Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2017, 00:23   #11
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Paweł - ok, wybiłes mi z głowy Disko



Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
opel moterey - tylko omijaj 3.0TD, jak diesel to tylko 3.1TD. w benzynie jest swietne 3.2. kup auto za 20 tys i 10 tys przeznacz na remont, jezeli chcesz tym dluzej pojezdzic. wykonanie wnetrza i komfort na poziomie premium.

z mniejszych i mniej komfortowych to terrano 2.7td bo malo pali, robi a ceny czesci i popularnosc najlepsze.

zasadniczo przy kazdej starszej terenowce bedziesz musial na start porobic.
O widzisz - o terrano myślałem ale Ople omijalem dotychczas...porozglądam się w takim razie
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 00:28   #12
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 16 min 42 s
Domyślnie

Ej, Mir, nie było to moja intencją, D2 to świetny samochód, tylko trzeba go "inaczej" traktować.
Z perspektywy czasu to żałuję, że go sprzedałem ;/
p.
pawel_sz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 00:34   #13
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pawel_sz Zobacz post
Ej, Mir, nie było to moja intencją, D2 to świetny samochód, tylko trzeba go "inaczej" traktować.
Z perspektywy czasu to żałuję, że go sprzedałem ;/
p.
Nie chcę się bujać z ciągłymi naprawami choć nie ukrywam, szalenie mnie kręci D II a ten z linka wydaje się naprawdę zacny...ech te wybory.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 00:47   #14
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 9 min 17 s
Domyślnie

monterey to isuzu trooper. robione w japoni. unikaj jak ognia silnika 2.8 TD w Isuzu.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 00:50   #15
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
monterey to isuzu trooper. robione w japoni. unikaj jak ognia silnika 2.8 TD w Isuzu.
Dzięki
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 01:09   #16
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

tak w skrócie Y61 2,8 long albo suv komfort XJ 4,0 lub ZJ z większym motorem niż 4,0 TJ też fajny ale z rodziną może być ciężko
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 08:27   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 9 min 17 s
Domyślnie

jeepy to juz inny poziom komfortu - musisz sobie tez odpowiedziec na pytanie czy chcesz full tajma czy wystarczy dolaczany przod, bo to mocno okresla granice poszukiwania.

no i jeepy tylko w benzynach.

p.s. czegos takiego tez bym sie nie bal jak nie potrzebujesz mega zapierdalacza - i tak odpowiedni dobor opon i rodzina na pokladzie studzi zapal w terenie. tu masz autko z bogatego rejonu niemcowa, od prywatnego, 100% gwarancji, ze terenu w zyciu nie widzialo i nikt go nie topil i nie upalal. silnik niezbyt mocny ale trwaly i dobrze przyjmuje gaz. auto swieze i nie wyp...e po polskich lasach. jak blacharsko zdrowe to ten przebieg dla mechaniki jest zaden. czesci w opor i tanie. szukaj ladnego auta ponizej budzetu a nie wyrypanca w okolicach swojego maksimum bo doprowadzenie rozdupczonego 4x4 do porzadku to straszna kasa - i na czesci i fachowcow brak. a wykonczone 4x4 trzeba praktycznie na czesci pierwsze rozlozyc i skladac od podstaw.

no i masz euro4 i zielona plakietke. kto wie co za rok, dwa wymysla nasi wlodarze w sprawie ubezpieczen, wjazdu do centrum miasta itd. kasztany, czy szwajcarzy sobie wymysla ze w alpy nie wpuszczaja i lipa z wycieczki.

https://tinyurl.com/ydcdwlz2

z opisu wynika, ze trzeba poprawic uklad hamulcowy i oslony przegubow bo auto nie przeszlo TUV. to ten konkretny egzemplaz - wrzucam jako przyklad. cena jest VHB wiec pewnie w oparciu o ten brak TUV sporo mozna urwac.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 24.08.2017 o 09:06
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 09:00   #18
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 2 min 42 s
Domyślnie Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać?

Z tzw terenówką jest tak jak z motocyklem , ani to zbyt komfortowe ani zbyt rodzinne . Po początkowym okresie eufori pozostaje kwestia ekonomiczna , w przypadku drogi na skróty jest taniej ale to droga nie na dłuższą metę , oryginalne części kosztują . Najważniejsze to pamiętać o kontakcie z rodziną dla której ta terenówka jest najmniej istotna , bo i taka służy tylko i wyłącznie do przemieszczania się tylko z punktu A do punktu B. Po tym wszystkim pozostaje problem jak pozbyć się problemu , bo gdy wiemy co posiadamy to ciężko jest oddać samochód za darmo . Mam ten przykład u siebie , po zakupie Dacii Dokker , jako firmowego auta przez chwilę próbowałem sprzedać 4R ale bez sukcesu . Gdybym miał mniej lat to takie auto jak ta Dacia , gdyby jeszcze miał automat ( no ale jak się ma mniej lat to i manual jest super), byłaby dla mnie super rodzinnym wycieczkowozem . Oczywiście musiałbym się kontrolować gdzie jadę . Ale biorąc przykład z pamięci , taka wycieczka Macedonia , Grecja z synem samochodami terenowymi , byłaby bez problemu do zrobienia dacią dokker , a ile pieniędzy za benzynę zostałoby w kieszeni . Nasz problem obecnie to fakt że mamy trochę więcej lat i człowiek przyzwyczaja się łatwo do komfortu , a w tym konkretnym przypadku 4R daje go zdecydowanie więcej



