Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.08.2020, 20:32   #11
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 22 godz 48 s
Domyślnie

Nie jest tak czarno.Sie pomaga.
Ostatnio oddałem ostatnią dętkę (o zgrozo) grupie sympatycznych beemiarzy jadących TETem.
Kilka miesięcy wcześniej kolega z Podlasia wymienil mi dętkę w mojej ATAS, bo sam bym sobie nie poradził.
Z drugiej strony sam zakup motocykla i zalogowanie sie w FAT nie czyni z czlowieka dzentelmena jezdni.....
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 20:38   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Inna sprawa że jak się leci w trasę to dętki trza mieć na zapasie a nie liczyć na drapane bo z tym różnie bywa. Ostatnio stanąłem puszką bo moto stało na poboczu to prawie w ryj dostałem więc teges.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 20:53   #13
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Emek, chciałeś dobrze a kolega zatrzymał się przy maszynie do lodów i mu przeszkadzałeś
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 20:58   #14
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 13 godz 53 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Emek, chciałeś dobrze a kolega zatrzymał się przy maszynie do lodów i mu przeszkadzałeś
MUTT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 21:20   #15
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Pomoc nastąpiła dosyć szybko, w sensie odzewu z grupy LC8 - jeden Krzysiek dał dętke, a drugi targał ją z Siedlec do mnie, pomógł, dobrym słowem wsparł i odprowadził kawałek

Odnośnie zabierania dętek na 3 dniowy wyjazd na Podlasie...no cóż - może niektórzy pakują się na taki wyjazd inaczej - ja chciałem na lekko, więc wziąłem dwa zestawy łatek (przydały się w Sejnach, jak mi się wbiło 4 cm wiertło z tyłu). W sumie na motocyklach zrobiłem już trochę km a złapałem dwie gumy w trasie - obie na tym wyjeździe. Reasumując - przepraszam, że nie wziąłem dętek - to, że nie zatrzymywali się "motocykliści" (z małymi wyjątkami - o których zaraz) - potraktuję jako karę za to uchybienie

Oczywiście, są jeszcze i dobrzy ludzie - i nie tylko na motocyklach.

W Sejnach pomogło mi zmieniać koło 4 miejscowych motocyklistów (właściwie prawie sami to zrobili, a przy tym dużo humoru), jak stałem z urwanym wentylem, zatrzymało się 2 miejscowych samochodami, jeden super exclusiv VOLVO aż zawrócił i przemiła rodzinka po 50-ce zapytała, czy mi czegoś potrzeba, może wody, może mają gdzieś zadzwonić...dzisiaj zatrzymał się tylko jeden motocyklista - Mirek Świrek wracający od Tolka Reszta, łącznie z kierownikami NAT, machała łapkami - a ja stoję w słońcu na parkingu obok cmentarza, bety i kask na ziemi, koło zdjęte...

No cóż - ja tam zatrzymuję się zawsze - jeszcze nigdy za to nikt mi w ryj nie chciał dać, a nawet jeśli - nie przestanę, bo tak wypada. Tak trzeba - na drodze się pomaga. I chooy.

W każdym razie po 4h (łacznie z ogarnianiem pomocy i wymianą), po 8h jazdy - jestem w domu.
Mirek - miło Cię wreszcie było spotkać, choć jak zawracałeś do mnie, to ani Ty ani ja nie wiedzieliśmy, na kogo trafiamy
Dzięki też tym, którzy do mnie napisali z chęcią pomocy

Wyjazd był zajebisty a zerwany wentyl przy 120 km/h na łuku - doznanie bezcenne
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 21:34   #16
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pilnuj wiatru w kołach
Wentyle nie urywają się same
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 21:37   #17
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Pilnuj wiatru w kołach
Wentyle nie urywają się same
Ten się urwał w rocznej dętce - był skorodowany. Powietrze było sprawdzane.

Żeby nie było - sprawdzam właściwie zawsze organoleptycznie, z manometrem było sprawdzane dzień wcześniej - w domu sprawdzam z mano co wyjazd.
Panowie, rozumiem, że chcecie dobrze ale proszę Was - ja nie chcę bawić się o "co brać na 3 dniowy wyjazd na Podlasie" albo "co ile sprawdzać powietrze w kołach i w jakiej temperaturze". To temat o pomocy na drodze, przypadkiem wyszło o zachowaniu na drodze...nie róbcie z tego następnego "koronawirusa".

Dzięki.

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 16.08.2020 o 21:45
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 21:49   #18
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 47 min 45 s
Domyślnie

Najważniejsze, że znalazłeś pomoc, poznałeś ludzi i wszystko dobrze się skończyło. Ci, którzy mieli w dupie i się nie zatrzymali - cóż, może życie kiedyś ich doświadczy takim samym przypadkiem i się nauczą pomagać...

