Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.05.2014, 07:17   #191
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

W Polsce trwa dyskusja na temat całej masy niepotrzebnych znaków przy drogach. Jak widać, jednak w tym kraju musisz stawiać znaki i rozumowanie:
co oznacza linia ciągła? Zakaz wyprzedzania
a co oznacza podwójna ciągła? naprawdę zakaz wyprzedzania


w kontekście Twojej wypowiedzi nabiera bardzo poważnego znaczenia.
Ziarko jest offline  
Stary 11.05.2014, 09:20   #192
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,938
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 1 min 51 s
Domyślnie

Na drodze publicznej łamiąc przepisy w momencie kiedy zostaniesz na tym przyłapany ponosisz karę . Wjeżdżając na moto do lasu jest tak samo , wiec o czym ta dyskusja ?
Nikt z leśników nie udostępni wam i nie oznaczy dróg żebyście mogli po nich legalnie jeździć . To wbrew ich polityce , drogi się przywłaszcza i zamyka szlabanami lub stawia znaki zakazu ! Wiem że cycki z tego powodu szczypią , ale niestety taka jest rzeczywistość .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 11.05.2014, 09:27   #193
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

To co napiszę, ma znaczenie marginalne, ale żeby byla jasność.
Sytuacja, w której obywatel nie jest w trakcie ruchu drogowego informowany o prawach i obowiązkach na drodze, jest nie do przyjęcia,
zwłaszcza, że dotyczy blisko 30% powierzchni Kraju. Ja wiem, że ustawa zakazuje w ogole wjazdu do lasu, ale skąd niby ten zwykły
kierowca ma wiedzieć, gdzie się ten las administracyjnie zaczyna. Przecież nie uczą go na prawie jazdy słupków oddziałowych,
znaków wydzieleń na drzewach, itp. Jest szlaban - OK, jest znak - OK, jest tabliczka ,,LP - wszyscy inni spadać'' - OK.
Ale to co proponują leśnicy na ich forum, to jakiś totalny komunistyczny beton: ,,jak nie wiesz, to jedź do nadleśnictwa i weź sobie mapę''.
Map cyfrowych nie ma, oficjalnych źródeł dostępnych dla cżłowieka nawet bardzo poważnie traktującego ten zakaz - nie ma.

Moje marzenie - a może by tak ten nadmiar znaków z dróg ,,przerzucić'' na granice lasu? (i tu Sowizdrzał obudził się z powrotem w Polsce).

P.S. Adagio - dyskusja jest o tym, że BARDZO TRUDNO dowiedzieć się, gdzie ALP, a gdzie nie-ALP, nawet jak się CHCE tych zakazów przestrzegać.
P.P.S. Oczywiście problem lezy też w nieoznakowaniu dróg publicznych biegnących przez las. Ale to tylko komplikuje sprawę....
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 11.05.2014 o 09:44 Powód: P.P.S.
sowizdrzal jest offline  
Stary 11.05.2014, 10:57   #194
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 33 s
Domyślnie

To jak to będzie prawnie.
Nadleśnictwo ma jakąś wielką maaapę terenu i tam będą zaznaczone drogi ALP/dopuszczone?
Czy to będzie 50 mapek?
Jak do tego podejśc?
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline  
Stary 11.05.2014, 11:25   #195
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

No dobra, ale jeśli sowizdrzal tak bardzo próbuje się dowiedzieć od jakiegoś czasu i wcale mu nie wychodzi, to skąd tę wiedzę czerpią sami leśnicy?

Jeśli mnie taki zatrzyma na leśnej drodze, a droga ta nie jest oznaczona jako dopuszczona/niedopuszczona ani w terenie, ani na wielkiej mapie w Głównej Kwaterze Wszystkich Leśników, to na jakiej podstawie leśnik wystawia mandat?
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline  
Stary 11.05.2014, 12:11   #196
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dery Zobacz post
No dobra, ale jeśli sowizdrzal tak bardzo próbuje się dowiedzieć od jakiegoś czasu i wcale mu nie wychodzi, to skąd tę wiedzę czerpią sami leśnicy?

