Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.08.2009, 18:12   #41
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
To standardowa reakcja. Nie należ jednak pić ani jeść. Kiedyś tak zrobiłem i siedziałem potem długo ze złamaną ręką. Do znieczulenia ogolnego trzeba byc 6 godzin na czczo. A dopóki nie zrobią repozycji to boli najbardziej.
Ladny drut! Miałem takie dwa w stopie, może gdzieś odnajdę fotki.
Pierwsze co zrobiłem to wyjąłem butelkę wody i się do niej przyssałem. Pomogło. Na szczęście akcja miała miejsce ok.13 a do konkretnego szpitala trafiłem dopiero o 19, pierwszy zabieg miałem ok.20. Teraz już wiem, że trzeba przez narkozą być na czczo i o suchym pysku 5h, ale jakbym się wtedy nie napił to chyba bym w tym lesie leżał dużo dłużej. Mnie akurat przed nastawieniam tak strasznie nie bolało, po operacji było trochę gorzej, chyba.
Mam nadzieję, że drut dostanę na pamiątkę, bo fotek nie dali.

Cytat:
Napisał BABA Zobacz post
jak połamałam kostkę w tamtym roku ( GS wywinął, upadł i przygniótł nogę ), to pierwsze co zrobiłam, to kupiłam konkretne buty w teren i nie tylko...gdybym je wtedy miała, to nic by mi sie nie stało, ale Polak mądry po szkodzie...z tego powodu nie będę również czekać na rozwalone kolana tylko szykuję się do kupna stabilizatorów...i w ogóle nie wsiadam na moto i nie pojadę w teren dopóki się nie opancerzę
niestety chyba najmniej zabezpieczone i tak zawsze będą dłonie
Najlepsze jest to, że dosłownie dzień przed wyjazdem zacząłem znowu oglądać buty do offa, bo dostałem zaległe premie i coś mnie tknęło. Niestety nie zdążyłem zanabyć. Miałem na sobie kurtkę z ochraniaczami, spodnie z ochraniaczami i rękawice scott'a SRE, no i kask i te buty...no cóż zdecydowanie za mało offu mam, żeby się dozbrajać tak bardzo...

Tak wogóle to niema co gdybać co by było gdyby, bo to do niczego nie prowadzi. Lepiej pomyśleć co z tym zrobić na przyszłość.

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Miałem podobną historię do Ciebie Majki, jechałem ok 20kmh po moście kolejowym, było bardzo wąsko i stopa się dostała pomiędzy podnóżek a żebro usztywniające główną belke mostu. Zatrzymało mnie w miejscu, z buta zlazła tylko blacha. Nie liczę tu jeszcze niezliczonych uderzeń w przydrożne kamienie przy konkretnej szybkości, korzenie w wąwozikach. Przytrzaśniętych stóp pod motocyklem pomiędzy kamieniami. Abstrahując nie rozumiem na przykład czegoś takiego: jeżdżę 90% asfaltem, tylko 10% w terenie to se kupię jakieś goretexy. Masz nauczke pozdro
No w moim wypadku czarne to 98% i to głównie miasto. Czasem poprostu gdzieś się wyrwę i wtedy latam po bocznych drogach, ale też nie koniecznie offem. Wiem, że dobra skorupa ratuję stopę wszędzie, ale do pracy nie będę latał w butach pod kolano...coś się pomyśli i pewnie kupię jakieś twardsze butki Jakoś to sobie muszę poukładać, żeby mi nie stała kolejna para butów w przedpokoju.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2009, 18:21   #42
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No i jestem po kontroli. Dziś byłem w Carolina Medical Center (ponoć specjaliści od kontuzji sportowych i urazów narządów ruchu). Generalnie wyszło to kiepsko. Umówiony byłem na 13.20, a po raz pierwszy wszedłem do lekarza o 14.20. Zaraz mnie wysłał na RTG i potem znowu prawie godzinę czekałem na powrót do lekarza. Miałem nadzieję, że prywatnie w specjalistycznej klinice pójdzie to sprawnie i fajnie, ale nie wyszło. Czułem się jak intruz, nikt nic nie mówił, a jak się upominaliśmy, to wychodziła mała kłótnia, że to nie ich wina...płacę (i to nie mało), więc wymagam. W publicznej służbie się tak nie czeka...ale ja chciałem lepiej.

Ale do rzeczy. Lekarz wykrył lekkie przesunięcie złamania drugiego palca. Przesunięcie nie jest duże, ale nie był w stanie wydać diagnozy: nastawiać czy zostawić. Tłumaczył, że może być ok po zrośnięciu lub może np. boleć przy chodzeniu. Ogólnie goi się dobrze. W pon mam jeszcze tomografię to dokładniej zobaczą przemieszczenie i może wtedy mi powiedzą co wg nich lepiej robić. Pytanie do innych połamańców: macie jakieś doświadczenia w takiej materii Wiem, że na zdrowiu się nie oszczędza, ale tu wszystko jest pod prąd: narazie sala operacyjna nie działa, w przyszłym tyg lekarz, który mnie dziś badał wyjeżdża, wizytę na omówienie wyników tomografii mam w nast środę, więc będzie to już ponad 2 tyg po pierwszej operacji. Jutro może spróbuję się wbić do szpitala na Szaserów i zobaczymy co mi tam powiedzą. Z tego co się dowiadywaliśmy, to na Lindleya do przychodni przyszpitalnej trzeba czekać około 10dni (na kontrolę).

