Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.10.2010, 20:59   #1
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie Kask dzieki, ktoremy widzisz co jest za Toba!!!!!!

Nowa generacja kaskow motocyklowych brzmi ciekawie!!!!!!!!
Czy ktos juz mial przyjemnosc jezdzic w czyms takim:http://www.youtube.com/watch?v=a9uLs...dex:Thumbs_Up:

i co towarzystwo mysli?

mnie tylko zastanawia co widac jak sie jedzie z pasazerem?

Ostatnio edytowane przez Boski-Kolasek : 18.10.2010 o 21:06
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 21:15   #2
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Puść sobie na kompie dwa filmy jednocześnie i opowiedz nam jak się oglądało. Co do pasażera to jakiej odpowiedzi oczekujesz?
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 21:18   #3
Driverd2
Optymista wierzy że świat stoi przed nim otworem. A pesymista wie gdzie ma ten otwór :)
 
Driverd2's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Żyrardów
Posty: 110
Motocykl: Nie mam AT i chyba się nie dorobię.
Driverd2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 3 min 44 s
Domyślnie

Mi się wydaje że może trochę rozpraszać w trakcie jazdy, przynajmniej na początku dopóki się człowiek nie przyzwyczai a przy jeździe z pasażerem będziesz pewnie widział jakie miny stroi do ciebie pasażer
Driverd2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 21:47   #4
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Puść sobie na kompie dwa filmy jednocześnie i opowiedz nam jak się oglądało. Co do pasażera to jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Lepi to złe porównanie chyba. Ludzkie oko nie ostrzy na wszystko równocześnie. Spróbuj pooglądać widoki zza okna i w odległości ok 10 cm przystawić gazetę z tekstem. Jeśli będziesz obserwować krajobraz, gazeta będzie niewyraźną plamą. Natomiast jeśli przejdziesz do gazety stracisz ostrość od krajobrazu. Tak więc dwóch rzeczy równocześnie nie da się ogarnąć w tym przypadku.

Mnie martwi raczej zabranie części i tak małego już pola widzenia. Bo te zmiany ostrości widzenia oko załatwi bardzo szybko. AutoFocus mamy niezły. Nie jeden producent lustrzanek chciałby wiedzieć jak Najwyższemu udało się skonstruować tak nasz organ wzroku.

Ale i tak nie ośmieliłbym się dokonać oceny tego kasku bez próby organoleptycznej. To nie szpinak, którego nigdy nie spróbowałem a go nie lubię.

A do jazdy z pasażerem powinni dodawać 20 - 30 centymetrowy peryskop z dwoma lustrami. To wszystko montowane z tyłu kasku wyglądało by dość "nieszablonowo".
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...

Ostatnio edytowane przez diverek : 18.10.2010 o 21:52
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 21:48   #5
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Miałem takowy, przez miesiąc na testach. I powiem tak : Gadget, totalnie zbędny. By coś zobaczyć trzeba machać głową bardziej niż przy normalnych lusterkach. O ile w motocyklach gdzie mamy pozycję wyprostowaną coś widać ( o ile nie ma kufra ) to już na przykład na " sportach" nie działa wcale. Ponad to potwornie rozprasza, co prawda dostałem XL, a normalnie śmigam w M, więc to też troszkę przeszkadzało. Ale i tak bym go nie kupił, kolejny gadget który jest bez sensu, ale ja jestem konserwatywny, pewnie za 5 lat to będzie standard podyktowany przepisami
Pozdrawiam.
Mogę spróbować wziąć go jeszcze raz i zrobić jakiś test na zasadzie artykułu, ewentualnie jak ktoś bardzo by chciał, to mógłby do mnie podjechać i sprawdzić organoleptycznie. Jak są zainteresowani to mogę popytać i spróbować go ściągnąć raz jeszcze

Ostatnio edytowane przez szparag : 18.10.2010 o 22:00
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 22:13   #6
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Lepi to złe porównanie chyba. Ludzkie oko nie ostrzy na wszystko równocześnie. Spróbuj pooglądać widoki zza okna i w odległości ok 10 cm przystawić gazetę z tekstem. Jeśli będziesz obserwować krajobraz, gazeta będzie niewyraźną plamą. Natomiast jeśli przejdziesz do gazety stracisz ostrość od krajobrazu. Tak więc dwóch rzeczy równocześnie nie da się ogarnąć w tym przypadku.
Diverek, jak to jest z tym ostrzeniem? Oko ostrzy na odległość do lusterka czy odległość do obiektów w nim odbitych?
Tak czy tak masz dodatkowy ruchomy obraz w najbliższym polu widzenia. Poza tym wiązka światła wpada niemal prostopadle do oka co musi mieć fatalne skutki w postaci oślepiania po zmierzchu prze pojazdy jadące z tyłu. Chyba, że w standardzie jest żaluzja na noc
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 22:18   #7
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

W nocy jest tragedia
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 22:35   #8
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Puść sobie na kompie dwa filmy jednocześnie i opowiedz nam jak się oglądało. Co do pasażera to jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Zalezy od siodla i wzrostu- tak sobie mysle Ja maly a moja mala jeszcze mniejsza wiec pewnie bym widzial.

Kolaga wlasnie to kupuje i dlatego mnie to zainteresowalo, warto zbierac opinie i doswiadczenia, nieprawdaz blekitnokrwisty czy jaka tam masz.
Ogolnie pomysl ciekawy, ale jak slychac nie do konca bezpieczny. Na pewno nowatorski.
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 22:44   #9
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Diverek, jak to jest z tym ostrzeniem? Oko ostrzy na odległość do lusterka czy odległość do obiektów w nim odbitych?
Tak czy tak masz dodatkowy ruchomy obraz w najbliższym polu widzenia. Poza tym wiązka światła wpada niemal prostopadle do oka co musi mieć fatalne skutki w postaci oślepiania po zmierzchu prze pojazdy jadące z tyłu. Chyba, że w standardzie jest żaluzja na noc
Oko ostrzy na odległość wyświetlacza. Oko traktuje to jako płaski obrazek. Tak jakbyś patrzył np na wizjer lcd compactowej cyfrówki. Co do reszty oczywiście masz rację. Może to wnerwiać, rozpraszać, oślepiać itd. Ale i tak chciałbym spróbować jak to jest w tym w realu... Wtedy bym to wiedział na pewno.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2010, 23:05   #10
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Oko ostrzy na odległość wyświetlacza. Oko traktuje to jako płaski obrazek. Tak jakbyś patrzył np na wizjer lcd compactowej cyfrówki.
diverek, chyba sie mylisz. stan w lazience przed lustrem, ktore jest ubrudzone i sproboj ostrzyc na brud - obraz twojej twarzy bedzie nieosty. i vice-versa.
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wielkie wielkie wielkie dzięki!!!!!!!!! Galka Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 19.10.2011 14:12
co to jest? Robertbed Układ elektryczny i zapłonowy 14 24.09.2008 11:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.