Jeśli mnie taki zatrzyma na leśnej drodze, a droga ta nie jest oznaczona jako dopuszczona/niedopuszczona ani w terenie, ani na wielkiej mapie w Głównej Kwaterze Wszystkich Leśników, to na jakiej podstawie leśnik wystawia mandat?
Leśnicy mają mapy z zaznaczonymi granicami własności stąd wiedzą gdzie jest ich teren a gdzie nie.Są to jednak granice zaznaczone słupkami i znakami geodezyjnymi których zwykły użytkownik nie będzie przecież szukał.Propozycje użytkowników forum leśników (bo należy pamiętać że nie wszyscy tam są leśnikami) o tym by jechać do n-ctwa po mapy są głupie bo po pierwsze ilu potencjalnych kierowców jest skłonnych jeździć po nadleśnictwach i dowiadywać się o drogi , a po drugie w praktyce najprawdopodobniej nikt kto nie jest np. przyrodnikiem jak Ziarko , takiej mapy nie otrzyma (jeszcze do niedawna miały one klauzulę "poufne" ).Jeśli zaś chodzi o ewentualne znakowanie dróg leśnych zakazami to wszystko było by ok. gdyby nie cwaniactwo wielu ludzi - wystarczyło by oznakować główne szlaki i temat byłby załatwiony ale niestety w naszym kraju zaraz pojawiają się osoby wjeżdżające w najbardziej zarośnięte dróżki leśne i tłumaczą , że wjechały bo przecież znaku nie było.
Klas jest offline  
Stary 11.05.2014, 12:15   #197
rafalgb
 
rafalgb's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Trzcianka i UK
Posty: 31
Motocykl: YAMAHA XTZ 750
rafalgb jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 8 godz 41 min 13 s
Domyślnie

Na takiej podstawie że uważa się za Wladze i zadaje ci pytanie czy zgadzasz sie na mandat oczywiście stara się ci go wcisnąć na drodze bo sąd to strata czasu dla niego też. 90%osób sie zgadza bo słowo sąd zle na nich działa i na tym oni wygrywają. Prosty przykład: zatrzymał mnie Policjant miałem nie zapięte pasy powiedziałem ze nie przyjmuje mandatu i go zatkało - Jak to nie przyjmuje przecież miałem nie zapięte. -Sąd zadecyduje i do dzisiaj nie przyszło wezwanie.(to bylo 3lata temu) Brak dowodów przetrzepał oczywiście cale auto no ale nic nie znalazł i na tym zakończyliśmy.
I to nie jest cwaniactwo tylko oni próbują wyrwać pieniądze z twojej kieszeni bo dziura w budżecie a my musimy sie tego bronić wszelkimi możliwymi sposobami.

Ostatnio edytowane przez rafalgb : 11.05.2014 o 12:21
rafalgb jest offline  
Stary 11.05.2014, 13:57   #198
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Przed czym się bronić? Przed zapinaniem pasów? Możesz to nazywać jak chcesz. Moim zdaniem to cwaniactwo właśnie.
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline  
Stary 11.05.2014, 14:14   #199
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,030
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 2 godz 5 min 55 s
Domyślnie

Przed mandatem zapinanie pasów czy nie zapinanie nie ma nic w tym przypadku nic do rzeczy
pałeł jest offline  
Stary 11.05.2014, 14:37   #200
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,803
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 12 godz 47 min 13 s
Domyślnie

Wczoraj miałem coś do załatwienia w miejscowści Czarne, jechaliśmy od Żywca przez Zakopane, Słowację ,do Polski w Koniecznej . Tam jest droga do Radocyny, tzn ona jest ze znakiem zakaz ruchu , dla mnie to droga technologiczna w lesie , częściowo element ścieżki rowerowej. Gdy dojechaliśmy do Radocyny , przy hotelu leśnym jest też droga prowadząca do Zdyni ( ta jest taka bardziej oficjalna) na początku nie było znaku zakazu tylko informacja o tym jakiego rodzaju jest to droga i aby zapoznać się z informacją na temat sposobu jej użytkowania. Po wizycie w bacówce pojechaliśmy na Nieznajową , pojechałem po staremu , ale na samym początku zobaczyłem drogę odchodzącą w górę z otwartym szlabanem, gdybym wiedział że ta droga dochodzi do Nieznajowej to bym nią pojechał a nie przekraczał brody ze cztery razy. Na tym przykłądzie widać że niektóre leśnictwa otwierają się na turystykę , przygotowując odpowiednią infrastrukturę , przykładem jest ta ostatnia droga. Oczywiście ów hotel leśny jest w gestii lasów (przynajmniej kiedyś był ) i byłoby głupotą utrudniać jego komercyjne wykorzystanie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.