Na tą plażę pewnie bym nie wjechał , wróć wjechałbym ale byłby problem z wyjazdem , ale zawsze można stanąć na twardym 15 metrów dalej .

Tutaj z dacią byłby problem dojechać , ale na większości pist by sobie poradziła


Większość czasu i tak spędziliśmy na asfalcie


Z drobnymi wyjątkami



Na twoim miejscu zapomniałbym o 4x4 ,ale to tylko moja sugestia. Pamiętaj że dzieci szybko dorastają.

P.s. Do swojego też szukam tylnej klapy
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 24.08.2017 o 09:25
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 09:06   #19
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Sprzedałem swojego Terrano II 2,7 tylko ze względu na to, ze zabijał mnie spalaniem, bo używałem go jako auta na co dzień.
Jesli ma to być weekendowy wózek i możesz sobie pozwolić na takiego durnostoja to Terrano jest fajnym wyborem. Mniej wypasiony/komfortowy niż Monterrey/Trooper ale miejsca jest jakoś subiektywnie więcej, jest przestronniej niż w Trupku.
Za kasę jaka Ci chodzi po głowie kupisz naprawdę ładne Terrano i zostanie sporo na ewentualny pakiet startowy. Silnik jest na kołach zębatych więc odpada rozrząd na dzień dobry czyli lekko tysiak mniej.
Niestety wzmiankowane przez Szynszyla 2.7TD to już silnik przeszłość - w nowszych Terrano go nie uświadczysz... a szkoda. Bo był prosty i niezajebliwy z mechaniczną pompą... Niestety blacha nie jest mocną stroną Terrano i jak kupisz TD to duże prawdopodobieństwo konieczności napraw blacharskich.
To najbardziej popularne 2,7TDi było na niemieckim i japońskim osprzęcie. Jeśli będziesz miał wybór nie bierz z Japonią - pompa wtryskowa jest urządzeniem, którego nawet nie będziesz miał gdzie zdiagnozować... Bosch - robisz w zasadzie wszędzie.

Ja miałem siedmioosobową wersję i było naprawdę zajebiste - moi rodzice, dzieciakix2 no i ja z żoną. bardzo wygodnie można sie było pobujać po pólkach dolnośląskich.
Na plus jeszcze, ze nowsze /niż mój 1992/ Terrano są IMO dość ładne i w środku i na zewnątrz no i jest to auto megapopoularne. Częsci nowe i używki w opór.

Powiem jednak jeszcze raz to co mówiłem wcześniej i o czym również, ubiegłszy mnie we wpisie , napisał powyżej Consigliero: skup się na czasie i na rzeczach, które masz/możesz robić z rodziną. Nie szukaj narzędzi, które Ci to zapewnią.
W większość interesujących miesc dojedziesz Kangurem a jak skończy się droga to dojdziesz te 500m z buta.

Jak pisałem wcześniej - nic nie zastąpi dziecku czasu z ojcem a żonie z mężem. Na pewno nie będzie to żadne 4x4.

m

p.s. Consigliero ten Dokker to jest Stepway? W sensie one fabrycznie są deczko wyższe niż taka standardowa wersja czy mi sie wydaje tylko ze zdjęcia?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 24.08.2017 o 09:13
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 09:12   #20
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Kup se Forestera i większość ścieżek objedziesz. Nie trzeba do tego hiper super terenówki na ramie. Miałem Outbacka i latałem nim wszędzie. Teraz mam LC i już mi się nie chce bo wjazd w prawdziwy teren to zawsze coś uyebane a tanio nie jest. Na wyprawy czasu brakuje bo wolę lecieć na moto. LR miałem i przemilczę choć fanów marki rozumiem. Na plus - tanie części ale tam zawsze coś.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie opony wybrac na konkretny wyjazd przemo77390 Kwestie różne, ale podróżne. 13 02.06.2017 21:13
Bośnia Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, jakie trasy wybrać ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 10.05.2014 00:05
Jakie tarcze, jakie klocki przód RD04? Łysy Hamulce, kola, opony 27 23.09.2013 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.