Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2014, 15:09   #81
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,031
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 3 s
Domyślnie

Fassi Lubie to
pałeł jest offline  
Stary 06.05.2014, 15:19   #82
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Wypadki były, są i będą. Mówimy o wypadkach czysto losowych.
Ale są też wypadki zawinione - brawura, głupota itd.

Ważnym jest, jaki mamy poziom tolerancji.
Bo jeśli przyczyną wypadku są dziury w drogach to należy likwidować dziury.
Bo jeśli przyczyną wypadku jest prędkość, należy dążyć do zmniejszenia prędkości.

A zaczyna się od określenia prawdziwej przyczyny. Bo dziś jest niestety szukanie winnego, by było pole do wyciągnięcia pieniędzy. To deprymuje tak naprawdę wiele zaskakujących decyzji i zachowań.

Różnice w podejściu do sprawy będą tak długo, jak urzędnik który zajmuje się tzw bezpieczeństwem nie będzie aktywnym użytkownikiem.
Czyli na temat bezpieczeństwa nurkowego winien wypowiadać się specjalista od nurkowania
Od motocyklowego - specjalista motocyklowy itd.
Mimo tej samej podstawy, osoby te mają zupełnie inne postrzeganie i akceptację wypadków. Czują po prostu co jest czym i nie blokują istoty jazdy motocyklem, nurkowania, latania. A o ile łatwiej zabronić działalności której nie widzi się potrzeby istnienia?

Jedno jest pewne - zwiększenie wypadków nie sprzyja chęci zwiększania ilości osób korzystających. Tu efekt jest odwrotny. Tak więc koledzy którzy zamierzają bronić dobrego imienia poszkodowanego, by nie doprowadzili do sytuacji zgoła odwrotnej od zamierzonej.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 06.05.2014 o 15:21
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 15:32   #83
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 51 min 56 s
Domyślnie

Rozwiazaniem poruszania sie po terenie bylo by ustandaryzowanie map cyfrowych. Przykladowo, odpalasz Automape - obierasz cel - ustawiasz strase na: terenowa...- i lecisz na 100% legalnymi drogami polnymi/lesnymi. O aktualizacje sami tworcy by sie martwili. Prosta ustawa/przepis dotyczaca sprzedazy urzadzen do nawigacji z mapami. I wymagac tego ustawa np. od roku 2016.
redrobo jest offline  
Stary 06.05.2014, 16:13   #84
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 40 min 6 s
Domyślnie

Dajcie spokój, jwkie wyciąganie wniosków, jakie ustawy? Najpierw przyznajecie rację Lupusowi, a za chwilę sami wypalacie z takimi pomysłami. A jakby chodziło o wypadek spadochroniarza? Jakie byłyby przyczyny? Brawura, brak wyobraźni, głupota? Jakie wyciągnąć wnioski, jakie ustawy uchwalić? Może zakazać skoków i wybudować tunele aerodynamiczne dla spadochroniarzy? Niech sobie latają 2 metry nad ziemią.
Mówię Wam, jeśli cokolwiek się w tym temacie zmieni to tylko na naszą niekorzyść. Chyba, że Korwin-Mikke zostanie dyktatorem
Skupmy się lepiej na tworzeniu tej mapy, ja na ochotnika postaram się dowiedzieć w nadleśnictwie Drewnica, czyli na wschód od Warszawy.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline  
Stary 06.05.2014, 16:36   #85
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Rozwiazaniem poruszania sie po terenie bylo by ustandaryzowanie map cyfrowych. Przykladowo, odpalasz Automape - obierasz cel - ustawiasz strase na: terenowa...- i lecisz na 100% legalnymi drogami polnymi/lesnymi. O aktualizacje sami tworcy by sie martwili. Prosta ustawa/przepis dotyczaca sprzedazy urzadzen do nawigacji z mapami. I wymagac tego ustawa np. od roku 2016.
na forum leśnym jeden kolega napisał:

