Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.05.2008, 10:12   #31
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
Czyli chodzi o różne mapy. Tak zgadza się. Jest możliwość wgrania innych map. Ale pewnie niewiele osób tak robi. Większość korzysta z tego co kupi w zestawie i już.
Ano. Ale z czasem moze sie pojawic koniecznosc uzycia innej mapy, i wtedy dobrze jest miec taka mozliwosc, wg mnie przynajmniej.

Cytat:
Mój PDA trzyma więcej niż 15 godzin bo mam go podłączonego do zapalniczki
Cfaniak.. a ja niedawno przypadkowo rozpierd*** kabel od zasilania takiej zapalniczki.. i dupa, prundu dla GPSa niet
Poza tym, drazni mnie polaczenie gniazdka z wtyczka - ta ostatnia najczesciej jest taka jakas wielgachna, a moto generuje niezle wstrzasy, no i prund mi sie pojawia i znika

Cytat:
Zresztą, żadne urządzenie nie trzyma długo bez zewnętrznego zasilania.
Zgadza sie. Ale takie 15h pozwala przejechac juz calkiem spora trase.. tak naprawde to okolice 20h na bateriach zalatwilyby problem prundu - nie trzeba byloby zapalniczki meczyc
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 10:47   #32
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
A czemu wszyscy upieracie się na tego Garmina
Bo niema konkurencji (dostepność map)? :-(
A TT nie trawie, wolę I-Go na PDA.

Cytat:
Niestety amerykanie kupują, włączają i ma działać. Jak nie działa to oddają do sklepu. To my zawsze coś zmieniamy, zmieniamy soft i firmware, dogrywamy mapy, punkty i mp3.
No niezupełnie, amerykanie też wymieniają firmware (czasami sami, czasami robi to ich diler), dogrywają mapy (przecież mapcsource nie powstał dla Polaków) czy po prostu kombinują jak wszyscy
Tak mi przynajmniej wychodzi z przeglądania różnych "forumów" o tematyce GPS.

Pozdrawiam
newrom z hamerykańckim dżipijesem :-)
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 11:00   #33
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 5 min 42 s
Domyślnie

Co to znaczy "nie ma konkurencji (dostępność map)"

Chodzi o możliwość wgrania kopii zapasowej mapy

Zapewniam Ci, że do każdej nawigacji jest taka dostępność

Może TT nie trawisz bo za dużo go nie używałeś Albo nie korzystałeś z innych opcji.

Przykład. Siedzisz sobie w Krakowie i chcesz jechać do Gdańska. W Garminie wciskasz "DOKĄD" i tam wpisujesz miasto. Nie wiesz na jaką ulicę chcesz jechać, ot do centrum, ale musisz improwizować jakieś ulice czy nr domu. Klikasz bez sensu no i w końcu masz trasę do gdańska. Pewnie przez łódź.
No ale po drodze kolo poznania sa fajne dziewczyny. No i trzeba by wyznaczyć trasę przez poznań. No i się zaczyna temat gdzie trzeba mieś magistra z intuicji.

Wiele jest takich "kwiatków"
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 11:25   #34
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
(..)
Może TT nie trawisz bo za dużo go nie używałeś Albo nie korzystałeś z innych opcji.
Ja uzywalem TT (soft, na PDA). Fajny jest, nie powiem. Ale po PL to juz nie jest tak rozowo. No a od czasu jak wyszlo iGO to ten soft jest moim faworytem.. chociaz najnowsza v8 jakos mi nie lezy
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 11:31   #35
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
Co to znaczy "nie ma konkurencji (dostępność map)" Chodzi o możliwość wgrania kopii zapasowej mapy
Nie, chodzi o możliwość kupienia, zrobienia, otrzymania w pełni legalnej mapy np topo gór czy innych lasów.
Miałem okazję oglądać mapę drogowa Rumunii z warstwicami - cud, mniut i orzeszki - do kupienia w formacie garmina. A co masz na TT, AM, czy IGO ? Goła warstwę drogową z jakimiś POI i najgorsze że AFAIK nie masz możliwości wyklikania żadnej mapy pod siebie.

