Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.07.2017, 22:27   #1
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie Holowanie przez zapchany filtr powietrza

Siemano Mam pytanie. Czy to możliwe, aby moto zdechło i to w trakcie jazdy na trasie, przez przypchany filtr powietrza? Temat zaczął się tydzień temu, dławienie przy odkręcaniu manety. Najpierw lekkie przydławienie, potem szła w obroty bez problemu. Jednak po dłuższej jeździe zaczynały pojawiać się problemy przy stałych prędkościach, najpierw 140, potem juz 120...objaw był taki jakbym puszczał na chwilę manetkę gazu, po czym znowu moto wchodziło w obroty. Następnym etapem (po kilkunastu-kilkudziesięciu) kilometrach było przerywanie przy wyprzedzaniu juz na prędkościach nawet ok 100km/h. A końcowa faza objawiała się jazdą z prędkością 70km/h i moto totalnie bez mocy. Wymieniłem swiece (były czarne), olej, wkręciłem śrubkę od mieszanki w lewym gaźniku (była aż luźna i wykręcona jak policzyłem aż 9 obrotów) i Afri wróciła do żywych. Jednak nie na długo. Po przejechaniu ok 200km znowu zaczęły się problemy z przerywaniem, z każdym km Afra słabła, aż doszło do tego że musiałem zjechać na pobocze i skończyło się holowaniem do znajomego mechanika. Świece (nowe) były tak zawalone czarnym nagarem, że nie dawały iskry. Po wyczyszczeniu były ok. Wybebeszyliśmy gaźniki, lecz membrany i dysze były ok. Po założeniu gaźniorów bez airboxa Afra chodziła, dało się ustawić wstępnie mieszanki na gaźnikach. Jednak po założeniu airboxa po chwili znowu zaczął się problem z przerywaniem (nawet na wolnych obrotach) i czarną chmurą z wydechu. Zamurowało nas i zapaliła się lampka - filtr powietrza. Po wyjęciu, wszystko wróciło do normy. Teraz filterek wymieniłem, przejechałem kilkadziesiąt km, sprawdziłem swiece - są ładnie wypalone, bez okopcenia. CZY TO KURNA MOZLIWE aby przypchany filtr powietrza (który jeszcze wcześniej przedmuchałem kompresorem w stronę "od wewnątrz") był tak zapchany że moto nie dostawało powietrza aby poprawnie spalić mieszankę? Do tego zaczęła palić jakieś dziwne ilości paliwa :/ Taaak wiem że to możliwe, ale piszę tak jakby jakiś nieogar jak ja miał podobny problem :P Zacznijcie od wyjecia filtra pow :P ufff, sorka za długość posta, ale się podnieciłem
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 22:52   #2
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 26 min 20 s
Domyślnie

Przeczytaj sobie swój post to znajdziesz odpowiedź czy to jest możliwe
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 23:29   #3
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 42 s
Domyślnie

Była taka piosenka..Zacznij od B.. tfu , pompy paliwowej. Połącz na krótko z ominięciem pompy przy pełnym zbiorniku.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2017, 23:56   #4
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Była taka piosenka..Zacznij od B.. tfu , pompy paliwowej. Połącz na krótko z ominięciem pompy przy pełnym zbiorniku.
od tego zacząłem, zapomniałem napisać :P i od wyjęcia filtra paliwa, ale nic się nie zmieniło
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2017, 07:48   #5
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Kuler , co by długo nie pisać : tak to możliwe.
Kiedyś zdarzyło mi się trafić na filtr ( żółty papier) który zrobił zaledwie ok 4 tys km i w czasie powrotu do domu z kilometra na kilometr AT zaczęła słabnąć.
W końcu prędkość uzyskiwana spadła do 70.
Poprzednie filtry robiły i 18tyskm dlatego początkowo nie mogłem uwierzyć że to wina filtra powietrza i w dodatku od normalnej jazdy do niemal całkowitego zapchania przejechałem zaledwie ok 300km.
Niestety filtry z żółtym papierem mogą się tak zachowywać.
Pomyślałem że to przypadek , ale jak na drugim takim samym zrobiłem 1500km i odciął dopływ powietrza powiedziałem dość i przeszedłem na "gąbkę".
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2017, 13:11   #6
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
... powiedziałem dość i przeszedłem na "gąbkę".
Mój był akurat czerwony, ale fakt, nie pamiętam kiedy go wymieniałem Tera nowy też poszedł Hiflo czerwony. Z ciekawości... co za gąbka?
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2017, 13:21   #7
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuler Zobacz post
Mój był akurat czerwony, ale fakt, nie pamiętam kiedy go wymieniałem Tera nowy też poszedł Hiflo czerwony. Z ciekawości... co za gąbka?
najlepiej żeby dalej żyła w morzu
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2017, 13:39   #8
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Niekoniecznie musi być gąbką. Możesz wrzucić zwykły filtr przeciwpyłkowy taki, jakie można znaleźć np. w odkurzaczach, na to pończochę i będzie śmigać jak złoto. Koszty właściwie żaden, a i kilka kucy może przybyć. Może, ale nie musi. Jak kiedyś jeździłem sportowo na go-kartach to tak nam instruktor kazał robić. Gaźniki mieliśmy np. od żużlowej Jawy, ale dopiero robiliśmy sami.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza Babel Uklad paliwowy i wydechowy 66 16.10.2010 19:28
filtr powietrza? kamol Regularne czynności serwisowe 22 27.05.2008 11:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.