"to trochę tak jak z zakazem palenia. wprowadźmy taki zakaz w dużej firmie i nie wyznaczmy palarni. jeżeli sankcje nie będą dotkliwe, albo ktoś kogoś fizycznie na paleniu nie będzie mógł złapać, ludzie będą palić wszędzie tam, gdzie się da. tak samo jest i z motocyklistami na terenie obszarów leśnych. "


tak więc tak jak pisałem wcześniej, udostępnić np.5% dróg leśnych, podać jescze do ogólnej wiadomości.. np. właśnie poprzez Automapę... i po sprawie...
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline  
Stary 06.05.2014, 16:54   #86
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No i w tym problem. U mnie takich dróg jest od groma (tzn szutrowych, leśnych legalnych). Ale to ludziom nie wystarcza. Kochają łamać wszelkie zasady i nawet napis Natura 2000, REZERWAT ŚCISŁY nie dociera do nich. A gdy widzą błoto, płytką wodę, 30 cm błota a pod tym twardy grunt, to dla nich nie siedlisko Astacus leptodactylus i czarnego cierniczka tylko miejsce do zabawy.

Bo
1. udostępnić
2. nauczyć bydło jeździć

Bo Polak ma taką naturę, że nie potrafi zgodnie z przepisami. tak go przyzwyczaili, że się nie da normalnie, to gdy w końcu się da, to i tak będzie kombinował, jak tu można i te regulacje obejść. Może przywrócić obowiązkową służbę wojskową? Wielu by to nauczyło trochę pokory i odpowiedzialności. I dać ludziom robotę, to nie będą się aż tak nudzić i zacznie im w końcu na czymś zależeć.

Edyta; startuję do Europarlamentu,kto głosuje za mną ? Rączki w górę

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 06.05.2014 o 17:06
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 17:51   #87
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Bardzo proszę o zastanowienie się nad zmianą nazwy wątku i nie chodzi mi tutaj o literówkę, która się wkradła ("ą" zamiast "a") tyko o sformułowanie "na przykładzie Orzepa". Co to za przykład? Tragiczna śmierć Orzepa ma być przykładem czego? Podejścia leśników do motocyklistów? Czy przykład na pewno jest taktowny i na miejscu. Kolor mam tylko biały i czarny na forum i to jest dla mnie dowód tragedii która się wydarzyła i jedyny przykład, że wypadki jak to się mówi "chodzą po ludziach" i mogą spotkać każdego z nas; i tylko tego jest to przykład i nie powinien być przykładem niczego więcej.
Moim zdaniem dyskusja jest zawsze potrzebna ale szukajmy innych "przykładów" dla poparcia i wyrażania swoich argumentów w ważnych dla siebie tematach. Ten przykład się do tego nie nadaje, jest chyba mało odpowiedni.
KOKOS jest offline  
Stary 06.05.2014, 18:25   #88
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Wczoraj przebrnąlem przez forum Leśne.Z betonem nie ma co walczyć

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
No i w tym problem. U mnie takich dróg jest od groma (tzn szutrowych, leśnych legalnych). Ale to ludziom nie wystarcza. Kochają łamać wszelkie zasady i nawet napis Natura 2000, REZERWAT ŚCISŁY nie dociera do nich.
Ziarko nie Zachowuj się jak większosć na forum LP .Pokaż ,które to drogi ?

Moja teściowa mieszka pod lasem,często latam tam moturem albo z teściem 4x4 .Sąsiedzi/znajomi z wioski kiedy widzą moje moto machają mi na powitanie,dziwne ,nie ?
Mnie też wturwia kiedy siedzimy pod wiatą na ogrodzie i wypadają dziki/quady bez tablic z lasu na pełnej piździe.

W długi week byłem na Grzesiu(taki szczyt w Tatrach Zachodnich ),śmieci i kiepy po fajkach doniosłem w kieszeni na dół do śmietnika na parkingu.
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline  
Stary 06.05.2014, 18:59   #89
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Spójrz na mapę gdzie jest Puszcza Notecka, ogromna rzesza dróg publicznych, szutrowych. Na południe od Warty, Międzychód, Wronki, Sieraków, Skwierzyna cała masa dróg szutrowych i leśnych będących dojazdami do pól, a wiec z prawem przejazdu. Nie trzeba się na siłe spinać by jechać oddziałami leśnymi i przecinkami. Całe drogi szutrowe prowadzące przez Puszczę, od leśniczówki do leśniczówki, co najmniej jedna, jest drogą publiczną. Znajdziesz tu też drogi wojewódzkie w standardzie drogi polnej. Tu nie raz GPS skierował TiRa na manowce, bo wg mapy droga wojewódzka a wiec szybka okazała się piaskową pułapką.