Na wypisie zalecili kontrolę 14dni po wyjściu ze szpitala, dobrze, że coś mnie tknęło i poszedłem po tygodniu.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2009, 18:37   #43
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Kontrola po 14 dniach? Trochę za poźno. Kontrola po 7 dniach, repozycja do 10 dni. Potem następuje zrost. Nie wiem, gdzie ty sie leczysz. Ja dostałem sie do szpitala w dwa dni a lekarz jest uprzejmy, wszystko jak być powinno. Wszystko NFZ. Jeśli to jest palec, a nie śródstopie to nie jest źle. Ale nikt ci nie zagwarantuje, że bedzię 100% OK. Pamiętaj, że twoje zdanie też się liczy.Ja bym poprawiał, tym razem to pewnie drut by wsadzili. Ja swoje wyciągam już w piątek
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2009, 18:41   #44
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Jeszcze jedno, z tą tomografią to przesada. Faktycznie bedziesz czekal na badanie a potem na opis. Dobremu chirurgowi wystarczy fota i dwie minuty zastanowienia. A repozycja i tak powinna odbyć się pod monitorem. A zamknieta sala op? Kpina jakas.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2009, 18:51   #45
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Tiaaa, no właśnie. Leczę się, tzn kontroluję, w Warszawie, w superhiperfantastycznejspecjalistycznejPRYWATNEJ przychodni. Jutro spróbuję zaatakować znienacka szpital, może się uda. Moje zdanie się liczy, wiem, ale tu jest tylko moje zdanie, bo lekarz ładnie zrzucił wszystko na mnie. Nawet mi nie nakreślił jakie jest jego zdanie, bo na zdjęciu kiepsko widać to przesunięcie (trochę jest widoczne przy zdjęciu pod kątem, ale w rzucie z góry jest wsio ok). Możliwe, że nabijają w ten sposób kasę. No nic, spróbujemy powalczyć w publicznej...

Dzięki za szybką odpowiedź i gratuluję pozbycia się żelastwa!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2009, 18:55   #46
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Aaaa, to jest 4 paliczek palca, czyli pierwszy już w stopie: złamanie podgłowowe kości śródstopia przy trzecim stawie śródstopno-palcowym (z wypisu ).
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2009, 14:42   #47
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Aaaa, to jest 4 paliczek palca, czyli pierwszy już w stopie: złamanie podgłowowe kości śródstopia przy trzecim stawie śródstopno-palcowym (z wypisu ).
Jak czwarty paliczek to walcz o niego, do tego złamanie podgłowowe. Miałem kilka paliczków złamanych. Uwierz mi, bedzie cię długo boleć. Po usunięciu drutów miesiąc rehabilitacji. Przez rok mogłem chodzić wyłącznie w butach o sztywnej podeszwie. Dziś biegam po plaży na bosaka
Jak znajdziesz kumatego chirurga najlepiej takiego, co sam operuje, to wciśnie cię na zabieg. Jedna doba w szpitalu a może nawet i to nie. I wciskaj mu, że jesteś sportowcem, baletnicą, cokolwiek. Do normalnych podchodzą leniwie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2009, 15:41   #48
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Hmmm, walczyć...ciężko trochę, kolejną konsultację prywatną mam za tydzień (ale przynajmniej podobno całkiem dobry lekarz), a do szpitala publicznego jestem wstępnie zapisany na 25tego! Wcześniej se ne da, sprawdzone na 2 szpitalach, no chyba, że się wbijać na chama na ostry dyżur z tekstem, że boli czy coś. Jakoś się nie mogę przekonać do takiej wersji. Problem jest właśnie w tym dobrym chirurgu, któremu się będzie chciało. Poruszyliśmy wszelkie kontakty, ale nie za dużo to dało narazie. Na szczęście mam praktycznie same buty na twardej podeszwie.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 20:13   #49
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Ha! Drodzy forumowicze! Dziś poczułem się lżejszy! Druty z łapy poszły precz. Nie wiecie jakie stwarza to nowe możliwości w łóżku! Można na boku, z ręką pod głową a nawet na brzuchu wyspać się do woli.
Poszło dość gładko. Po doświadczeniach z wyciąganiem drutów ze stopy najadłem się ketanolu, zbladłem i chciało mi się rzygać (ze strachu). Pierwszy trochę się opierał, został wygięty, przekręcony i wyrwany. Dwa pozostałe to formalność. Mógłbym sam to zrobić Niema porównania 5 cm drutu w ręce i 15 cm, które przechodzi przez kilka stawów w stopie. No i najważniejsze mogę czynnie ćwiczyć paluchy!

I ciekawostka: jak drut się mocno trzyma to nie świadczy to o mocnych kościach. Przeciwnie. Zdrowa kość otacza czymś tam drut i jest go dość łatwo wyjąć po pewnym czasie. Ja miałem dość wcześnie wyciągane (urażały ścięgna i rehabilitacja leżała) i może stąd chwila szarpaniny.

Wyciąłem już dziurę w gipsie na dźwignie zmiany biegów a puszce
Wkrótce próby terenowe na moto
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 21:20   #50
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No to gratulacje! Już masz z górki.

A teraz postrasz mnie czy naprawdę jest tak źle przy wyjmowaniu tego cholerstwa? Nie znieczulają przy tym Na żywca rwą Ja się robię trochę zielony jak patrzę na ten wystający kawałek z palca. U mnie jest prosty drut, ale dość głęboko i nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Teoretycznie ordynator na początku mówił, że drut na 20 dni, przy wypisie, że na 30, a lekarz na kontroli powiedział, że do końca...czyli nie wiem ile, bo nie wiem kiedy mi gips zdejmą.

W poniedziałek mam wizytę u ordynatora ortopedii w szpitalu na solcu. Zobaczymy co będzie...nastawią, zdrutują znowu czy zostawią. Ale spoko, narazie nie jest źle, 8 pieter po schodach w górę i w dół dałem radę o kulach wkicać i fajnie czuć wszystkie mięśnie jak pracują, przynajmniej kondycha nie ucierpi.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.