Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.09.2013, 14:53   #1
Cleo
 
Cleo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: kraków
Posty: 75
Motocykl: XT 600E, DR 350SE
Cleo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 22 min 59 s
Domyślnie Yaszek XT600 a Suzi DR350 - okiem kobiety

Rebel chciałes http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15806&page=6 to masz.

Jaka jest różnica pomiędzy Yaszkiem XT600 a Suzi DR350? Ponieważ wtedy właśnie zmieniłam motocykl i jeszcze nie mialam zdania. A ze zima była, to sami rozumiecie.

Przejechawszy około 4 tyś km na Suzi mam parĘ spostrzeżeń.

Kiedy zasiadałam DR -kę miałam za sobą 2 sezony z różnymi przygodami na Yaszku...
Na dzień dobry oczekiwałam podobnej mocy jaką ma XT – i tutaj sie rozczarowałam. Choć Hans mówił
-nie oczekuj od niego nie wiadomo jakiego kopa, bo sie rozczarujesz.
Pomyślałam : co tam chłop będzie mi gadać! - Wiem lepiej, przecież Suzi jest proporcjonalnie mniejsza od Yaszka i ma proporcjonalnie mniej koni mechanicznych...
Tak wiec zasiadłam wygodnie i... jest węższy i lżejszy i mam bliżej do kierownicy niż w XT. Dziekuję Dunia, że mogłam sie przymierzyć do Twojej DRki
Fajnie, pomyslałam, lekki bedzie. I faktycznie, rowerek w porównaniu do Yaszka.
Kiedy zakupiłam DR była wysoka po 2m sprzedajacym. Podczas serwisowania musielismy zejść z kości i troszkę z siodła.
...i sięgałam już do ziemi prawie całą stopą. Juuupiiii
W terenie będę mogla sie sama przewracać i go podnosić!!
Wystartowałam na czarnym i żle nie jest, choć dlaczego brakuje mi biegu!? Ok. Dobrze. Tak chyba ma być. O nic nie pytam. Nie żale sie.Nie narzekam., bo przecież mówiono mi że szału nie będzie.
Przejechawszy 2 km, postanowliłam wypróbować co potrafi to cudeńko.
Jest cudnie lekkie, zwrotne w korkach i€“ można zawracać, przepychać się z taka lekkością że aż milo.
Uwaga na hamowanie awaryjne a zwłaszcza na tyłni hamulec!!! Stalowe oploty, €“ Hans mówił.
Paulina przykozaczyła, jak wdepnęłam po hamulcu tylnym to Hans byl przekonany że gleba murowana. Oj tam, ja tylko testowałam. Przecież byłam przygotowana na to. Uspakajałam Hansa.

Ciągle mi czegoś brakowało.
Przez pierwszy tysiąc na czarnym jakoś się przebujałam na DR bez większego przekonamia. Mimo że lekki i zwrotny, to coś mi nie pasowało.
Bo:
XT - to mój pierwszy motocykl, wylałam wiele krwi by nauczyć sie na nim jeżdzic,€“ do tej pory nie ogarniam offa na nim. Ale czasami udawało się;-) Patrz Albania
XT - szarpie, oddaje ciągle dziwne i różne odgłosy które doprowadzały mnie do pasji,€“ przyzwyczaiłam sie i do tego a nawet to polubiłam.
XT - jest ładniejszy bo czarno niebieski
XT - jest szybszy na czarnym
XT -€“ po zmianie wydechu zyskał : fajnie gada i ma lepsze odejście.Dzięki Roberth71

DR -€“ to drugi moto,musiałam sie uzbroić w cierpliwość.
DR - €“ nie szarpie, jeździ cicho: wieksza kultura silnika
DR - €“ jest paskudny - zima go przemaluje
DR - jest wolniejszy na czarnym
DR - nie polecam seryjnego wydechu:€“ świerczy, piszczy, pierdzi i skrzypi. Wymiana zima.
Tak, ciągle mi czegoś brakowało.
Brakowało mi XT i kilometrów do przejechania.A za dużo przyzwyczajeń.

