Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.07.2012, 01:09   #41
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 39 s
Domyślnie

ceramizer kiedyś lałem do auta i faktycznie mniej żarł oleju
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2012, 09:00   #42
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Tak na zdrowy rozsądek panowie - ostre wrzody żołądka leczy się operacyjnie, prawda? Ja bym zamiast operacji nie wybierał zalewania...

Ta skromna metafora wyraża moje zdanie na temat wszelkiej maści ceramizerów które za 50 zł mają zastąpić remont silnika!

Silnik ma być szczelny a nie uszczelniony!
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2012, 22:39   #43
yuchyo


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Poznań
Posty: 131
Motocykl: RD07a
yuchyo jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 5 godz 36 min 12 s
Domyślnie

dzis zrobiłem trase 250 km - 100 - 110km/h i nie wzięła nic
a co do ceramizerów - są jakieś skutki uboczne?
yuchyo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 08:30   #44
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

yuchyo - sobie poczytaj: http://forum.scigacz.pl/post-301986.html

Do silnika leje się olej a nie zapychacz. Jak czytam ile to oszczędności, że zużycie paliwa spada a moc rośnie to normalnie śmiać się chce.

Przemyśl dlaczego ceramizera nie dodaje się do olejów silników i dlaczego żaden producent nie produkuje oleju do silników które wciągają oliwę właśnie z dodatkiem tego rodzaju ulepszaczy...

Żadnego remontu nie zastąpisz wlaniem jakiegoś syfu do silnika!
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 09:11   #45
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

A któremu producentowi zależy żebyś miał bezawaryjny i sprawy silnik/pojazd przez wiele lat? Dla producenta to nawet lepiej, żebyś zrobił remont silnika w ASO za sporawe pieniądze bo z tego się utrzymuje. Nie bronię Ceramizera ani go nie zachwalam bo nigdy nie używałem i średnio mnie interesuje. Ale tekst, że producenci czegoś nie dają bądź dają, żeby przedłużyć żywotność to bajki. Pojazd ma przejechać trochę więcej jak daje gwarancja a potem masz sobie kupić nowe bo ew. remont jest nieopłacalny. Druga sprawa, gdybyś przyjeżdżał do mechanika a on zamiast robić remont który trwa kilka dni i ma pieniądze za roboczogodziny to mówi: idź pan wlej magiczne coś i przez jakiś czas wolniej jeździj to dużo by nie zarobił. Tak więc, że mechanicy czy producenci czegoś nie zalecają to akurat dla mnie żaden argument.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 09:24   #46
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Nie chodziło mi o producentów sprzętu tutaj, a producentów oleju. Czy motul sprzedaje olej z dodatkiem ceramizera do uszczelniania silników? A olej i tak zmieniasz po określonym przebiegu....
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 09:35   #47
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

A po co ma dodawać skoro sprawny silnik nie potrzebuje ceramizera a dla producenta nawet lepiej, że zamiast remontować to wolisz dolewać olej bo sprzedaje go wtedy więcej.
Nie zachęcam, nie odradzam. Wiadomo, że tonący brzytwy się chwyta. Czy ceramizer pomoże? Nie wiem, może pomoże, może nie. Jeżeli pomoże to i tak tylko odwlecze trochę w czasie remont. Do kosztu remontu trzeba będzie wtedy dodać wydane pieniądze na ceramizery więc koszt całości wzrośnie. Stare przysłowie mówi, że kto tanio kupuje to dwa razy kupuje no ale kto bogatemu zabroni
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 10:34   #48
yuchyo


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Poznań
Posty: 131
Motocykl: RD07a
yuchyo jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 5 godz 36 min 12 s
Domyślnie

taki tekścik o zużywaniu oleju w silnikach (samochodowych)
http://autokult.pl/2012/05/09/ktore-...oleju-poradnik

podobno w formule 1 silniki zużywają dwa wiadra oleju - kręcą się 16 tysi/min - i tak ma być

tak sobie myślę, że gdyby ceramizery faktycznie nie ośmieszały producentów olejów, którzy konkurują ze soba wymyślając coraz to ciekawsze mieszanki - to by w swojej ofercie mieli oleje "uszczelniające" czy jakoś tak - z ceramizerami

widział kto ceramizer repsola, mobila itd?

wiec nie dolewać ceramizerów czy innych gówien - lać olej !!
yuchyo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 11:02   #49
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mazi87 Zobacz post
A po co ma dodawać skoro sprawny silnik nie potrzebuje ceramizera a dla producenta nawet lepiej, że zamiast remontować to wolisz dolewać olej bo sprzedaje go wtedy więcej.
Ja słyszałem, że ostatnio producenci prześcigają się w tworzeniu formuły, która umożliwi jak największe zużycie oleju. Widzą w tym szanse poprawy swoich dochodów. Więc to nie nasze silniki się starzeją, to wszystko wina producentów!
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2012, 11:08   #50
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Ja słyszałem, że ostatnio producenci prześcigają się w tworzeniu formuły, która umożliwi jak największe zużycie oleju. Widzą w tym szanse poprawy swoich dochodów. Więc to nie nasze silniki się starzeją, to wszystko wina producentów!
No widzisz, a ja słyszałem, że producenci prześcigają się, żeby wymiana oleju była dopiero po 50tyś za te same pieniądze. Ot tak, żeby żyło się lepiej
Każdy producent marzy żebyś miał nowy silnik i wymieniał rocznie 4l oleju zamiast 7l bo trzeba dolewać... logiczne
Ps. Żył podobno kiedyś taki jeden co pomagał innym za darmo ale go na ukrzyżowali

Ostatnio edytowane przez Fizolof : 26.07.2012 o 11:19
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przelewa paliwo - zbyt wydajna pompa? KTM LC4 ADV rob Uklad paliwowy i wydechowy 1 08.10.2012 18:14
Zaworki iglicowe - 07 a 04, zużycie? Olek Uklad paliwowy i wydechowy 8 01.02.2012 21:26
Zbyt bogata mieszanka na przednim garze Misza Uklad paliwowy i wydechowy 6 25.08.2009 10:57
Zużycie zębatki Kudłaty Rysiek Rama, zawieszenia, napęd 36 10.06.2009 14:23
Korbowód, sworzeń - wyraźne zużycie Zet Johny Silnik, sprzęgło, skrzynia 20 19.01.2009 21:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.