Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.04.2012, 13:15   #71
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Nie wiem jakim pułapkom? Puki co na żadną nie trafiłem
To trafisz, bo niestety spora grupa offowców robi rozpierduche w sposób bezmyślny.
osobiście uwazam ze : "wszystko można co nie można, tylko z wolna i ostrożna" czytaj mądzrze.
Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
I tak niedługo znajdą sie niemcy, ksieża albo zydzi co powiedzą ze lasy państwowe ich i im trzeba oddać..
tego akurat nie ma co cenzurować - to nie jest "jechanie" na grupy społeczne tylko prawda która się dzieje na naszych oczach i wynika z wypełniania ustawy reprywatyzacyjnej. http://2-am.nowyekran.pl/post/8646,r...asze-kamienice
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2012, 17:18   #72
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Las jest państwowy a ja uważam sie za obywatela tego państwa, tak więc las jest.........eckie lasy

Tylko z głową, bez niszczenia wielkiego i głupiego... inaczej to w końcu zamkną każdego w aluminiowym pudełku 2x2x2m i każą jak najmocniej pierdzieć by pobierać energię z metanu, bo to się najbardziej opłaca.

Zwierzyna i tak łazi gdzie chce, bliskość autostrady im nie przeszkadza to jak mój motocykl który słyszą średnio przez 0,0015sek w ciągu całego życia.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2012, 22:51   #73
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Szymon, wnoszę, że kompletnie nie znasz i w ogóle nie doceniasz leśników.
A Ty Misza polataj w niedzielę z rana na swoim moto po osiedlu domków jednorodzinnych w okolicy.
Nie wiem, czy latanie z głową Ci coś pomoże.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 10:46   #74
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

Znam i doceniam leśników Elwoodzie. Ale Ci z mojego rejonu mało o drzewach i lasach myślą... Wiem że nie wszyscy są tacy bo są też ludzie z pasją, pałający miłością do lasu i natury. Moi nowi leśnicy, którzy przejęli schede po dziadku leśniczym co poszedł na zasłużoną emeryturę mają raczej miłość do władysławów na papierkach A o lesie myślą jak go tu dobrze sprzedać i zarobić toroche grosza Ostatnio nawet porobili szerokie trakty leśne, piękne, szutrowe wszystko po to, żeby łatwiej było podjechać ciężarówką do przewozu dłużyc
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 10:48   #75
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
...A jak mam ochote wjechać do lasu to wjeżdzam i sie nie zastanawiam nad ustawami i innymi głupotami. Jest ryzyko jest zabawa jak mnie złapią to wtedy bede myślał :P Dzidaaaa!!! A ta cała gadka o ochronie środowiska i innych blablabla to pic na wode fotomontaż...
No i przez takie podejście do tematu coraz mniej leśnictw chce wydawać zezwolenia na wjazd do lasu. Rok temu miałem wszystko legalnie dograne w okolicy Międzylesia, ale weekend wcześniej wpadło tam kilka baranów Patrolami i zorali leśnikom zbiorniki retencyjne - i z wyjazdu weekendowego dla kilkunastu osób były nici bo kilku debili sobie poszaleli w błocie przez godzinę - a leśnictwo od tamtej pory nie chce gadać o zezwoleniu, nawet jeśli jakiś leśnik jest pozytywnie nastawiony to boi się dać zezwolenie bo straż leśna potem ma pretensje do nich.

Tak jak piszą niektórzy wiele można ale z głowa i rozsądnie - a podejście że "a i tak kto mnie złapie?" jest dziecinne moim zdaniem. Są tereny koło puszczy Noteckiej - czy na Mazurach gdzie jest full dróg dojazdowych do miejscowości po szutrze i można śmigać na legalu - ale i tak najfajniej w Karpatach - ale i tam wjeżdżają barany do rezerwatów i nawet na Ukrainie już polują w niektórych miejscach na offowców.

ps. na takiej zasadzie jak Ty Szymon oceniasz negatywnie niektórych leśników - oni potem każdy pojazd w lesie oceniają jako dzikusa co orze młodniki

Ps II a se jeszcze przypomniałem - załatwiałem kilka lat temu wjazd do kamieniołomu Wojciech na grzbiecie Gór Izerskich - Pani nadleśniczy ze Szklarskiej zażyczyła sobie opłatę 2,5 tysia od motocykla, potem dowiedziałem się że Niemcy tam jeżdżą na Off legalnie i płacą takie ceny i tyla - nic nie jest więc obiektywne.

