Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.11.2019, 12:33   #1
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie Co wybrać - Tiguana, Pajero IV czy Santa FE?

Cześć,
rozważam zmianę auta. Szukam suva, koniecznie z napędem 4x4. Przeznaczenie - codzienna jazda do roboty, weekendowe wycieczki i rodzinne wakacje, również poza asfaltem - ale bez mega offu. Napęd 4x4 i suv to warunek konieczny, bo chcę sprzedać w razie czego swojego terracana ale nie odpuszczę wycieczek na ryby czy po polnych drogach. Nigdy nie potrzebowałem samochodu do topienia czy jazdy w krzakach więc nie potrzebuje auta do offu ale wygodnego, bezawaryjnego suva z napędem 4x4 i wyższym prześwitem, w miarę rozsądnego w kosztach eksploatacji. Budżet - 60000 złotówek ale to maks za auto przygotowane do sezonu

I teraz, co wybrać? Czytam i już qwa głupieję...Na pewno macie doświadczenia z tymi autami albo znacie kogoś, kto ma. Co wybrać? W jakim silniku? Manual czy automat? Bolączki? A może inne opcje?

Pajero IV
Tiguan po 2010 r
Santa Fe po 2012 r
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 12:54   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Tiguana miałem w manualu benzynę i w dieslu automat. Na szosie ok ale w teren to kupa jest bo ma napęd w zasadzie na przód. Prześwit ok 20 cm, wsio na wierzchu i łatwo coś urwać. Nad rzekę dojedziesz. Rozważyłbym Outbacka zamiast wymienionych.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 13:02   #3
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Tiguana miałem w manualu benzynę i w dieslu automat. Na szosie ok ale w teren to kupa jest bo ma napęd w zasadzie na przód. Prześwit ok 20 cm, wsio na wierzchu i łatwo coś urwać. Nad rzekę dojedziesz. Rozważyłbym Outbacka zamiast wymienionych.
Outback przy dojazdach do roboty spali mi wiadro paliwa. Wiem, szukam uniwersalnego auta ale np. Pajero IV też w mieście spali tyle co Outback ale za to ma dużo więcej miejsca i lepsze właściwości w terenie...
Tiguan w opcji 4x4 ma 40/60 przekazywania napędu na stałe. Prześwit 20 cm...ale z wyposażeniem "Off-road" ma osłony pod silnikiem (chyba, że to też szit)? Emek - diesel czy benzyna w eksploatacji taniej?
czytam dalej - dzięki!
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 13:12   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Ja wolałem benzynę 2.0 chyba 170 km ale paliła ok 11 litrów. Ropniak lekko 2 litry mniej i to przy mocnym traktowaniu butem. Sercem wybrałbym benzyne w manualu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 13:36   #5
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 49 min 17 s
Domyślnie

A dlaczego nie szukasz sprawdzonego rozwiązania typu Land Cruiser 120?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 13:41   #6
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Outback spali wiadro paliwa ?
Mam 2.5 wolnossaka, pali mi 10/11 benzyny w cyklu mieszanym. Wydaje się, że tragedii nie ma. Pajero nie miałem, ale gabarytowo OBK IV jest wielki.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 13:43   #7
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
A dlaczego nie szukasz sprawdzonego rozwiązania typu Land Cruiser 120?
Bo w tym budżecie będzie to starszy egzemplarz (2006?). Dla mnie LC jest jednak bardziej off niż on, ja potrzebuję bardziej on niż off, tzn. auta do wygodnego podróżowania z rodziną, szybkich przelotów autostradowych ale z opcją dojazdu na ryby i jazdy po polanych drogach. A na co dzień ma mnie wozić do pracy
LC to taki mój Terracan (bez urazy ale cena nie jest wyznacznikiem) - a ja nie chcę 3 razy droższego Terracana

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Outback spali wiadro paliwa ?
Mam 2.5 wolnossaka, pali mi 10/11 benzyny w cyklu mieszanym. Wydaje się, że tragedii nie ma. Pajero nie miałem, ale gabarytowo OBK IV jest wielki.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Czytam o 12-15 litrach wahy...w mieście 17 l. Jak na tak małe auto to jednak sporo moim zdaniem.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 15:08   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
Cześć,
rozważam zmianę auta. Szukam suva, koniecznie z napędem 4x4. Przeznaczenie - codzienna jazda do roboty, weekendowe wycieczki i rodzinne wakacje, również poza asfaltem - ale bez mega offu. Napęd 4x4 i suv to warunek konieczny, bo chcę sprzedać w razie czego swojego terracana ale nie odpuszczę wycieczek na ryby czy po polnych drogach. Nigdy nie potrzebowałem samochodu do topienia czy jazdy w krzakach więc nie potrzebuje auta do offu ale wygodnego, bezawaryjnego suva z napędem 4x4 i wyższym prześwitem, w miarę rozsądnego w kosztach eksploatacji. Budżet - 60000 złotówek ale to maks za auto przygotowane do sezonu

I teraz, co wybrać? Czytam i już qwa głupieję...Na pewno macie doświadczenia z tymi autami albo znacie kogoś, kto ma. Co wybrać? W jakim silniku? Manual czy automat? Bolączki? A może inne opcje?

