Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.10.2020, 23:13   #531
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 507
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 1 min 17 s
Domyślnie

Jazdy probne są absolutnie konieczne ale są absolutnie szkodliwe i z całą pewnością powinny być zabronione konstytucyjnie
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2020, 23:17   #532
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Niestety oba kosztują nerkę czyli połowę ceny NAT 😀
Sporo tych Turbo Levo widzę na rynku wtórnym w UK.
Taki jak niżej np. Turbo Levo Comp (rozmiar L, bateria 700, przebieg 1300) z kwietnia tego roku jest np za 4250 funtów. Ja się tam nie znam ale to chyba prawie 30 procent taniej za ledwie pół roczny rower, który jest ciągle na gwarancji.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 00:02   #533
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Sporo tych Turbo Levo widzę na rynku wtórnym w UK.
Taki jak niżej np. Turbo Levo Comp (rozmiar L, bateria 700, przebieg 1300) z kwietnia tego roku jest np za 4250 funtów. Ja się tam nie znam ale to chyba prawie 30 procent taniej za ledwie pół roczny rower, który jest ciągle na gwarancji.

😀 i podobnie jak z motórami czy samochodami, w PL znajdziesz taniej. A Bryt płakał jak sprzedawał 😉.


Np. tu https://www.olx.pl/oferta/specialize...7-IDGQ0Jo.html.
I tu https://www.olx.pl/oferta/specialize...7-IDG2WvX.html.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 01:18   #534
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Poczekajcie z zakupem tej "lewizny" :P

https://ebike-mtb.com/en/brose-software-update-2020/

Zasadniczo - silniki Brose i te montowane w Levo zdecydowanie nie slyna z bezawaryjnosci. Mowiac doglebnie - czytam tu i tam o awaryjnosci powyzej 90% przy normalnym uzytkowaniu w okresie do 12 miesiecy. Chociaz producent staje tez na wysokosci zadania i wymienia/naprawia uszkodzone silniki bez szemrania. No i jest rozwiazanie problemu - softwareowe obnizenie momentu w update z konca sierpnia...
Dla odmiany Bosch podniosl ostatnim update we wrzesniu moment do 85 Nm. Brachol ma elektryka na tym silniku (nowa generacja Boscha z tego roku). No bajka... w koncu nie ma checi podciecia sobie zyl gdy nie daj Boze konczy sie prad w baterii z powodu oporow. W poprzedniej generacji wrazenie bylo takie jakby jechac non stop pod gore. A jak do tego trzeba bylo naprawde pod gore tu umarl w butach. Nowy silnik dziala calkowicie bezoporowo przy normalnym pedalowaniu... tez szukam kupca na nerke :P
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 09:01   #535
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Mój znajomy jest dystrybutorem i prowadzi autoryzowany serwis Flyera w IT, występują tam silniki Boscha i Panasonica. Uważa że nowy Bosch jest przekombinowany i procentowo bardziej awaryjny od poprzednich modeli. Twierdzi że Panasonic wypada zdecydowanie lepiej pod względem awaryjności. Ostatnio mówi że Polini staje się w IT silnikiem zbierającym pozytywne opinie, nowy silnik Yamahy tez już nie ma wiele wspólnego pod względem niezawodności z tym co mam np. u siebie. Jest tez kilku włoskich producentów, którzy zaczynają pojawiać się na rynku i zbierają pozytywne opinie.
Z powyższych powodów zrezygnowałem z zakupu nowego roweru, przez zimę znajdę używkę z symbolicznym przebiegiem i jestem przekonany ze będzie to Haibike Allmtm 7.5 lub 8 z silnikiem Yamahy, mam też dwie dodatkowe baterie a nowy silnik można wyrwać za 650 euro w razie wu.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 12:15   #536
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Z awaryjnoscia Boscha bedzie info z pierwszej reki. Takie o cos brachu ujezdza:

