Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2013, 21:36   #11
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Beddie Zobacz post
Pozwolę sobie wyrazić się merytorycznie. To, że ktoś jeździ, nie znaczy, że umie nauczyć. Sugerowałbym nie zabierać się za uczenie żon, jeśli Wam one miłe i nie macie do tego uprawnień i kompetencji, nie ujmując i nie ubliżając nikomu.
Mysle,zeby zachowac tu objektywizm i nie smarowac sam sobie-najlepiej bylo by spytac moze wlasnie moja "polowe" i byc moze naszego instruktora.
Jako ze ja zdanie obu znam-wypowiadam sie jak sie wypowiadam.

Moglbym byc nieuprzejmy i odpisac-ze sa tacy instruktorzy i tacy.Jedny siedza dla pieniedzy,a inni potrafia cos przekazac.

Oczywiscie nie urazajac nikogo.

Pozdrawiam
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2013, 01:09   #12
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Betu, naprawdę nie chcę Cię urazić.
Naturalnie, że są różni instruktorzy i różne sposoby podejścia do nauczania. Ja nie zakładam, że źle nauczyłeś żonę jeździć, bo nie wiem i pewnikiem się nie przekonam. Znam jednak sporo instruktorów nauki jazdy kategorii A i znakomita z nich to leszcze i niekompetentni oszuści. Znam też w Polsce kilkunastu świetnych instruktorów i, chociażby po ich przykładzie, wiem, ile czasu i energii trzeba poświęcić, żeby być dobrym i kompetentnym nauczycielem nauki jazdy motocyklem. Jeśli jesteś fachowcem w branży - to warto już to zdradzić, jeśli jesteś samoukiem i robisz to super - jesteś wyjątkiem - zrób uprawnienia i nie będzie nielegalnie. Wyjątku nie wziąłem pod uwagę, więc znów przepraszam. Jeśli, hipotetycznie, każdy pójdzie tym tropem, to istnieje ryzyko, że ktoś swojej bliskiej osobie zrobi krzywdę i przed tym ostrzegam.
Jeśli jednak dojdziemy do wniosku, że sami będziemy się fantastycznie obsługiwać w specjalistycznych dziedzinach, to biada instruktorom, stomatologom, mechanikom, fryzjerom itp.
Moim zdaniem nastała era specjalizacji i chwała czasom za to.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2013, 10:13   #13
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Ja jak najbardziej nie czuje sie urazony.Znam poprostu realia.
Jak mowi moja polowa "na kurise ucza cie tylko zebys zdal,a co bedzie pozniej..."

Zgadzam sie z tym od dawien dawna-i dodam ze mieszalem lata po zachodnej granicy-gdzie motto szkoly jazdy nie jest wcale inne.Byle zdac.
Moim skromnym zdaniem-idac na kurs-powinno sie umiec juz jezdzic,zeby w trakcie kursu myslec o doskonaleniu jazdy w warunkach "naturalnych" a nie jak to mowia "patrzec na jaja" i szukac biegu.
Myslalem juz kiedys nad zrobieniem uprawnien,lubie jezdzic i mam wszystkie kategorie,ale jakos sie jeszcze nie umiem przekonac.
Co do ery specjalizacji-to jeszcze potrwa.Przynajmniej w dziedzinie budowlanej-gdzie znam temat od podszewki (czy to w Polsce czy na zachodzie),ale mysle ze jak juz do tego dojdzie-bedzie wkoncu mozna spotkac wlasciwych ludzi,na wlasciwych miejscach.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 01:49   #14
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