I tu tez mimo tej całej masy dróg gminnych, w takim stylu:




czy jak ta droga publiczna powiatowa:


droga wojewódzka:

dla wielu jest nie wystarczajaco - bo przecież taka droga to dla dzieciaków.

i wolą taki teren zdobywać - acz tu droga legalna już nie jest (murawy kserotermiczne potrzebują wiele lat, zanim zwiążą na tyle wydmy, by te nie wędrowały a można to zniszczyć w jeden dzień):



Ravilking. jak odróżnić motocyklistę dobrego od złego w terenie? nie da się. Więc albo zakaz całkowity, albo bardzo częste i skuteczne patrole Policji i Straży Leśnej. Ale jeśli to na terenach Lasow, to nikt lasom nie dołoży do interesu, a to kosztuje i ludzi i sprzętu potrzeba więcej. Czyli dodatkowy kłopot którego dzisiaj nie mają. A Państwo też nie kwapi się do przejęcia odpowiedzialności. A kto będzie utrzymywał drogi? I to nie tylko te na których aktualnie jeżdżą transporty z drewnem ale te pozostałe. Nie wspominając nagle o uzasadnionych skargach, wielu "porzadnych i myślących inaczej obywateli - bo przecież jak płacę podatki to mi się należy....."
Czyli nie wystarczy zezwolic na jazdę. Koniecznym byłoby wyłączyc wszelkie drogi dojazdowe w lasach z władzy lasu, (tu się raz ucieszą, ale z drugiej nagle powierzchnia im maleje, a przecież niektóre dotacje, limity CO2 itp. są liczone do powierzchni). Konieczne byłoby dużo pracy geodezyjne z wydzieleniem na nowo działek itp. Spore koszty. A sprowadzi się to do tego, ze bez sensu będzie zezwalać na jazdę w lesie, gdy droga idąca przez las nie będzie juz lasem, bo zrobisz z niej drogę własności Gminnej, powiatowej czy wojewódzkiej i do tego publiczną. I aby kolejnego bubla prawnego nie strzelić, należałoby dokładnie prześledzi zależność wielu ustaw i wprowadzić odpowiednie zmiany. A tu jeden ministerstwo nie wystarczy do podjęcia dobrych decyzji. A niech któryś się opóźni i masz juz nowe kuriozalne tzw. prowizoryczne rozwiązania, których z czasem nikt nie chce już ruszać.

A droga gruntowa też nie jest tania w utrzymaniu. Aby wyglądała jak wygląda przynajmniej 1 raz w roku musi przejść równiarka, a często potrzeba 2 w roku. To są wymierne pieniądze. A im częściej droga użytkowana tym częściej wymaga prac związanych z nawożeniem tłucznia, pracy równiarki itp.
Ktoś zapłaci. Kto? Lasy? A to niby dlaczego? Gminy? A dlaczego Państwo wrzuca kolejne obowiązki i zapomina o przekazywaniu środków na ten cel? Jakoś w Panstwowych Urzędach nie ubywa urzędników a obowiazków na samorządy spada coraz więcej, więc tu z konieczności musi tych urzędników przybywać.. zapętlamy się? Owszem, bo nie mamy nikogo odważnego ktory rozwali cały system i zbuduje go od nowa. A ewolucja? Cóż, między czasie znów znajda się tacy, co chcą być równiejsi i....... intencje były dobre, ale wyszło jak zawsze Podejmując decyzje należy pamiętać akcja budzi reakcję. Jest to możliwe. Ale należy zadać równoczesnie pytanie nie tylko co kiedy, ale co wtedy gdy nie....

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 06.05.2014 o 19:25
Ziarko jest offline  
Stary 06.05.2014, 19:10   #90
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Widzisz Ziarko bo to jest tak , że komuś zarzuca się beton a jednocześnie samemu nie przyjmuje żadnych argumentów , a na apel o próbę znalezienia kompromisu odpowiada sarkazmem.Ja już odpuściłem tłumaczenia.
Klas jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.