Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 19.04.2012, 08:29   #29
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
.......takie drogi pod enduro, qady czy inne skutery śnieżne funkcjonują z dość dużym powodzeniem w krajach o znacznie wyższej społecznej świadomości proekologicznej np. Kanada/. …
Z zapomnianymi drogami masz 100% racji - co więcej w mojej okolicy jest sporo dróg gminnych przez pola i można np jechać sobie około 35 km po szutrze, przecinając tylko asfalty. Tyle że około 30% tych dróg jest np zaorana przez chłopów bo jak mają pole po obu stronach to przeca nikomu korona z głowy nie spadnie jak se zaorają drogę i już - taka filozofia.
A odnośnie Kanady - to wszystko wspaniale ino Kanada jest chyba 2 co do wielkości krajem a ma ludność około 32 mil. Ja bym nas porównał z Austrią - kilka lat temu tam sobie jeździłem motorkiem i nie szło znaleźć drogi żeby się wbić na biwak na dziko, w końcu jakiś zjazd na pola uprawne znalazłem i spałem na szutrówce między uprawami, inne zjazdy zagrodzone "teren prywatny" lub zakaz wjazdu ze szlabanem.
Ino różnica jest taka że ich stać spokojnie bez napinki na zorganizowane wyjazdy do Afryki na off - a u nas to troszkę inaczej wygląda.

Jednak myślę że prawny wjazd do lasu w naszym kraju zaraz by spowodował sporą liczbę potrąceń turystów i rowerzystów oraz zniszczenia na ogromną skalę przez oszołomów offowych. Sam mam kolegę który dostał kamolem w głowę spod crossa dzidującego w Beskidzie Żywieckim.

Ale gdyby zrobiono szlak offowy opasujący Polskę i dwie drogi na krzyż łączące krańce po skosie - i np winieta 2 tygodniowa na ten szlak - to by może było coś.
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda po lesie Pils Kwestie różne, ale podróżne. 213 15.10.2018 21:26
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 10:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 19.03.2012 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.