W książce "Motocyklista doskonały" są przytoczone statystyki wypadków ludzi, których uczyli jeździć najbliżsi. Zgubiłem tę książkę, ale może ktoś ma na półce i przytoczy, bo nie chce strzelać, ale pamiętam, że były wysokie.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 17:39   #15
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ofca234 Zobacz post
W książce "Motocyklista doskonały" są przytoczone statystyki wypadków ludzi, których uczyli jeździć najbliżsi. Zgubiłem tę książkę, ale może ktoś ma na półce i przytoczy, bo nie chce strzelać, ale pamiętam, że były wysokie.
Ofca-za duzo sie chyba naczytales -bo szczerze-istnieje ktos taki jak idealny kierowca,czy doskonaly motocyklista
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 22:04   #16
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Nie słyszałem, żeby ktoś się za dużo naczytał, zwłaszcza cennych treściowo pozycji branżowych i coś mu się przez to stało. Słyszałem o takich, co im się stało, bo nie wiedzieli. Ba! Znam takich!
Kierowca idealny nie istnieje, instruktor też nie, ani mąż. Ale doskonali są. Jest się więc o co starać.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 22:23   #17
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Beddie Zobacz post
Znam takich!
Ale doskonali są. Jest się więc o co starać.
Gratuluje i powodzenia w staraniach
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 23:49   #18
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Też uczyłem swoją żonę jeździć motocyklem. Egzamin zdała za pierwszym podejściem, instruktor był bardzo zadowolony bo odwaliłem, po części za niego, robotę......ale żonka jeździ słabo I na pewno- jeśli będzie chciała dalej jeździć- zafunduję jej powtórkę szkolenia u fachowca takiego jak np. Beddie. Mnie on też wyprowadził z błędu, gdy mi się wydawało, że po pięciu intensywnie przejeżdżonych sezonach, już umiem jeździć. I blisko 20 lat stażu w pozostałych kategoriach prawa jazdy nie ma tu nic do rzeczy- po prostu motor to inna bajka.
Ponieważ pracowałem kiedyś jako nauczyciel wiem, że kompetencje instruktora to nie tylko jego własne przekonanie o tym, że jest dobry, ale ukończone kursy i szkolenia specjalistyczne w połączeniu z pewnym darem/umiejętnością przekazywania wiedzy. I każdy nauczyciel wam to powie- że najgorzej jest uczyć własne dzieci czy rodzinę- lepiej to zlecić komuś zaufanemu.
A czytać warto zawsze- byle nie pierdoły i "dobre" rady na forum tylko właśnie takie pozycje jak 'Motocyklista doskonały"!

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 28.01.2013 o 23:55
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 23:57   #19
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Ja uwazam , iz obydwaj Panowie maja racje - pomoc jest zawsze wskazana, tymbardziej jesli pochodzi od doswiadczonego motocyklisty. Inna sprawa , ze nie jestesmy w stanie stwierdzic co ktos potrafi , tyczy sie to rownierz instruktorow jazdy. Mam kolege , ktory kilka miesiecy temu zdal prawo jazdy i kupil sobie GSX-F 650, opowiada jak to juz nie schodzi na "kolano" , a po rundce z nim pyta sie mnie jak ja to robie , ze z zakretow moja AT mu "odjezdza". Staram sie koledze wytlumaczyc aby poszedl sie doszkolic, lecz on na to , ze kasy szkoda , a ja widzac jak jezdzi , obawiam sie , ze jak zmondrzeje juz nie bedzie sie na czym szkolic........
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 07:08   #20
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Marcin-a powiedz mi skad ja wezme u siebie takiego fachowca jak Beddie?
Wyobraz sobie ze w tym rejonie byla (bo po zmianie warunkow na nowe prawo jazdy juz jej nie ma) jedna szkola jazdy,w dodatku z jednym tylko instruktorem.
Co maja ludzie chcacy jezdzic motorem w takim przypadku robic?
Gdyby taki instruktor tutaj byl-wyslalbym zone tylko do niego.
Ilu takich Beddich jest w Polsce?
Dodam ze nie pisze tego bo nie podoba mi sie kolega X czy Y-pisze bo mam takie doswiadczenia-instruktorzy (oczywiscie nie wszyscy) ida na ilosc,a czlowiek po zdaniu egzaminu nie wie duzo wiecej niz przed.
Dlatego czulem sie na sliach i uczylem zone jezdzic.
Dodam jeszcze na koniec ze nie zgodze sie nigdy z twierdzeniem ze istnieje cos doskonalego-tym bardziej czlowiek.
A pytanie do kolego Beddi:jaka jest roznieca pomiedzy idealny a doskonaly kierowca?
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl trialowy - podobna niezła szkoła jazdy spider2you Inne - dyskusja ogólna 25 16.01.2017 18:53
Szkoła jazdy off Bytom Marek70 Inne tematy 17 25.03.2013 12:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.