Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.04.2013, 06:21   #11
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 50 min 52 s
Domyślnie

Jeden motocykl plus lepsza połowa
Lecimy o miesiąc wcześniej niż było w planach, 15.06 / 07.07
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2013, 16:18   #12
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Termin macie bardzo fajny!!!
W razie pytan, wal smialo.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2013, 18:44   #13
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 50 min 52 s
Domyślnie

Pytań jest mnóstwo.... na tą chwilę największym dylematem jest przebieg trasy, pierwotnie plan był taki aby emocje narastały, więc Litwa, Łot.., Finlandia i Norwegia na koniec.
Teraz jak czytam różne relacje coraz mocniej rozważam koncepcję aby skupić się głównie na Norwegii i Szwecji co nie co a Finlandię ciut liznąć na północy.
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2013, 19:29   #14
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zastanów się czy koniecznie chcesz jechać na Nordkap czy nie lepiej poświecić ten czas na norwegie zachodnią botam jest na pewno wiecej do zobaczenia.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2013, 20:41   #15
Arkadius
 
Arkadius's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: RZ/RBR
Posty: 362
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Arkadius jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 16 godz 35 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kylo Zobacz post
Pytań jest mnóstwo.... na tą chwilę największym dylematem jest przebieg trasy, pierwotnie plan był taki aby emocje narastały, więc Litwa, Łot.., Finlandia i Norwegia na koniec.
Teraz jak czytam różne relacje coraz mocniej rozważam koncepcję aby skupić się głównie na Norwegii i Szwecji co nie co a Finlandię ciut liznąć na północy.
chcieliśmy podobnie jechać, dookoła Bałtyku ale jak zobaczyłem miejsca z Norwegi to plan na całą podróż jest zarezerwowany praktycznie tylko dla Norwegi. Nawet się nie wybieramy na Nordkap bo braknie czasu, mamy jakieś 2 -2,5 tygodnia. Jak jesteś zainteresowany to na wyśle ci ślad gdzie my pojedziemy i co zobaczymy, może coś ci się przyda
Arkadius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2013, 21:13   #16
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem Dubel dobrze prawi (wszak zasiedla tamtejsze rejony).Przy ograniczonym czasie lepiej obejrzeć (mowa tylko o Norge) południową i zachodnią część,niż naginać stado km na mityczny Nordkapp.

Ze swej strony napiszę tylko,że w Świnoujściu przed wjazdem na prom spotkałem znawców motojeźdźców,z siakiegoś klubu,którzy gorąco przestrzegali mnie przed jazdą solo po północy-wilki,te sprawy.Jedź,nic się nie martw;nawet niektóre promy bez zakupu karty miałem free wjeżdżając jako ostatni (a korzystałem z nich sporo).I to przy mojej (a może dlatego) genialnej inaczej znajomości englisz.
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2013, 21:18   #17
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 50 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Zastanów się czy koniecznie chcesz jechać na Nordkap czy nie lepiej poświecić ten czas na norwegie zachodnią botam jest na pewno wiecej do zobaczenia.
Pozdro
Na Nordkap jechać NIE zamierzam, aczkolwiek na północy kuszą mnie okolice od Gamvik do Vardo, lecz ze względu na termin i wielką skłonność na "przemarzanie" mojej Kobiety pewnie się nie uda ...ale będę się starał!
W Norwegi główny cel to różne ciekawe zakątki oraz trasy od południa na północ zachodnim wybrzeżem. Dlatego wcześniej pytałem o promy.
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2013, 07:10   #18
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jak by ktoś był przy weekendzie w okolicach Ålesund to dajcie znać może uda się razem polatać i jakąś butelkę zrobić
Pozdro

Kontakt +47 975799zero4
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2013, 08:09   #19
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Jak by ktoś był przy weekendzie w okolicach Ålesund to dajcie znać może uda się razem polatać i jakąś butelkę zrobić
Pozdro

Kontakt +47 975799zero4
Dobrze prawi Tylko na butelce się może nie skończyć

Co do Norwegii to rozumiem chęć pojechania na Nordkap. Mimo, iż to tylko mityczny punkt to byłem tam kilka razy. Za każdym razem jechałem inną trasą i co innego widziałem. Z drugiej strony mamy najpiękniejsze rejony Norwegii, te na zachodnim południu. Świadomy jestem, że kuszą dwa rozwiązania wyjazdu.

Gdzie pojechać? Ano tam gdzie chcesz? Z pewnością wrócisz jeszcze do Norwegii i obejrzysz pozostałe tereny.

Opłatami drogowymi się nie przejmuj, bo poza kilkoma miejscami praktycznie dla motocykli nie istnieją. Jedynie krótkie promy przez fjordy mogą uderzyć po kieszeni bo będzie ich na pewno około 10, a każdy z nich kosztuje około 70 NOK za moto + kierowca. Prędkości przestrzegaj zwłaszcza w miastach i w okolicach dużych miast.

Omijajcie drogi "czerwone" i "żółte", a przepisowa prędkość 80km/h będzie czasami trudna do osiągnięcia i nie mówię tu o złej nawierzchni tylko o zakrętach.
Koniecznie załóżcie nowe opony.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2013, 08:15   #20
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Dobrze prawi Tylko na butelce się może nie skończyć
Oj tam oj tam Jestem na diecie więc za dużo nie mogę

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Koniecznie załóżcie nowe opony.
Dokładnie Norweski asfalt trzyma fajnie ale zjada opony strasznie. Powodem tak ostrej nawierzchni jest używanie w samochodach opon z kolcami które wybijają asfalt.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty drogowe Turcja ACUPS Kwestie różne, ale podróżne. 27 05.09.2018 15:05
Skandynawia - lipiec 2011 TDM900 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 31.03.2011 13:17
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 13:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.