Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.07.2020, 16:30   #11
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Tak mnie uczyli. Z tego powodu stosuje się (chyba wszędzie) takie kapturki z gumowym oringiem(uszczelką w środku). Trafia do mnie tłumaczenie że podczas jazdy na mechanizm wentylka działa siła odśrodkowa i może od podczas jazdy się cofnąć, co gdyby kapturek nie miał owej gumki mogłoby powodować ucieczkę powietrza. Podczas takiej jazdy im mniej powietrza tym bardzie grzeje się guma która, to nie podlega raczej dyskusji, będzie podnosić ciśnienie w oponie niejako przyspieszając ucieczkę nawet tych resztek co nam jeszcze w oponie zostały. Gdy w Jordanii sprawdziłem ciśnienie w przednim kole było tam tylko 0,5 atm. Dodatkowo miałem założone garminowskie TPMS i on wymaga dokręcenia, bo niedokręcony będzie upuszczał powietrze sam z siebie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 16:55   #12
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Zaworek jest domykany przez ciśnienie w oponie, ma jeszcze małą sprężynkę. Waga zaworka to prawie zerowo i raczej działa na niego minimalna siła odśrodkowa.

Jakby się otwierały przez siłę odśrodkową, to co by się działo z wentylami w super sportach co jadą 300 plus?

Oring/uszczelka w kapturku jest raczej po to, aby było to zamknięte hermetycznie i woda/syf nie wpadał do środka. Jak zabrudzi się gumowa uszczelka w środku wentyla to jest duża szansa, że nie zamknie się prawidłowo.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 17:01   #13
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Zaworek jest domykany przez ciśnienie w oponie, ma jeszcze małą sprężynkę. Waga zaworka to prawie zerowo i raczej działa na niego minimalna siła odśrodkowa.

Jakby się otwierały przez siłę odśrodkową, to co by się działo z wentylami w super sportach co jadą 300 plus?

Oring/uszczelka w kapturku jest raczej po to, aby było to zamknięte hermetycznie i woda/syf nie wpadał do środka. Jak zabrudzi się gumowa uszczelka w środku wentyla to jest duża szansa, że nie zamknie się prawidłowo.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
W pełni się z Tobą zgadzam
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 17:39   #14
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Mnie gieesiarzowi tak tłumaczyli istnienie owej gumki a było to około roku 2005. Pytanie dodatkowe, czy w owych sportach jeżdżą z kapturkami czy bez ?
Pytam bo nie wiem a gdyby jeździli bez to wtedy wasze tłumaczenia by mnie uspokoiły.
Ja mimo wszystko pozostanę swojej teorii, a jedno nie wyklucza drugiego. Reasumując gumka ma za zadanie nie wypuścić powietrza gdyby zaworek zawiódł, nie wpuścić brudu syfu i innej wody, choć zawsze sprawdzam śliną czy powietrze przypadkiem nie uchodzi.
Pozostanę też przy sprawdzaniu czy kapturek jest dokręcony, a w moim konkretnym przypadku był luźny i nie miałem powietrza, opona była cała i pokonała drogę powrotną z Jordanii do Polski z pasażerem i bagaźem. Jakieś wytłumaczenie na zniknięcie powietrza z opony musiałem mieć a to pasowało, wasza teoria nic by nie wniosła poza dodatkowym stresem z powodu braku wyjaśnienia. Pośliniony zaworek nie puszczał powietrza więc wykluczyłem też jego awarię.
Nigdy też nie zamierzałem udowadniać tej tezy, zastanawiając się czy siła odśrodkowa mogłaby spowodować otwarcie zaworka, przyjąłem to na wiarę i żyłem z tym przeświadczeniem spokojnie do dzisiaj. Teraz wypadałoby zatrudnić specjalistów z jakiegoś uniwersytetu którzy po przeprowadzeniu serii doświadczeń mogliby stwierdzić, podpierając to swoim naukowym autorytetem jak jest naprawdę.


