Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2013, 17:45   #11
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

w niektórych rejonach Francji oraz Hiszpani - dotyczy okolic Barcelony i Andaluzji - nie polecam - a szczególnie w poblizu cywilizacji - bandytyzm tam...

Można być okradzionym w biały dzień na stacji benzynowej - i to pod okiem kamer...które nie potrafią odczytać nr rejestracyjnych napastników
Napady zdarzają się z rozbojem tzn - goście w samochodach wybijają szyby itp. Nie jakieś tam kieszonkowe
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2013, 17:52   #12
Stary-S3
 
Stary-S3's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Ponownie Kotlina Kłodzka :D
Posty: 450
Motocykl: RD07 mit VW parts :D
Stary-S3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 15 godz 9 min 23 s
Domyślnie

Z tą Francją, Włochami i Hiszpanią to mnie trochę zasmuciliście. Liczyłem na to, że tam się da bez większego problemu.

Jak sytuacja wygląda ze spaniem na parkingach koło autostrad?
__________________
Ale dlaczego Honda?... Bo VW nie robi motocykli...
Stary-S3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2013, 19:15   #13
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Zazwyczaj im dalej ludzi tym bezpieczniej ...
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2013, 21:24   #14
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

W Francji
- nie polecam na parkingach czy koło nich na autostradach, na glównych drogach
- szczególnie okolice tu przy granicy niemieckiej, Lionu, Marsylii
- jak już zjechać z autostrady na nacjonalke - i im mniejsza mieścina, miasteczko tym lepiej

W Hiszpanii - jeżeli wjeżdżasz od północy - San sebastian to na północy jeszcze jako tako, ale Barcelona i potem w dól bliżej andaluzji a szczególnie okolice malagi .....odradzam

Zasada tak że w Hiszpanii są parkingi tak na pustkowiu, zdala od większych miast - to jeszcze ujdzie, ale w pobliżu jakiś miast .....

Generalnie im dalej od rejonów gdzie mieszkają.....beżowi jak to mówią albo aby być politycznie poprawny ....imigranci zza wody na południu

I nie robię sobie jaj - jeżdżę do 4 razy na rok do maroka przez te kraje i jest coraz gorzej, szczególnie w Hiszpanii. Wiem to i z obserwacji, z opowiadań znajomych Hiszpanów, czy z rozmów na CB z kierowcami. Dochodzi do tego że na parkingach tirowcy się zbieraja w gromadę i robią "warty" na noc.
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2013, 21:51   #15
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 33 min 40 s
Domyślnie

niepokojące wieści...

Ale... polecam dobre nastawienie i ukrócanie tendencji do czarnomyślenia i kreowania w wyobraźni tragicznych scenariuszy... Trochę podziczyłam w spaniu swego czasu - 3 tygodnie spania na dziko w Portugalii i Hiszpanii [2 dziewczyny, pieszo] - często nie dawałyśmy rady dodreptać daleko od ludzi, gdzie nogi odmawiały posłuszeństwa, ewentualnie słońce zachodziło, tam żeśmy padały. Włącznie z dwukrotnym spaniem w centrum Porto na tylnym "balkoniku" jakiegoś kościoła
Innym razem, z tą samą koleżanką, szczęśliwie przespałyśmy na dziko Węgry, Rumunię, Macedonię, Czarnogórę, a nawet Chorwację... A nie pakowałyśmy się daleko w busz, bo jechałyśmy diversionkami...
Na szczęście nie zaczerpywałyśmy wcześniej informacji na temat legalności i bezpieczeństwa spania po krzakach Z pewnością to nam pomogło...

Jeszcze tak marginesem - fajnie, że taki wątek się rozrasta, podoba mi się. Ale nie pozbywajcie się przy okazji dobrego nastawienia do ludzi Bo to podstawa podróżowania. Chyba?!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2013, 23:05   #16
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Jasne - nastawienie trzeba mieć i nie można generalizować, ale ......mam doświadczenia osobiste i znam kolegów co na przykład w zeszłym roku w biału dzień byli obrobieni w samochodzie i to śpiąc w nim na stacji benzynowej gdzie był ruch pojazdów.
Przychodzą, wybijaja szybe i nim się zerwiesz drugi sięga i wyrywa torbę i znikają samochodem. Koło Malagi to było w dzień.
To się zaczyna dziać tak od roku, dwóch. Pewnie jedną z przyczyn jest kryzys

Jeżdże od jakiegoś czasu ale widzę że jest coraz gorzej. Dawniej w Hiszpanii to był spokój. jak jeździłem jeszcze na początku lat 2000 to spokój, cisza......
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 07:42   #17
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 42 s
Domyślnie

Bo Ty Kajman coraz bogatszy jesteś...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 09:03   #18
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 35 min 38 s
Domyślnie

Mam to nieszczęście, że jeżdżę ekipą, która jak ognia unika noclegów pod dachem, a dokładnie płatnych noclegów
Spaliśmy na dziko w Rumuni, Bułgrii, Grecji i Hiszpani. Na terenach publicznych i prywatnych. W większości wbrew przepisom. Zwykle rozbijaliśmy się o zmroku, a o świcie nas już nie było. Jak się nie przegina, to nawet jak ktos Was "przyłapie" nie ma problemu.
Wystarczy nie śmiecić, nie palić ognia gdy widać gołym okiem,że może to stanowić zagrożenie pożarowe, do tego ogień, dym widać z kilkudziesięciu km, to proszenie się o kłopoty.
I polecam góry. W górach mieszkają inni ludzie. Tam nie żyje się lekko, dlatego wszelkiego rodzaju menty trzymają się od takich miejsc z daleka. Oczywiście zawsze lepiej zjechać nieco z asfaltu, nieraz wystarczy kilkaset metrów, a miejscówka znacznie zyskuje w kwestii bezpieczeństwa.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 10:52   #19
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Zadam naiwne być może pytanie. Jak z bezpieczęństwem ze spaniem na dziko w Albanii? oczywiście z dakleka od miast? Wprawdzie byłem parę razy w Czarnogórze, czy Serbii, ale w Albanii nie byłem.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 11:00   #20
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Zadam naiwne być może pytanie. Jak z bezpieczęństwem ze spaniem na dziko w Albanii? oczywiście z dakleka od miast? Wprawdzie byłem parę razy w Czarnogórze, czy Serbii, ale w Albanii nie byłem.
Dla mnie Czarnogóra bardziej niebezpieczna jak Albania!
Czarnogóra, młoda demokracja, czyli jak PL na początku lat 90ych.
Albania, to biedny kraj, a tam gdzie bieda, to Ludzie życzliwi.

Pozdro Orzep
p.s. Oczywiście z umiarem, bo wszędzie trafią się Szumowiny, a "dobrych" Ludzi spotkamy i w wielkiej aglomeracji, w bogatej dzielnicy!
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kwestia "KIEDY", a nie "CZY". miro&afryka Inne tematy 24 12.11.2012 10:26
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 20:21
Knajpa "Dwa koła" czy "Route 66" ? arturro007 Inne tematy 11 14.08.2011 13:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.