Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.05.2017, 09:59   #51
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Dokładnie, jeździłem jakiś czas temu po Beskidach KLX450 z założonymi tublissami. Było bardzo mokro i gliniasto. Trakcja na 0,2 bara kosmos. Moim zdaniem warte tej kasy.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 10:18   #52
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Co do opon to u mnie jeszcze chłopaki chwalą Mitasa C 18 zielonego..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 12:49   #53
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 13 min 30 s
Domyślnie

Musy w przeciwieństwie do innych systemów pozwalają na totalnie bezstresową jazdę. Kosztem cięższego i mniej precyzyjnego prowadzenia moto. Na tublisie jak przedziurawisz oponę to akcje jak z bezdętkową, do musów trzeba mieć maszynę i żaden problem, dużo wazeliny technicznej. Wolę w garażu na spokojnie niż w błocie w lesie latać dętki.
Nie wiem Darek na jakich musach jeździłeś, spróbuj założyć nowego michelina albo popielatego goldentajera, starczają na 150 godzin jazdy jak dobrze smarowane i nie pałowane po asfalcie, wystarczy że się raz zagotuje w lecie na asfalcie i traci właściwości. Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale preferuję cięższy o 700 gramów przód w porównaniu z grubą dętką i raz na dwa lata wymienić obręcz niż grzebać na wyjazdach przy kołach.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 13:00   #54
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Musy w przeciwieństwie do innych systemów pozwalają na totalnie bezstresową jazdę. Kosztem cięższego i mniej precyzyjnego prowadzenia moto. Na tublisie jak przedziurawisz oponę to akcje jak z bezdętkową, do musów trzeba mieć maszynę i żaden problem, dużo wazeliny technicznej. Wolę w garażu na spokojnie niż w błocie w lesie latać dętki.
Nie wiem Darek na jakich musach jeździłeś, spróbuj założyć nowego michelina albo popielatego goldentajera, starczają na 150 godzin jazdy jak dobrze smarowane i nie pałowane po asfalcie, wystarczy że się raz zagotuje w lecie na asfalcie i traci właściwości. Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale preferuję cięższy o 700 gramów przód w porównaniu z grubą dętką i raz na dwa lata wymienić obręcz niż grzebać na wyjazdach przy kołach.
Zdrowia.
Dokładnie!

Gdybym miał 10 lat mniej + 25kg mniej, robił piony pod domem to pewnie tubilis.. a tak miękki muss michelin, miękka guma i przed siebie. Stety dojazdówek nie mam, mieszkam na wsi NT i 2m po kostce i off..

Dobrze, że jest wybór i każdy znajdzie coś dla siebie.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 14:55   #55
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Z musem na tył tyłu jest jeden problem,w góry jest za twardy.
Ja właśnie mam problem co założyć na wyjazd,na przód mus a na tył chyba dla świętego spokoju tublisa
Na krótkie wyjazdy zakładałem grubą dętkę + 2 trzymaki,kiedyś 40km wracałem na kapciu trzymaki zapobiegają zrzuceniu opony,dętek zapasowych nigdy nie woziłem
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 15:20   #56
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

miałem musa mefo - raczej twardy. Teraz mam tublisa i na razie nie planuję zmieniać, choć świadom jestem że ma także wady - da się przebić nawet samą dętke tublisa (koledze się udało - długi gwóźdź), poza tym zakładając używaną już gumę jest szansa że naruszona będzie przy poprzednim demontażu krawędź opony i będzie powietrze schodzić. Ewentualne rozcięcie opony ją dyskfalifikuje - sznurek jej nie zaklei i trzeba wracać na flaku. Jednak łatwość montażu, możliwość szybkiej naprawy sznurkiem do bezdętkówek, możliwość wracania bez powietrza ( w tublisie pozostaje 6 barów) to plusy które w mojej ocenie przeważają.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 15:36   #57
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Teraz mam tublisa i na razie nie planuję zmieniać, choć świadom jestem że ma także wady - da się przebić nawet samą dętke tublisa (koledze się udało - długi gwóźdź), poza tym zakładając używaną już gumę jest szansa że naruszona będzie przy poprzednim demontażu krawędź opony i będzie powietrze schodzić. Ewentualne rozcięcie opony ją dyskfalifikuje - sznurek jej nie zaklei i trzeba wracać na flaku. Jednak łatwość montażu, możliwość szybkiej naprawy sznurkiem do bezdętkówek, możliwość wracania bez powietrza ( w tublisie pozostaje 6 barów) to plusy które w mojej ocenie przeważają.

Zgadzam się ,pozostaje problem co na wyprawę,mus chyba dla świętego spokoju jednak nie zastąpiony
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2017, 21:35   #58
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,335
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 godz 29 min 13 s
Domyślnie

Wieczór.

Bym nie dramatyzował.
Jeździłem jakieś 15 lat temu na mousach. Po 3 sezonach dałem sobie spokój. Od 2005 używam dętek UHD michelina. W ciągu ostatnich 5 lat złapałem gumę raz. Ale bywało, że na jednym wyjeździe kolega łapał i 6 razy. Często są inne przyczyny: ot np szpaner do rafki 2,15 na 2,75, źle założona dętka czy łojenie na krechę po kamulach itp, itd.
Wokół komina jeżdżę od 0,6/0,4 (na mokro) do 0,8/0,6 jak sucho. Te ostatnie wartości też w górach. Łatanie dętki to 30 minut (a jak ktoś pomoże 20). Ja rozumie, na zawodach i 5 minut do klęska. Ale w turystyce?

Pozdr
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2017, 07:35   #59
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 13 min 30 s
Domyślnie

Pewnie robienie jednego czy dwóch kapci to nie problem, ale jak jest 4 motory i każdy łapie gumę to co to za jazda. Owszem w dużych nie ma wyjścia bo mus nie daje rady. Jak uda się wyskoczyć do RO na kilka dni to nie po to żeby tracić czas na łatanie dętek tylko żeby cieszyć się z jazdy.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2017, 07:35   #60
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Ktoś tu pytał o opony z homologacją które znoszą dojazdy. Są takie ale nie tak agresywne jak te o których piszecie.

Michelin AC10. Ma ktoś, używa? Ja założyłem takie nowe w WR i jestem zadowolony ogólnie po 10mth mało co po nich zużycia widać a dobrze się jeździ na ciśnieniu ok 0,8 (80-90% off z czego w offie szuter, błoto ale przede wszystkim piach). Trochę może w piachu kopnym relatywnie słabo ciągnie (niska kostka?) - ale nie mam porównania w lekkich motocyklach. W Tenerce miałem E09 na tyle i CST755 - super zestaw jeśli wyłączyć kopne piaszczyste podjazdy i konkretne błoto.

Za to mam około 8km dojazdówki po czarnym i da się na nich (AC10) sensownie przemieszczać.

Osobiście założyłem dętki Michelina UHD - z tym że ja się kręcę po okolicy i na razie dalszych wyjazdów nie uskuteczniam, mussy to jeszcze nie ten etap dla mnie :-)

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 12.05.2017 o 07:39
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Metzeler unicross ramires Hamulce, kola, opony 11 12.02.2019 21:36
Nowe kapcie dual sport: Sidi Gore Adventure (?). zagon Archiwum 98 15.12.2012 12:39
Metzeler 90/90 - 21 M/C 54H czy 54S. Ilu z was ma S qkasurf Hamulce, kola, opony 12 18.03.2009 09:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.