Ok. dość tego wjeżdżamy na offa.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Stare przyzwyczajenia, sentymenty poszły sobie. Piaski i błoto stały się pikusiem. Dotykam stopą ziemi, przytrzymuję motocykl prawie samymi udami. Zabawa w piachu jest przyjemnościa a nie stresem.
DR od razu zyskała a na czarnym jak na czarnym muszę odpuścić puszkarzowi bo ją zarznę.
Choc czasami nie wytrzymuję ciśnienia i ponosi mnie fantazja...

Jesli moglabym cos powiedzieć na temat doboru motocykla.
Ważne jest wiedzieć i miec sprecyzowane co sie chce na nim robić. Ja tylko wiedziałam że chcę podróżować niestandardowo poza asfaltem. Wiem że niektórzy nie podzielą entuzjazmu ze XT jest dobry dla początkującej dziewczyny - zasugerowano mi, poczytałam o nim i kupiłam . Dopiero Albania 2012 a zwłaszcza dojazd do Theth uświadomil,że potrzebuje mniejsze i lżejsze moto jeśli nadal będę tak podróżować. A tak chcę, więc kupilam Suzi DR350.

Pozdrawiam wszystkich kierowców na ul Opolskiej w Krakowie ;-)
__________________
Pozdrawiam
Cleo

------------------------------------------------------------
"... Wolna wypowiem to co myslę,
Tam gdzie złożę swoja głowę
Gdziekolwiek pójdę...
Gdziekolwiek powędruję...

Gdziekolwiek pójdę I zmienię swój los...
Będzie mój DOM... "

Ostatnio edytowane przez Cleo : 07.09.2013 o 16:45
Cleo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2013, 22:42   #2
Rebel
 
Rebel's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Słupno
Posty: 108
Motocykl: DR 800
Rebel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 18 min 48 s
Domyślnie

Bardzo dziękuje. Na pewno przyda się. Życzę wielu niezapomnianych podróży.

Pozdrawiam.

Rebel
Rebel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2013, 02:52   #3
BABA
...a nu jaho...kultura musi być...
 
BABA's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B(i)BI
Posty: 733
Motocykl: XT 600
Galeria: Zdjęcia
BABA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 58 min 23 s
Domyślnie

wybaczcie , że się wtrącę, ale jesli chodzi o xt jako pierwsze moto to raczej nie polecam, chyba , że żonka ma co najmniej 170 wzrostu i waży ze 70 kg. Motocykl z pozoru mały, łatwy . itp. , itd.... ale to nie do końca tak jest. Zapytajcie IVI jak ją niechcący namówiłam kiedyś na XT . Wydaje mi się, że faktycznie to męczarnia dla dzieczyny na pierwsze moto jeśli chodzi o jazdę w terenie. Z czasem jest to fajny kompromis. Ja już raczej na pewno nie zamienie na inny. W moim przypadku sprawdza mi się i tu i tu, ale to musiałam do tego dorosnąć ...szkoda tylko tej kostki na asfalcie
__________________




"..."ten kto latał żył dwa razy..raz na ziemi, raz w powietrzu"... "
BABA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2013, 18:36   #4
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

A Ty Babo na tym iksteku do Białej przyjedzies? Jeśli tak to bo jak dla mnie to mordenga na singlu zrobić po czarnym więcej jak 100km. Sorki za wcinke do tematu.
Vertus72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2013, 21:49   #5
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Fajnie, że napisałaś coś niecoś o różnicach, wrażeniach... empiryczne podejście do sprawy - najlepsze ja zaczynałam moją przygodę z moto od xj600 diversion i też byłam zadowolona... dopóki nie zaczęłam zmieniać i doświadczać różnic. Trudno jest wybrać coś dla siebie od ręki, trzeba trochę pojeździć żeby się dowiedzieć co tak naprawdę nam pasuje, tak jak napisałaś - dowiedzieć się do czego ma nam pasować. Czy do kaloszy, czy do butów na szpilkach
Ja mam teraz trzecie, a właściwie trzecie i czwarte [nie do końca moje i trochę odstające od wątku] moto i jestem coraz bardziej zadowolona ze swoich wyborów
[I właściwie przestaję Ci się dziwić Matjasie...]