IMG_7491.JPG

Fote mi wyslal zaraz po zakupie, jeszcze metki wisza, to wredny typ jest
Nowy silnik Boscha, podbieram mu tego bajka jak tylko jest "wolny". W zeszla sobote - wiedzac ze to ostatni bezdeszczowy dzien, strzelilem na tym traske 50 km w okolicy:

IMG_7952.jpeg

Odpalone Naviki, trasa "MTB" i jechane po okolicznych lasach i "hołdach". Uwielbiam "bezoporowość" tego silnika, kurde no w koncu ciezki bo ciezki, ale jednak rower. Jest wybor - z prądem albo bez, jak chcesz. Poprzedni Bosch to byl wybor "prąd lub śmierć" Większość tej trasy zrobiłem własnymi siłami, teren płaski i spokojnie można było gnać na własnej nodze, silnikiem wspomagałem się w piachach i na podjazdach. Wyjechałem od brachola mając tylko 3 segmenty baterii z 5, bałem się czy wystarczy. Wróciłem mając.. wciąż 2 segmenty, czyli ten wypad - po terenie płaskim, spalił tylko 1 segment. Ale wg garmina sparowanego z pulsometrem rajder spalił 1600 kcal Średnia prędkośc słaba bo raz - ścigant ze mnie żaden, i dwa były postoje na fotki, picie, i jedzenie.

IMG_7948.JPG

Zaczynam dochodzić do ciekawej teorii, wychodzi na to że elektryk może wpływać na moją formę lepiej niż tradycyjny analog, na którym lubie jeździć i jezdze czesto.W elektryku na podjazdach wspomagam się silnikiem, czyli nie "palę nogi", przez co mogę jechać dalej, a na płaskim jeżdze pedałując samodzielnie. No i spokój ducha że jeśli jednak przestrzele swoje możliwości to wróce na wspomaganiu (o ile jest prąd). Bałem się że przy takiej trasie rowerem ważącym 25 kg na drugi dzień zabiją mnie zakwasy, ale nic takiego nie było, tylko dupa bołała od siodełka :P Fajne to, tylko cena zabija.
Alee... widze że brachu mało jeździ, bo rodzina, praca itd. Nie wiem jak będzie z gotówką, ale zacząłem "urabianie" w temacie sprzedaży, ma sie zastanowic czy i za ile.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 12:59   #537
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

No te Haibiki 3.0 i 3.5 są spoko. Można do nich zamontować drugą baterię i masz łącznie 1150Wh. Ciekawe na ile starcza całej baterii przystankiem jeździe, bo ten wskaźnik dość nieprecyzyjny jest (5 kresek).
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 13:13   #538
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Oczywiiiście że sprawdziłem. Przy mojej jeździe (czyli głownie wlasnymi siłami) i wogól komina po polach i lasach wyszło mi:

IMG_7779.JPG

To oczywiście suma z kilku kilka wyjazdów, zajeło mi to jakieś 5 dni odwiedzania bracika popołudniami. Bateria 625 Wh.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 13:56   #539
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Dorzucę swoje kolejne trzy grosze.-bardzo subiektywnie
1.
Gdzie tylko mogę pożyczam testuje itd.

Speca bym niestety nie kupił.Cena z dupy i awaryjność silników Brose oraz niespecjalne wsparcie firmy.Chyba ,że jesteś uznanym youtuberem i liżą Ci dupsko abyś ich nie obsmarował.(Ten Endurofina pisze o tym między wierszami)
Jeździ się na tym super(Turbo LEVO fsr ST dosiadłem zdaje się) i za pomocą mission control sprawdzisz sam stan baterii ilość ładowań i przebieg oraz dokonasz różnych dziwnych modyfikacji na które nie miałem czasu.Jakaś manie wielkości ogólnie mają Ci od Speca, ale w Boschu te dane są tylko w serwisowym module diagnostycznym a w specu masz na telefonie przez blututa.

