Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.08.2020, 22:06   #11
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

A ja polecam przyjżeć się kamerom insta360. Jest o nich sporo na YT. Sam używam wersji R (większa) i Go (mała). Szczególnie ta druga jest poręczna i umożliwia nagrywanie wielu klipów do 60 sek. i potem dość dowolną edycję.
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2020, 23:34   #12
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Nagrywanie migawek jest spoko mam taka kamere vio pov hd (w prometeuszu jak wychodzili na rekonesans ze statku macierzystego, obiektywy tej kamery byly widoczne i poprzypinane aktorom jako rekwizyt lub i do filmowania na ramieniu), ktora ma tryb ciagly i gdy wcisniesz na pilocie przycisk wyciana z nagrania loop, powiedzmy 2 w przod i 2 w tyl od momentu wcisniecia i dalej nagrywa a sekwencja ta 4 minutowa zostaje wylaczona z nadpisywania...
Problem w tym ze kamery te mialy pewna wade po jakims czasie rekorder nie widzi kamery i poki nie zabiore sie i jej nie naprawie opcja ta odpada. Poza tym po jakim czasie olejemy taki sposob rejestracji na moto za duzo sie dzieje, zeby sie rozpraszac

Posiadam tez xiaomi yi 1 na kasku na szczęce zamontowana wrzucona karta 64 i polaczony specialnym adapterem w miejscu baterii power bank xiaomi, powiem tak karta sie konczy a powerbank 50% wiec mozna 2 karty nagrac.

Powstaje jedynie problem zrzutu danych na koniec dnia na dysk, mam ios sprobuje z otg pokombinowac. Ta opcja wymaga czasu w postprodukcji ale fimy mozna montowac dowolne i nie zawracac sobie glowy obsluga kamery podczas kierowania motorem.

Jedynie czasem zapominam ochroniajacego dekla zdjac z obiektywu ale to przez zmeczenie zwiazane brakiem czasu na odpoczynek i bycie ciagle w biegu
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2020, 23:39   #13
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Dokładnie to. Jak byłem aktywnym zawodowo fotografem, to pojawienie się tego typu urządzeń stanowiło szalone ułatwienie. Teraz też są tylko fajniejsze np. Gnarbox 2.0 czy Flash Porter. Współczesne aparaty profesjonalne potrafią same zapisywać jednocześnie na dwóch kartach więc problem się niektórym ukrócił. Zdecydowanie kosztowo sensownie wyjdzie tak jak już Ci poradzono kabel OTG dla Androida i jakieś ustrojstwo jako nośnik: dysk SSD w obudowie czy duży pendrive. Apple iOS też już potrafi obsłużyć nośniki zewnętrzne wpięte bezpośrednio czy przez zasilany hub USB.

Można też poskładać takie urządzenie na bazie Raspberry Pi: https://github.com/dmpop/little-backup-box/
Przyjrze sie tematowi moze na PI zero da sie to zmontowac do tego sata3-usb przejsciowka z gniazdem sd i byloby idealnie a zasilic z powerbanku

Znalazlem cos takiego https://www.euro.com.pl/produkty-do-...ry-szary.bhtml ktos cos widzial slyszal opinie?

Przydałby sie taki device z wymiennym dyskiem co by wsadzic taki jaki potrzebujemy


Cytat:
Napisał garbaty Zobacz post
verbatim store & go
To rozwiazanie odpada bo dysk jest talerzowy wiec zapewnie po jednej jezdzie umrze.
Przydałaby sie obudowa z mozliwoscia wlozenia swojego dysku z interfacem sata3 bo takie to maja elektronike okradziona i oparta o usb wiec dysku umiera razem z reszta i danymi niestety.

Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB : 04.08.2020 o 23:55
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 00:06   #14
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 18 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Przydałaby sie obudowa z mozliwoscia wlozenia swojego dysku z interfacem sata3 bo takie to maja elektronike okradziona i oparta o usb wiec dysku umiera razem z reszta i danymi niestety.
Przy ostatniej przeprowadzce spadła mi gdzieś na nogę taka obudowa. Stary chińszczor, do środka wkładasz swoje 2,5'', ma gniazda CF, MS i SD, wyświetlacz oraz dwa przyciski: power i copy. Spróbuję jutro znaleźć, pstryknę fotę i jeśli będziesz zainterere to mogę Ci to wysłać paczkomatem do testów.
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 00:24   #15
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cyknij fote co ma w srodku, ciekawy jestem jak sie nada przeprowadze wykopaliska i zakupilbym moze o ile spelni oczekiwania do srodka oczywiscie ssd 2i pol
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 12:00   #16
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 2 godz 53 min 9 s
Domyślnie

Było jeszcze coś takiego jak kuwfi data bank. Chińczyk, ale z ssd z tego co pamiętam.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 12:01   #17
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

tego newella to ryzyko brac nie widze zadnej opini ani testu sprzetu poza reklama w art w sieci
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 13:04   #18
michau


Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 105
Motocykl: RD03
michau jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 46 min 42 s
Domyślnie

Wersja budżetowa.
Wieczorem synchronizacja z telefonem i zrzucenie plików. Następnie synchro z apka google zdjęcia i wszystko jest w chmurze.
Można wyczyścić dane z kamerki i telefonu.
michau jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 13:12   #19
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał michau Zobacz post
Wersja budżetowa.
Wieczorem synchronizacja z telefonem i zrzucenie plików. Następnie synchro z apka google zdjęcia i wszystko jest w chmurze.
Można wyczyścić dane z kamerki i telefonu.
Nagrania z karty to srednio 30-60gb wiec nie ma szans

Moze ktos uzywal czytnika kart otg z hubem usb i podlaczal to pod iphona?
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 13:29   #20
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,198
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 18 godz 19 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Cyknij fote co ma w srodku, ciekawy jestem jak sie nada przeprowadze wykopaliska i zakupilbym moze o ile spelni oczekiwania do srodka oczywiscie ssd 2i pol
Chodzi o dokładnie takie urządzenie: http://www.fotorimex.pl/product.php/...ed_+_120gb.htm

Daj znać czy mam to wygrzebywać, musiałbym wyjąć ze środka swój dysk i mogę Ci to wysłać. Nie chcę za to kasy bo nie wiem ile jest warte. Będziesz mi się musiał jakoś odwdzięczyć :-)
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
co dalej? plaku Inne tematy 15 02.06.2018 15:36
Masz ciekawy materiał wideo którym chciałbyś się podzielić? PszemekADV Kwestie różne, ale podróżne. 4 02.03.2018 18:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.