Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.02.2013, 17:02   #1
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie ktm 640 vs ktm 640 adventure - 2005

Poproszę znawców tych dwóch modeli o wypowiedzenie się w kwestii jakie są między nimi różnice. Czy adventure to tylko inne owiewki, pojemność baku, siedzenie i hamulce? Czy też różnią się nastawami silnika, geometrią, ustawieniami zawieszenia itp.? Szukam adventure'a, jednocześnie zastanawiając się nad standardowym 640 i dodaniu mu owiewki i świateł. Dziękuje z góry za info.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 17:22   #2
ktm


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 91
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ktm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 4 godz 24 min 5 s
Domyślnie

Generalnie to zależy od rocznika i wersji(enduro six days) , chyba w 2001 różnica była w przednim zawieszeniu gdzie adventure miał jeszcze klasyczny widelec a wersja enduro u.s.d. Poza tym oprócz większego zbiornika oraz stelaża pod ten zbiornik , lamp , owiewki ze stelażem , siedzenia , oslony silnika wszystko jest tak samo. Od 2004 albo 2005 adventure ma 2 tarcze z przodu , enduro zawsze 1.

Więcej tutaj: http://lc4.pl/

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 14.02.2013 o 13:43 Powód: połączenie postów
ktm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 17:31   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie wiem jak modele 2005. ja miałem 1999 i 2001 ale na ile wiem względem zwykłej 640 to jest tylko zmiana wizualna. rama, heble, zawias - wszystko to samo.
biorąc pod uwagę trudności z dostaniem fantów od Adv to może być wyczyn doposażyć 'zwykłe' 640 o te dodatki.
gratuluję jednak pomysłu - gdybym miał mieć tylko jeden motocykl do wszystkiego byłby to właśnie 640Adv - moim skromnym zdaniem jest niezrównany I MAM NADZIEJĘ, że jeszcze sobie kiedyś takiego kupię. koniecznie model 1999r.

z drugiej strony - JEŚLI nie jest Ci absolutnie potrzebna autonomia paliwowa typu 500km+ to nie ma sensu kupować ADV - z tym zbiornikiem w typowy teren jest cięzkawy, owiewka jest naprawdę skromna. reszta jest dosłownie taka sama jak w gołej 640, która kosztuje z 30% mniej.
na dwie tarcze się nie napinaj bo i na tej jednej 'biednej' 320 robisz stoppie bez kłopotu. z kolei w drugą mańkę z 1 idzie na koło z gazu. z dwójki po delikatnej modyfikacji równiez.

oczywiście - wersja 1999 ma zajebisty tripmaster i wogle wyglada jak fabryczna dakarówka. niestety - takich motocykli się juz nie robi.

640ADV AD1999 - ma dla mnie wszystko co prawdziwa 'wyprawówka' powinna mieć. małe spożycie, zajebisty pędzel, super zawias, WYGLĄD /lansik /, prostą konstrukcję.
modele po 2001 to już IMO nie to - hydrauliczne sprzęgło /fuj/, licznik jak zegarek elektroniczny z DDR /fuj/, podciśnieniowy gaźnik /fuj/, UpsideDałn /fe/.
na + powiem, że wszystkie w standardzie mają łożysko główne wału po upgradzie - do zrobienia w modelach 1999 i wcześniejszych.

tak czy owak powodzenia w zakupie!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 18:18   #4
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Matias, dzięki za obszerny opis. Tak, moje myślenie kierowane jest właśnie kwestią ekonomii, adventure jest wyrażnie droższy a przy okazji wyrażnie większe przebiegi deklaruja sprzedawcy. Fakt tych podobieństw w kluczowych dla mnie kwestiach znacznie poszerza zakres poszukiwań. Owiewke mozna dopatencić. Jak zrobię 600 km z jedną wizyta na stacji, to jakoś przeżyję.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 19:00   #5
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