2.
Scott z silnikiem Boscha jakim jeździłem to ciężka krowa ,ale z bateria 500 W jaką uważam za niezbędne minimum dawało rade.Poniżej 500W to baterie w ogóle bez sensu kupować przy mojej wadze 105 kg.
Niestety pierwszą rzeczą na jaką ja muszę zwrócić uwagę to amortyzacja.
Tak czułem i pisałem o tym gdzieś wcześniej.
Wychodzi mi na skok 140 minimum pod moje potrzeby i nie niskie modele rock shoxa tylko fox który na prawdę robił robotę a to przy fullu robi cene za maszynę.
Próbowałem jeździć w kółko przez godzinę na takiej górce dosyć stromej i połowa baterii została:-)
Myślę ,że wjazd na Śnieżkę z Karpacza i było by po baterii:-)

Na wypożyczonym nawet próbowałem skakać nieudolnie:-)

Wizyta w Canondale potwierdziła ,że Bosch daje najlepsze wsparcie techniczne jeśli chodzi o awaryjność.Potwierdziły to też trzy albo cztery konkurencyjne firmy.

Dopadłem tez znowu Rometa na shimano silniku-nie zepsuł się, ale był zajechany i ciężko sie odnieść. Amory Rock Shoxa jako tako działały

Na razie moim faworytem jest Cube 140 full na fox i baterią 625 W-jeździ to fajnie a dystrybutor we Wro najbardziej elastyczny jeśli chodzi o negocjacje gwarancje itp.
Osprzętowo lepszy niż Spec a cena dużo niższa.

W Treku to mnie wyśmiali z negocjacjami i powiedzieli ,że jak zamówie teraz to może w licu z łaską ą po cenie cennikowej dostane rower.

Muszę jeszcze dorwać nowego Haibike bo mi się bardzo podoba ,ale teraz ani żadnych dni otwartych ani za kasę nie mogłem pożyczyć i piździ na dodatek.

W Canondale i Kellys gwarancja obejmuje tylko pierwszego właściciela.
W Cube nie. To jak gdyby ktoś na używki polował.

Piszcie dodawajcie uwagi bo to tylko moje odczucia.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2020, 16:46   #540
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Haibike Allmtn 3.0 na nowym Boschu jest jeszcze w kilku sklepach (i Allegro). Np. Widziałem ostatnio we Wro, na Wyścigowej (chyba Bergsport). Można się przejechać kawałek, ale na dłuższe testy to faktycznie nie ma nigdzie.
Widziałem je w kilku miejscach w obniżonej cenie. Podobno np. Cube też ma być dostępny. Także nie wszystkie marki stosują tę manipulację „niedostępności” jak Trek czy Spec 😉.
Może w końcu jakaś wojna cenowa by się przydała bo COVID tak rozpieścił sprzedawców rowerów, że masakra. Może w przyszłym roku ceny spadną w końcu.
A Spec to tak jak Apple - płacisz za doświadczenie, a nie hardware 😀. Ja musiałem jeździć do Warszawy, żeby wypożyczyć na testy 😞. Ale Specami (Levo i Levo SL) jeździło mi się najlepiej z dotychczasowych (był jeszcze Haibike na FlyOn i Giant-y na Yamasze i krótko Haibike na Boschu). Nowy Bosch tez chyba jest ok.

A Cuba dystrybutorem kto jest we Wro?

PS.
Jedna słaba rzecz z tymi elektrykami to szybko zużywające się napędy. Doświadczyłem tego w testowym Levo SL. Odebrałem rower z przebiegiem ok 700km, zrobiłem ze 300 km i pod koniec łańcuch już zaczynał przeskakiwać na najniższych przełożeniach. To był rower testowy i jasne jest, że nikt o niego nie dba i „testerzy” pałują zwykle na twardych przełożeniach i pełnej mocy. No ale mimo wszystko, jakbym prawidłowo utrzymywał kadencję i dbał o napęd to 2-3 tys km i wymiana napędu. To wychodzi kilka wymian w sezonie 😳? Potwierdzi ktoś to?
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.