Cytat:
Może TT nie trawisz bo za dużo go nie używałeś Albo nie korzystałeś z innych opcji.
Faktycznie niewiele go używałem, dawno dawno temu autoroute od TT (miał taką aktualność że prowadził po dnie zbiornika Czorsztyńskiego pomimo że od lat droga była zamknięta), a później tylko przelotnie navigatora

Cytat:
Przykład. Siedzisz sobie w Krakowie i chcesz jechać do Gdańska. W Garminie wciskasz "DOKĄD" i tam wpisujesz miasto. Nie wiesz na jaką ulicę chcesz jechać, ot do centrum, ale musisz improwizować jakieś ulice czy nr domu.
W garminie mam 'find, miasta (mam wersje us, więc musze jeszcze wybrać mape polski), gdansk - jedz do' i wszystko - żadnych ulic. Może w PNA garmina wygląda to inaczej - tylko raz jechałem z takim urządzeniem i albo gpmapa była zwalona, albo coś kumpel przekombinował z ustawieniami bo mój ręczniak pokazywał zupełnie inną (i poprawną) drogę
W trasę można wkładać różne punkty pośrednie, ale nie używam to i nie będę się wypowiadał co do ergonomii

BTW przymierzam się do zakupu otterboxa i używania PDA na afryce bo mapy dłuższych tras mi się nie mieszczą (brak obsługi kart).

Pozdrawiam
newrom
PS. na aku wodorkowych 2100 czy 2500 mAh jechałem od 8 do 23 z godzinna przerwą na obiad. Zaden PDA tego nie zrobi
__________________
RD07 & DRZ

Ostatnio edytowane przez newrom : 21.05.2008 o 11:35
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 12:06   #36
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 5 min 42 s
Domyślnie

Wnioskuję że masz 60 tkę lub coś innego podobnego.

Pisałem o sofcie który można spotkać np w Zumo.

Mapę Rumuni o której piszesz, używałem, jest ok choć ma błędy, tylko czy warstwice są tak niezbędne

Nie chcę abyśmy się rozjechali w temacie. Ja piszę o odbiornikach drogowych a Ty o turystycznych, outdorowych czy jak je tam nazwać.

Mam również 60Csx i jest super w teren, do jazdy na azymut, w krzaki, gdzie co jakiś czas sprawdzasz w jakiej jesteś okolicy. Na drogę jest średnia, ale również może być.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 12:10   #37
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
(..)
Mam również 60Csx i jest super w teren, do jazdy na azymut, w krzaki, gdzie co jakiś czas sprawdzasz w jakiej jesteś okolicy. Na drogę jest średnia, ale również może być.
Ja sie nastawialem na 60CSx wlasnie.. ale teraz zaczynam dumac nad Colorado..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 12:24   #38
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Warstwice mogą być przydatne, w jeździe off (przy gruntowkach i szutrach trochę też), na asfalt niema sensu ladować warstwic bo i tak nic z nich nie wynika.

Ale to tez pewnie kwestia przyzwyczajenia, lubie 'widzieć' teren patrząc na mapę :-)

Trafiłeś z tą 60, a piszę generalnie o odbiorniku uniwersalnym. Bo przecież wypady na afryce to nie tylko jazda po drogach (czytałem w internecie że nawet można w śniegu na góry włazić ;>). Mam na palmtopie zainstalowana aplikacje garmina i będę musiał ją przetestować. Na pierwszy rzut oka ma gorszą ergonomie niż choćby TT :P. Tak czy inaczej nikogo nie namawiam do garmina, ale na TT go nie wymienie :-)
A PNA nie daje mi nic więcej poza tym co mam w PDA, a innego softu na zumo nie odpalę (choćby czegoś do napisania maila).

Pozdrawiam
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 12:26   #39
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JareG Zobacz post
ale teraz zaczynam dumac nad Colorado..
Coś mi się obiło o oczy że Colorado ma jakieś problemy ze szczelnością. Nie znam szczegółów ani nie dowiadywałem się czy to prawda. Tak tylko sygnalizuje żebyś to sprawdził przed zakupem

Pozdrawiam
newrom
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2008, 12:35   #40
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
Coś mi się obiło o oczy że Colorado ma jakieś problemy ze szczelnością.(..) Tak tylko sygnalizuje żebyś to sprawdził przed zakupem
Wg testow na garniaku szczelnosc jest OK, taka sama wlasciwie jak 60CSx.. ale ciasno sie klapke od bakterii zaklada, i mozna uszczelke uszkodzic - moze to byc przyczyna nieszczelnosci..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pad jako nawigacja Andrzej Hardware 35 18.03.2013 20:38
nawigacja Dzieju Zastosowanie praktyczne 21 03.12.2009 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.