Z tematów 'zatrzymywania się celem udzielenia pomocy' - 2 lata temu jadąc z rodziną gdzieś po Mazurach zgarnąłem z drogi Golden Retrievera. Ktoś go 'zgubił'. Najpierw zawieźliśmy do słynnego dziś schroniska w Radysach aby dzień później przeczytawszy w internecie co to za miejsce wrócić po niego. I tak od przeszło 2 lat mamy psa pomimo, że w naszym życiu jak sądziliśmy wcześniej 'nie było miejsca dla psa'. I tak kończą się te 'zatrzymania’

Powodzenia!
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 21:50   #19
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

zasada jest lepiej nosić niż sie prosić. ale co począć jak śrotka o tym nie wie zostawić w czarnej dupie ? No babusowi nie wypada. Kilka razy widziałem zdziwienie ze sie zatrzymałem ale jak dlaczego i wogule...

Wracałem z rajdu pyry dawno to było trochę, zciorany no wiadomo i koleżka w jakimś wygwizdowie meczy coś przy czoperze. Staje.
Pomóc ci jakoś? facet wali karpia i jakieś 30 sekund milczy..
.. ale jak czemu sie zatrzymałeś ?
- Bo stoisz i masz jakiś problem..
- no aku mi padło nie umie odpalić.
- Spróbujemy na pych moze ? a jak nie. To jak masz jakiś sznur ściągnę cie do domu albo zawiozę gdzies ? moze do warszatu, daleko mieszkasz ?
-Ja z tu nazwa miejscowości.. z 15km moze mam ale juz do brata dzwoniłem ma za jakiś czas ma wyjechać po mnie.
- To dawaj pchnę moze sie uda jak zaskoczy to jesteś uratowany. pchamy tak z 600 metrów do km nie udaje sie nie jestem wstanie przełamać kompresji, na najwyższym biegu nawet walczymy może 30 minut przyjeżdża brat i znowu karp jak? dlaczego ? dawaj do nas kawa, herbata, obiad!! kurwa gość w trasie i stanął !! Kolego to normalne enduro nie pęka!! Gonie do domu mam z 300 km jeszcze trzymajcie sie wszystkiego dobrego..

Lecimy w aucie motocykle na przyczepie na szuter party mignoł gościu na poboczu ruch wielki trzeba zestaw zawrócić trochę to problem ale jak chcesz dasz rade, zawrcamy stajemy przy pechowcu guma w przednim kole motocykl to taki jak wiozę na przyczepie mamy wszytko od kluczy po dętki co sie stało kolego a gume złapałem a to dawaj pomożemy...
E tam juz Kończę czekam aż klej wyschnie i nakładam oponę .. i tu juz mój zonk kolega nie zdjął nawet koła, a oponę zdjął i dentke wyjął czekał aż klej zaschnie i miał składać nam za chęć pomocy podziękował i mówi jedzcie bo ja 30 minut będę gotowy a wam szkoda tracić czasu ...

dubela poznałem kilka dni potem, wioząc mu oponę gdzies do Czech znając numer drogi i ze zajkim miastem stoji na stacji. pomoc jak teraz własnie przez forum afrimapa , telefony, kilka osób koordynowało i dubel pojechał dalej..



wiec motocykliści maja rożne wyobrażanie samych siebie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.08.2020, 21:51   #20
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Najważniejsze, że znalazłeś pomoc, poznałeś ludzi i wszystko dobrze się skończyło. Ci, którzy mieli w dupie i się nie zatrzymali - cóż, może życie kiedyś ich doświadczy takim samym przypadkiem i się nauczą pomagać...

Z tematów 'zatrzymywania się celem udzielenia pomocy' - 2 lata temu jadąc z rodziną gdzieś po Mazurach zgarnąłem z drogi Golden Retrievera. Ktoś go 'zgubił'. Najpierw zawieźliśmy do słynnego dziś schroniska w Radysach aby dzień później przeczytawszy w internecie co to za miejsce wrócić po niego. I tak od przeszło 2 lat mamy psa pomimo, że w naszym życiu jak sądziliśmy wcześniej 'nie było miejsca dla psa'. I tak kończą się te 'zatrzymania’

Powodzenia!
I to jest piękna puenta dla tego wątku - chyba można zamknąć
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebna pomoc sizyrk Inne tematy 6 25.03.2017 23:48
Potrzebna pomoc Kazmir Inne tematy 2 08.12.2015 11:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.