Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.10.2021, 22:30   #501
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wiedzieliśmy że ma padać ale poranek jeszcze tego nie zapowiadał. W poprzedniej wycieczce po Sycyli, będąc w pobliżu Etny nauczyliśmy się że jest taki znak który zabrania jechać motocyklem lub rowerem w warunkach opadu pyłu wulkanicznego. Jadąc w kierunku Katani, zobaczyliśmy nowy znak, był to zakaz ruchu w przypadku opadów. Przeważnie na bocznych wąskich drogach w rejonie przejazdów pod jakimś mostkiem. Jadąc na przylądek świętego krzyża obok Augusty zobaczyć przylądek z latarnią morską, świeciło słońce. Po krótkiej wycieczce zauważyliśmy knajpę i poszliśmy coś zjeść, poprosiliśmy o nakrycie stołu na zewnątrz. Obserwując niebo i zbierające się ciemne burzowe chmury, poprosiłem jednak o przeniesienie nas pod dach. Na zewnątrz zostały 2 stoliki przy których konsumpcja się już rozpoczęła. Może po niecałych 3 minutach spadły pierwsze krople i zaczęło lać rzęsiście. Przeczekaliśmy ulewę i po kawie ruszyliśmy dalej. Już wyjazd z parkingu był zagrodzony kałużą, taką dużą kałużą. W drodze do Augusty mieliśmy już do pokonania kilka przeszkód wodnych. W samym mieście biznesy przy drogach podtopione a drogi zamieniły się w kanały. Teraz już rozumiem że w okolicach Katanii zignorowanie takiego znaku może się skończyć conajmniej zalaniem pojazdu.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2021, 06:42   #502
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,930
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Moim zdaniem najładniejsza plaża, piaszczysta jest w San Vito lo Capo. W ogóle wybrzeże od tej strony i góry najbardziej mi leżą , rezerwat Monte Cofano i w dół do okolic Marsali. Jeszcze ładna plaża jest w okolicach Cefalu i park delle Madonie super na rower . Od wtorku jestem w Milazzo, jak byłbyś w pobliżu daj znak, z rana jadę do Nebrodi dryndą.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2021, 21:43   #503
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Elektryki tylko do miasta się nadają, a infrastruktury brak… 😀
Widać id.3 lubią podróże na południe.
Zdjęcia z dziś.



kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2021, 22:48   #504
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Poprzedni incydent z woda był tylko ostrzeżeniem, bo teraz to już raczej nie ma żartów. W momencie gdy zbliżaliśmy się do Mazzara del Vallo, zaczęła się zabawa z wodą. Miasteczko przed totalnie zalane, w Mazzara samochody które były zaparkowane na poboczu, po drzwi w wodzie. Powywalane studzienki z których tryskają fontanny. To już było po opadzie ale na horyzoncie zbierają się następne chmury. W Marsala podpiąłem się do ładowarki aby dojechać do Erice i następnie do San Vito lo Capo. W Erice podczas spaceru zaczęło kropić i na dół zjeżdżaliśmy już w deszczu. Do San Vito wybrałem dłuższą drogę bliżej morza i to był błąd. Okazuje się że moja nawigacja nie jest biegła w nawigowaniu. Chciała abyśmy przejechali przez Monte Cofano , gdy wjechałem na zakaz to jeszcze jej wierzyłem ale jak skończył się asfalt to było Cofano, to i tak nie uchroniło nas przed szutrówką bo tak sobie wymyśliła pani z nawigacji, a po ciemku słabo widać. W San Vito burza na całego, podobno ma przestać za chwilę i będę mógł pójść po auto które się ładowało tym razem spokojnie do 90 %. Wychodzi na to że cały tydzień będzie taka pogoda jak dzisiaj i poważnie rozważam pro Palermo Livorno z odpuszczeniem Sardynii, tam też ma lać. Powyżej Neapolu pogoda jest chyba lepsza niż tutaj. Inną opcją jest droga w kierunku Neapolu lądem, pożyjemy zobaczymy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5399.jpg (991.5 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5429.jpg (1,011.6 KB, 18 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2021, 00:31   #505
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Klamka zapadła Palermo Neapol jutro. Dzisiaj w ramach ćwiczeń z matematyki policzyłem koszt przejechania 100 km elektrykiem i golfem palącym 5 litrów diesla, według tutejszych cen. Wyszło za prąd po 0,4 EUR i diesel 1,6 EUR że prąd to 6EUR a diesel 8 EUR, gdy weźmiemy szybką ładowarkę to będzie 0,5 EUR czyli za 100 km 7.5 EUR . Nie wiem jak jeździ się golfem spalającym 5 litrów na 100 km ale ID.3 spalający 15kwh/100 km jeździ bardzo sprawnie. Po dzisiejszym ładowaniu do 90% otrzymałem całkiem niezłą prognozę zasięgu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 257EEA68-42D7-4662-9485-6F8ADC02D963.jpg (291.4 KB, 15 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2021, 08:47   #506
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 6 min 57 s
Domyślnie

Czyli z grubsza wychodzi to samo, choć wrażenia z jazdy elektrykiem lepsze. Przy podobnych osiągach golf spali raczej 7 litrów niż 5.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2021, 10:51   #507
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

No i jak tu i owdzie bylo to juz wspominane - musi to byc golf ktory odpowiednie osiagi ma w swoich mozliwosciach.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2021, 20:37   #508
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ta nasza nawigacja jest jakaś popie.dolona. Faktem że drogi nieciekawe i jazda do Corlenone drogą SP 4 to jakiś żart chyba, motocyklem bym to lepiej zniósł. No ale przebojem był wjazd na Monreale. Tym razem zawierzyłem mapom googla poprowadziła mnie ścieżką dla skuterów, nie chcę szacować nawet o jakim nachyleniu ale sporym. Do tego już prawie w Monreale wjechaliśmy w zabudowę, dalej pod górę tylko z zakrętami 90 stopni najpierw lewy później prawy cały czas nachylenie jak wcześniej. Po raz pierwszy auto się zawahało na zakręcie i chyba sięgnęło po rezerwy momentu, może też na chwilę utraciło przyczepność. Wychodząc na prostą chyba ze zmęczenia źle oceniłem odległość od ściany. Teraz lusterka mam identyczne po obu stronach. Udało się skorzystać z kąpieli, zapomniałem jeszcze dodać że na Sycyli do sikania są nawet specjalne hotele.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5463.jpg (1,019.9 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5470.jpg (1.01 MB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_7558.jpg (991.8 KB, 17 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2021, 22:25   #509
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

W Italii znajdziesz drogę co każdego pokona. Miałem pisać wcześniej - jedź zobacz Prizzi. Niedaleko Corleone, a dużo ciekawsze, ale lepiej pieszo zwiedzać.

Z elektrycznych tematów to ku mojemu zdziwieniu przypadkowy pensjon w Dolomitach, który wybrałem kryterium ceny i dostępności na już, ma takie coś jak na zdjęciu - 11kW.
Pokoje i wikt też spoko.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2021, 07:22   #510
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

W Prizzi byliśmy i wiem o co chodzi z tym pieszo, bo motocyklem się poruszaliśmy. Corleone, ktoś poprzednio się zdziwił że nie byliśmy, subiektywnie, są ciekawsze miejsca.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5443.jpg (985.6 KB, 19 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.