A na singielce DRaculi strzeliłam ostatnio jednorazowo traskę 750km i obie dałyśmy radę. O dziwo nic mnie nawet nie bolało. Mam nadzieję, że ją też nie.
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2013, 20:47   #6
BABA
...a nu jaho...kultura musi być...
 
BABA's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B(i)BI
Posty: 733
Motocykl: XT 600
Galeria: Zdjęcia
BABA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 58 min 23 s
Domyślnie

a no taki plan do Białej na XT. Czas odkurzyć sprzęta na jesień
__________________




"..."ten kto latał żył dwa razy..raz na ziemi, raz w powietrzu"... "
BABA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2013, 22:35   #7
TAGDB
 
TAGDB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Poznań
Posty: 41
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
TAGDB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Cleo wrocilam z babskiegi zlotu i faktycznie chcialam kupic sobie jako drugi sprzet wlasnie xt600 bo mocniejsz bo ladniejszy kolor bo nowszy rocznik ale.... Posluchalam bardziej doswiadczonych kolezanek a Twoje slowa jak Cie ta krowa sponiewierala w Albani zapamietalam....dzieki Wam kupilam moze slabszy sprzet ale za to bez problemu go ogarniam przy najblizszej okazji stawiam piwo ))
__________________
Kobieta jest cudem boskim zwłaszcza jeżeli ma diabła za skórą ..
TAGDB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2013, 10:02   #8
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TAGDB Zobacz post
Cleo wrocilam z babskiegi zlotu i faktycznie chcialam kupic sobie jako drugi sprzet wlasnie xt600 bo mocniejsz bo ladniejszy kolor bo nowszy rocznik ale.... Posluchalam bardziej doswiadczonych kolezanek a Twoje slowa jak Cie ta krowa sponiewierala w Albani zapamietalam....dzieki Wam kupilam moze slabszy sprzet ale za to bez problemu go ogarniam przy najblizszej okazji stawiam piwo ))
I bardzo dobrze zrobilaś..Lepiej mieć lżejszy sprzęt o słabszych osiągach niż coś czego nie da się podnieść , odpalić (kopka), al bo jeździ się ze strachem bo moc wysadzi z siodła. Uśmiech a nie obawa powinna być efektem zjechania z czarnego. Lepiej mieć 100 razy za mało mocy niż raz za dużo :-))
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2013, 11:42   #9
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Cleo- miło mi, że przyczyniłam się do Twojej, słusznej decyzji. Mnie trochę fantazja poniosła i kupiłam xt350-jest cudowna ale ma kopkę , co ostatnio było powodem łez w polach
Teraz wrócę pokornie do DRki i zdecyduję

ps: dobry i wartościowy tekst..dla kobiet które niekoniecznie podejmują decyzje w oparciu o chłodną kalkulację potencjalnych korzyści a częściej w oparciu o emocje i wybujałą fantazję ( tak jak ja)
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2013, 14:26   #10
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Hej Dunia!
Czekałem właśnie na twój głos i porównanie dr350 z xt 350. Jeśli jedynym mankamentem małego xt-ka jest kopka to ja bym rąk (czy raczej nóg) nie załamywał tylko ćwiczył.
Jak się już człowiek naumie to naprawdę sprawia frajdę- zwłaszcza jak kobitka odpala z kopa motór pod wiejskim sklepem przy pełnej loży "ławeczce" miejscowych!!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
yamaha xt600 43f WYCENA. Fihu Inne - dyskusja ogólna 8 02.02.2013 00:23
Maroko okiem leszcza felkowski Trochę dalej 86 22.06.2009 20:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.