Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.02.2010, 17:30   #1
Lukasz1221
Młody Globtroter
 
Lukasz1221's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Śląsk
Posty: 10
Motocykl: Honda Varadero 125
Galeria: Zdjęcia
Lukasz1221 jest na dystyngowanej drodze
Online: 57 min 39 s
Domyślnie Do Lichenia i okolic

Witam !

Planuje jakiś mały wypadzik do Lichenia do Sanktuarium (oczywiście nie teraz, aż sezon się rozpocznie). Nie byłem jeszcze w tam tych okolicach, dlatego proszę o jakieś informację na temat ciekawych miejsc, interesujących miejsc do zobaczenia itp. Trase planowałem tak : Katowice - Częstochowa - Łódź - Konin - Licheń oraz z powrotem : Konin - Kalisz - Ostrów Wielkopolski - Wrocław - Brzeg - Opole - Krapkowice. Wypad będzie na kilka dni - dzień dojazd + zwiedzanie po drodze, drugi dzień zwiedzanie na miejscu, trzeci dzień powrót i zwiedzanie. Dajcie jakieś wskazówki, co po mojej drodze warto byłoby zobaczyć, jakieś może ciekawe trasy ? Myślałem, aby z Lichenia wyskoczyć na całodniowy wyjazd do Warszawy, Włocławka , Poznania, Torunia lub Bydgoszczy. Czy ma to sens i jest tam coś ciekawego do zobaczenia ?



Pozdrawiam
Łukasz1221
Lukasz1221 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2010, 08:41   #2
lacznik78
 
lacznik78's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: lodzkie
Posty: 81
Motocykl: RD07a
Przebieg: 42000
lacznik78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 2 min 22 s
Domyślnie

W łodzi jest kilka ciekawych rzeczy do zobaczenia, głownie to obiekty architektoniczne po byłych przemysłowcach, w okolicach łodzi kilka parków krajobrazowych i inne inności jak np. bunkier w konewce....
Od wysokości ciut powyżej piotrkowa po łęczycę znam teren dość dobrze więc jak coś to pytaj...
lacznik78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2010, 20:20   #3
Lukasz1221
Młody Globtroter
 
Lukasz1221's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Śląsk
Posty: 10
Motocykl: Honda Varadero 125
Galeria: Zdjęcia
Lukasz1221 jest na dystyngowanej drodze
Online: 57 min 39 s
Domyślnie

Hm ok Będę miał to na uwadze
Lukasz1221 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2010, 00:25   #4
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 275
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 23 godz 4 min 34 s
Domyślnie

Hej!
Jeśli już jesteśmy w okolicach Łęczycy, to proponuję:
1. Skansen w Maurzycach - całkiem fajne chaty, zero ludzi.
2. Kolegiata w Tumie - ja byłem nią zachwycony, chyba jedyna na Mazowszu obronna, romańska budowla. Stoi wśród pól i jest naprawdę potężna
3. Więzienie w Łęczycy - to tutaj nakręcili Kwintę jak wychodzi z więzienia. Zwiedzałem je w lecie 2007 roku, jeszcze przed oficjalnym ruchem turystycznym, razem z miłym przewodnikiem, którego poprosilismy o to w punkcie informacji turystycznej na rynku w Łęczycy. Fajny obiekt, w powietrzu wciąż unosił się smród więźniów
PS. Szkoda, że nie umiem jeszcze zamieścić zdjęć, musicie uwierzyć mi na słowo
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2010, 14:04   #5
Lewy997


Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 77
Motocykl: Królowa jest jedna...
Lewy997 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 6 godz 56 min 58 s
Domyślnie

Witam! Jestem z tych okolic tak więc poza modlitwami w Bazylice warto zobaczyć odciski stóp Matki Boskiej w pobliskiej miejscowości Grąblin (trwa tam budowa kompleksu dla zakonnic z Francji - ciekawa inwestycja ;-)) a z tematów niereligijnych kopalnia odkrywkowa Kleczew, Lubstów (nieczynna od kilku miesięcy) i Tomisławice (nowa odkrywka), można także podskoczyć do Kruszwicy (40km) i rzucić okiem na Mysią Wieżę. Pozdrawiam!
Lewy997 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2010, 14:11   #6
Lewy997


Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 77
Motocykl: Królowa jest jedna...
Lewy997 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 6 godz 56 min 58 s
Domyślnie

A! I jeszcze dość ciekawa rzecz mianowicie muzeum w m. Gosławice k. Konina gdzie znajdują się wykopane przez kopalnię odkrywkową ciekawe przedmioty (m.in. prawie kompletny szkielet mamuta)
Lewy997 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
z okolic Przeworska herni Polska 2 14.05.2011 10:47
Spotkanie gorzowiaków i okolic specnaz Umawianie i propozycje wyjazdów 21 21.04.2010 01:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.