Ostatnio edytowane przez mirek-wroc : 05.04.2012 o 10:54
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 11:15   #76
Antek


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 266
Motocykl: Trampek PD 06
Antek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 18 godz 17 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Znam i doceniam leśników Elwoodzie. Ale Ci z mojego rejonu mało o drzewach i lasach myślą... (...) A o lesie myślą jak go tu dobrze sprzedać i zarobić toroche grosza
Jednak mało wiesz. Jeżeli jakis obszar nie jest obszarem ochrony ścisłej to należy, podkreślam należy regulować jego ekosystem wycinając drzewa, które zostały tam posadzone właśnie na wycinkę.

Ale spoko, dziduj dalej po lasach i rób grandę. Gratuluję.
__________________
Kliknij. Ciebie to nie kosztuje, a głód boli.
http://www.pajacyk.pl/index.php

--

"My, którzy mamy tak wiele przestrzeni
i tak mało czasu, stajemy się nomadami."
Annie Lebrun
Antek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 11:49   #77
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
.......Ostatnio nawet porobili szerokie trakty leśne, piękne, szutrowe wszystko po to, żeby łatwiej było podjechać ciężarówką do przewozu dłużyc
To chyba nie jest nowy pomysł, kiedyś (nie pamiętam gdzie, boczne traski pomiędzy Wawą, Radomiem a Kielcami). Wjechałem na starą brukową drogę w środku lasu. 12 km prostej jak w pysk strzelił drogi (bardzo malownicza i ładna)- podobno jeszcze z czasów folwarku, kiedy właściciel prowadził gospodarkę leśną. Takie drogi mają też inne znaczenie, (zasłyszane od strażaka) las dzieli się na sektory co by miały jak wozy dojechać i ogień ściółką się nie przenosił, ot taka bariera.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 15:31   #78
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Antek Zobacz post
Jednak mało wiesz. Jeżeli jakis obszar nie jest obszarem ochrony ścisłej to należy, podkreślam należy regulować jego ekosystem wycinając drzewa, które zostały tam posadzone właśnie na wycinkę.

Ale spoko, dziduj dalej po lasach i rób grandę. Gratuluję.
Ostatnio z Ojcem robiliśmy sprzątanie gałęzi po wycince (gałęzie dla nas ). 100 letnie dęby w pień powycinali taki był piękny las... Może jakiś cel w tym mieli, nie wiem, może tak sie robi... Ja nie jestem leśnikiem.

Ps. Nie oram młodników i grandy nie robie. Bardzo lubię lasy, Lubie na grzyby chodzić i lubie tez po nich jeździć, Ale jeżdże tylko po Drogach leśnych. Nie między drzewami i nie po młodnikach. Po prostu w moich stronach jest wiele dróg leśnych prowadzących z jednej miejscowości do drugiej. każdy nimi jeździ, traktorami samochodami itd. Nie są to zadne puszcze ani starodawne prawem chronione knieje, normalne lasy, troche chłopskie troche państwowe. Ot całe moje jeżdżenie. RD04 troche dla mnie, 70kg harpagana, przyciężka na szarpanie sie w błocie samemu.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 15:42   #79
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Z innej beczki.

Dojazd do działki leśno/rolnej pod lasem. Własność babci. Dojazd od cztrech stron tylko drogami leśnymi, w dodatku drogą leśną idzie szlak turystyczny. Mam w domu ksero wypisu z rejestru gruntów. No przecie można chyba dojechać do kawałka ziemi?
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 15:49   #80
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Można. Jak jesteś babcią, noł problem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda po lesie Pils Kwestie różne, ale podróżne. 213 15.10.2018 21:26
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 10:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 19.03.2012 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.