IMO niezłym kompromisem w kwestii ceny/osiągów jest zwykłe 640 ze zbiornikiem Acerbisa 22l. te zbiorniki są tanie - kumpel kupił w niemcowie za jakieś 400PLN + przesyłka. miał to założone w 400EXC /tak tak... ta sama rama co w Adv/ i bardzo to polepszyło dobrość tego bike'a.
JEŚLI nie zależy Ci na tripie /i tak jest tylko w rocznikach do 2000/ to rozsądnym kompromisem jest 640 EXC /polecam six days/ do tego baniak 22l i jesteś zrobiony. bedziesz miał 400km zasięgu a po zatankowaniu po korek nie będziesz sie czuł jak kierownik Batorego.
Adv ma bardzo dobre swiatła i łatwość upgrade'a na HID H3 dla światła mijania bez jakiegokolwiek oślepiania innych użytkowników - projektor.
zwykłe EXC świeci jak wszystkie inne jednogarowe enduraki - jak kotu pod ogon.

dobrze poszukaj a będziesz zadowolony.

jeśli nie śpisz na kasie równie dobrym budżetowym rozwiązaniem adwęczerowym będzie starsza 520EGS bodajże - do dostania wycacane sztuki z niemiec/autrii/CH są za 6tysi - i... zgadłeś... mają tę samą ramę co Adv i pasuje do nich ten sam większy baniak 22l.

niestety jak się coś sensownego pojawi to nie stoi długo na Aledrogo.

na koniec powiem: jeśli siano nie jest aż taką kwestią da się kupić starsze Adv 1998-1999 za 8500-9000PLN. gdybyś trafił ładny egzemplarz i będzie Cię stać to jednak sugerowałbym brać właśnie to. przy późniejszej odsprzedaży nie stracisz a jest to kwestia, którą na pewno musisz brać pod uwagę.
szpejowane LC4 640 pochłonie jakieś tam wydatki i nie odzyskasz nigdy tego siana. nie ma mowy.
ALE ja wiem dobrze jak to jest jak się nie ma na jednorazowy strzał. trza szyć i dobrze rozumiem Twoje wątpliwości.

Co do Adv będziesz na pewno zadowolony z walorów jezdnych. niestety późniejsza przesiadka na cokolwiek bardziej cywilizowanego pozostawia k..wa niesmak i niedosyt bo te katy to sa motocykle bardzo dobrze wykonane i na wysokiej klasy osprzęcie. jeżdżą adekwatnie i z charakterem, którego niestety brakuje japońskiej konkurencji z podobnej półki cenowej.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 19:24   #6
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Podaj maila to wyślę ci wszystkie zmiany w zalezności od rocznika w ADV'ach 640.
Ja aktualnie szukam LC4 ADV i powiem Ci, że jest ciężko. Mam 2 szt na oku, które mają dobrą cenę i stan. Reszta albo nie proporcjonalna cena do rocznika/stanu albo nie warto nawet jechać oglądać patrząc po fotach.

Co do rocznika 2005 to na pewno inne zawieszenia w LC4 i LC4 ADVi owiewki. Reszta ta sama.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 19:58   #7
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Łukasz, jeśli można, wiesz o LC4 niejedno i na pewno więcej niż ja - pisz tutaj. Kiedyś ktoś do tego wróci, lub będzie szukał a ta wiedza po prostu zostanie na forum.
Przyznam, że sam chętnie sprawdzę stan swoich wiadomości i uzupełnię braki - a takie na pewno będą

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 20:19   #8
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Piszcie wszystko co może się przydać szukającemu LC4. Sam powoli się rozglądam za jakimś.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 20:31   #9
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Na temat LC4 można napisać książkę ;]
Najważniejsze zmiany w zależności od rocznika:
https://lh3.googleusercontent.com/-H...25C5%2582u.jpg

Dla mnie ideałem byłby rocznik 98 z przednim zawieszeniem od LC8 + silnik po 2003r + kilka modów od ABP ;]
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2013, 20:33   #10
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Dla mnie ideałem byłby rocznik 98 z przednim zawieszeniem od LC8 + silnik po 2003r + kilka modów od ABP ;]
ale... przyznasz pewnie, że LC4Adv 1998 w swej standardowej szacie i tak ryje beret konkretnie

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.