Pajero IV
Tiguan po 2010 r
Santa Fe po 2012 r
Ja bym nie brał żadnego.

Tiguan - to jakiś żart. Duże auto, a mało miejsca z tyłu, słaby bagażnik, wysokie buja się w trasie a w terenie padaka jak osobówka. Syn Cię pozbawi praw rodzicielskich po trasie na Bałkany (tylna kanapa), a na miejscu będzie czekał pozew rozwodowy od żony (zakazałeś wziąć kosmetyki, nakazałeś ograniczyć liczbę majtek z 20 par a sam się wściekłeś, bo kuchenka nie weszła do bagażnika).

Pajero - ale to w sumie kopia Twojego Karakana? Po co Ci terenówka jak masz tenerówkę? Jeździłem starszym na Islandii i się wyleczyłem z posiadaniem terenówki na wyjazdy rodzinne.

Santa Fe - nie znam.

Szczerze mówiąc, to suvów szczerze nienawidzę. Ani to w trasie nie jedzie, ani w terenie, parkowanie w mieście słabe. Oczywiście to moja subiektywna ocena. Jeżdżę częśto Foresterem (chyba 2014). Masakra dla mnie - serio.

Jak już piszę, to napiszę dalej Gdybym miał zmieniać to na dwa auta:
1) Subaru - ale jakieś starsze. Forester wolnossący. masz 50 000 w kieszeni. Lepsze kąty natarcia i zjazdu, pali mało, jedzie w trasie dzielnie.
2) Audi A6 na pneumatycznym podnoszeniu. Mniejsze kąty, ale pojedziesz super wygodnie. Masz w kieszeni tyle, ile chcesz mniej wydać.

Piszesz, że celem trasy a potem ryby. Szukaj czegoś, co w trasie pojedzie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 15:34   #9
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Ja bym nie brał żadnego.

Tiguan - to jakiś żart. Duże auto, a mało miejsca z tyłu, słaby bagażnik, wysokie buja się w trasie a w terenie padaka jak osobówka. Syn Cię pozbawi praw rodzicielskich po trasie na Bałkany (tylna kanapa), a na miejscu będzie czekał pozew rozwodowy od żony (zakazałeś wziąć kosmetyki, nakazałeś ograniczyć liczbę majtek z 20 par a sam się wściekłeś, bo kuchenka nie weszła do bagażnika).

Pajero - ale to w sumie kopia Twojego Karakana? Po co Ci terenówka jak masz tenerówkę? Jeździłem starszym na Islandii i się wyleczyłem z posiadaniem terenówki na wyjazdy rodzinne.

Santa Fe - nie znam.

Szczerze mówiąc, to suvów szczerze nienawidzę. Ani to w trasie nie jedzie, ani w terenie, parkowanie w mieście słabe. Oczywiście to moja subiektywna ocena. Jeżdżę częśto Foresterem (chyba 2014). Masakra dla mnie - serio.

Jak już piszę, to napiszę dalej Gdybym miał zmieniać to na dwa auta:
1) Subaru - ale jakieś starsze. Forester wolnossący. masz 50 000 w kieszeni. Lepsze kąty natarcia i zjazdu, pali mało, jedzie w trasie dzielnie.
2) Audi A6 na pneumatycznym podnoszeniu. Mniejsze kąty, ale pojedziesz super wygodnie. Masz w kieszeni tyle, ile chcesz mniej wydać.

Piszesz, że celem trasy a potem ryby. Szukaj czegoś, co w trasie pojedzie.
Wojtas...dla mnie "pojechanie w trasie" to 150 km/h - pojedzie tyle każde z tych aut
Nie chcę starego auta - mam stare.
Nie chcę "kątów natarcia" - mam terenówkę a chcę mieć dzielnego, rodzinnego suva. Nie interesują mnie osiągi - interesuje mnie wygoda, uniwersalność i bezawaryjność. Nie chcę muła ale naprawdę, nie zależy mi na ściganiu się w "ile poleci" albo "ile do setki". Szczerze.
Chcę suva z napędem 4x4 i lepszą niż osobówka zdolnością do pokonywania łach piachu, kolein czy większych kałuż w drodze na ryby ale to jako "dodatek" do auta na dojazdy do pracy.
Za pneumatykę w zawieszeniu podziękuję

Rozważałem jeszcze Outlandera III i XC60
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 15:43   #10
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 13 min 34 s
Domyślnie

Vitara po 2015. Radzi sobie dobrze na drodze i w terenie. Bardzo ekonomiczne auto, niestety nie za duża jest.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mitasubiszi Pajero III 3.2 DID ŁukaszBIA 4x4 18 31.03.2015 23:52
PAJERO II wentylator nawiewu pałeł 4x4 6 08.03.2012 22:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.