tofel Zobacz post
Przez Abchazję? W sensie wjazd od strony Rosji i wyjazd do Gruzji? To byłoby ciekawe. Z tego co wiem to na 99% możliwe są opcje z wjazdem/wyjazdem przez Rosję i wjazdem/wyjazdem przez Gruzję.
Siemka, jakieś dwa tygodnie temu byłem w Abchazji. Może poniższe informacje będą pomocne.

Jestem w trasie do Iranu i wjechałem do Abchazji od strony Rosji z myślą, że wjadę tędy do Gruzji. Sprawa wygląda tak, że po pewnych zabiegach można wyjechać z Abchazji w kierunku Gruzji. Kłopot jest tylko taki, że po stronie gruzińskiej nie ma straży granicznej, czyli nie ma kto wbić pieczątki wjazdowej do paszportu. Jest za to posterunek policji. Czasami uda się go minąć i można przedostać się do Gruzji, a czasami nie. Jeśli ktoś wjedzie do Gruzji to na wyjeździe, na innym przejściu zapytają o sposób/miejsce wjazdu. Ewentualnie policja od razu zapyta którędy wjechałeś? Generalnie brak pieczątki wjazdowej oznacza nielegalny wjazd co skutkuje aresztem i karą pieniężną. Tym razem na serio.

Można z Gruzji na spokojnie wjechać do Abchazji i wyjechać przez Rosję. Założenie jest tylko takie, że do Gruzji już nigdy nie pojedziesz. Jeśli pojedziesz, to zapytają o sposób wyjazdu ostatnim razem. Pojawi się znowu temat nielegalnego przekroczenia granicy.



Legalnie można wjechać od strony Gruzji i wrócić do Gruzji tym samym przejściem przez Ingur. Oczywiście potrzebna jest wiza Abchazka. Chyba 10 USD za 7 dni o ile dobrze pamiętam.



To tak w skrócie. Abchazja to ciekawe miejsce. Dzikie niestety. Więcej piszę na myaforadventure.blogspot.com



Nie ma tranzytu przez Abchazję do Gruzji. Chyba, że ktoś ma jakieś specjalne papiery.



Pozdrawiam - Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 15:02   #38
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 156
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 40 min 42 s
Domyślnie

Aha i jeszcze jedno. Do Abchazji można też wjechać z Rosji przez Psou i tędy wrócić. Zadbajcie tylko oto, żeby nie wklejali Wam wiz do paszportów i żeby nie wbijali pieczątek. Jeśli to Gruzini zobaczą to znowu będą stękać, że nielegalne przekroczenia itp.

Pozdro - Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2013, 21:46   #39
cinas67


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 39
Motocykl: RD03
cinas67 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rumcajs_zlasu Zobacz post
OK!
my mamy 5dni na przejazd więc spoko.
A może kto wyjeżdża z Dln Śl albo po drodze w tamte strone za tydzień (26.07)? Bo nam się ekipa rozleciała z powodu wiz właśnie
lecimy więc jedną maszyną.
Rumcajs nie rozleciała tylko na chwile się rozdzieliła.Spędzimy i tak kilkanaście wspaniałych dni w Gruzji razem,dzisiaj dostałem kontakt na dziewcze z Pszczyny która pojechała do Gruzji jako rezydent biura turystycznego i powinna mieć głowę pełną dobrych pomysłów,gdzie zjeść,co zobaczyć i gdzie przenocować.My ruszamy w sobote 27 07 o pietnastej z Pszczyny i jedziemy w kierunku na Budapeszt,a potem na Turcje.Wiem jedno w Bułgarii musimy zaopatrzyć się w większą ilość gorzały żeby dać rade przejechać częściowo bezalkocholową Turcje. Pozdrawiam CINAS
cinas67 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2013, 22:45   #40
skklub


Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 39
Motocykl: GoldWing, CRF 1000
skklub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 8 min 25 s
Domyślnie

Witam,

Cinasa67 z tym alkoholem w Turcji to nie jest tak źle. Po ok. 700 km od Istambulu wjeżdżasz na morze i kurorty w których są Rosjanie a oni o "suchym pysku" tam nie siedzą.

Pozdrawiam
skklub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gruzja - w tym roku jak widzę do znudznia [Sierpień 2012] duzy79 Trochę dalej 42 27.12.2021 21:56
Jeszcze jedna Gruzja 2013 Miszel Trochę dalej 0 10.09.2013 12:15
Gruzja + Armenia, sierpień, powrót przez Krym Olek Umawianie i propozycje wyjazdów 3 20.06.2012 15:18
Transport Gruzja Sierpień lorry Umawianie i propozycje wyjazdów 0 22.05.2012 17:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.