__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 18:25   #15
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 41 min 0
Domyślnie

Siła odśrodkowa domyka wentyl, a nie go otwiera. Przy pompowaniu, języczek na końcówce węża wciska wentyl do wewnątrz umożliwiając, czy też ułatwiając napompowania koła. Im większa prędkość obrotowa, tym zamknięcie wentyla mocniejsze

Inną sprawą, ze powietrze jest nieco "rzadsze" niż guma i nawet w niejezdzonej oponie ciśnienie po kilku miesiącach jest niższe niz bylo, nie mówiąc o niehermetycznosci połączenia stopki z felgą, osadzenia wentyla itp, itd.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 18:29   #16
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Wielokrotnie zdarzało mi się że nie miałem nakręconego "kapturka" na wentyl i spadku ciśnienia nie odnotowałem więc nie musimy zwracać się do naukowców. Oczywiście zgodzę się z tym że jest to jakieś dodatkowe zabezpieczenie które może spowolnić uchodzenie powietrza ale z zasady jest to zabezpieczenie przed zabrudzeniem zaworka.
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 18:52   #17
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Tank tu masz obrazek. Zaworek otwieramy przez wciskanie tego bolca. Tak samo bolec jest wciskany przez siłę odsrodkową, więc jednak jest otwierany




Bym się jeszcze przyczepił do ślinienia wentyli Jest to stara szkoła, myślę że dziś lepiej kupić zestaw zaworków, klucz do zaworków i wymieniać go raz na rok Koszt zerowy, a jednak nie wprowadzamy tam śliny. Nie mam pojęcia czy to szkodzi, czy jakiś osad się może na uszczelce osadzić.

Wentyl zawsze się zamyka w kapkę innym miejscu bo ma "sporo" luzu osiowego (uszczelka jest w tej misce na samym końcu). Jakby była wygnieciona, sparciała, jakiś brud był obok to mimo trzymajacego ciśnienie zaworu przy kolejnym pompowaniu i domknieciu może nie zamknąć się prawidłowo.

I to z przechodzeniem powietrza przez gumę to chyba też trochę legenda. Dawno temu czytałem, te badania to były przez jakąś bardzo cienką warstwę gumy i dawno temu. Nie dość, że teraz guma pewnie lepsza, to i na oponie jest grubsza. Ale tu warto byłoby ponownie poszukać odpowiedzi

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 19:47   #18
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 41 min 0
Domyślnie

Moja kulpa., Pomyliłem siłę odsrodkową z dośrodkową. Jakbym uwazal na fizyce, pewnie nie bylbym teraz woznicą, tylko jakims dokturem czy innym radiestetą. Co do gumy, to uzylem skróu myslowego, co nie zmienia faktu , ze wskutek eksploatacji, degradacji gumy, felgi, wentyla etc w oponach zawsze z czasem ubywa cisnienia a opona z prawidlowym cisnieniem nigdy , bez udzialu czynnikow zewnetrznych, z felgi nie zejdzie w zakręcie..

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 20:56   #19
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 26 min 24 s
Domyślnie

Zejdzie kazda opona z za niskim ciśnieniem przy konkretnej prędkości a swoją drogą nie wolno jeżdzić z niskim ciśnieniem bo opona się przegrzewa(mowa o czarnym).A kolega podejrzewam przegrzał dętkę.I tak jak pisze Consi też śliną sprawdzam zaworek który póżniej osuszam/odmuchuję powietrzem.
A i przestańcie z tą siłą odśrodkową na wentyl bo to śmieszne.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 21:08   #20
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,728
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 22 min 46 s
Domyślnie

To już wiem po co mam w rowerze szosowym zakręcany wentyl...
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Utlenianie się felgi DID Łysy82 Hamulce, kola, opony 120 18.06.2018 13:18
Felgi PILNE! Smoku1990 Wszystko dla Afryki 14 20.07.2016 15:29
Felgi 5 szt - wysyłka Zet Johny Inne tematy 18 07.01.2014 20:12
Szerokość felgi a RD 03 Cibor klv Hamulce, kola, opony 6 27.05.2010 23:25
Lekko buja tył w zakręcie zombi Rama, zawieszenia, napęd 20 08.04.2009 11:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.