Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.01.2020, 11:16   #71
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 998
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 22 godz 36 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Czy inni koledzy mogą pomierzyć swoje markowe sprzęty i wrzucić tu analizy?

Czy ktoś jeszcze zdecydowałby się wysłać latarkę do testów?
Pomiary światła telefonem. Decybele też można pomierzyć. Polecam jeszcze alkomat w telefonie liczący promile, na podstawie wprowadzonej ilości wypitych trunków
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 11:32   #72
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 43 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
Pomiary światła telefonem. Decybele też można pomierzyć. Polecam jeszcze alkomat w telefonie liczący promile, na podstawie wprowadzonej ilości wypitych trunków
Nooo pomiar światła telefonem można sobie wsadzić w nos
Panowie, takie testy robione telefonem nie mają sensu zresztą już to zostało napisane. Tylko firma kurierska zarobi na przewożeniu latarek a wyniki będą od czapy

Ostatnio edytowane przez Marcinnn6 : 13.01.2020 o 11:42
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:15   #73
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Panowie,

chyba jakieś jaja się dzieją, więc pozwolę sobie podsumować naszą dyskusję bo zaraz będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem

1. Wrzucam na forum informację, że kupiłem tanio a dobrze. Nie mam w tym interesu, nie znam się, piszę i tyle. Nie znam się, bo kupiłem, świeci, cieszy mnie, może kogoś też. Zrobiłem ten nierozważny krok NIE CZYTAJĄC ŻADNEGO FORUM!!! Masakra

2. Dowiaduję się, że kupiłem szajs. Ok, szanuję.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Sorki Wojtek ale to klasyczne chińskie badziewie. 5000 (...)
Chinczyki robią rewelacyjne światełka ale w tej to dobra jest tylko cena.
Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Jesli chinczyk wymysla parametry to znaczy ze wali w chuja na wszystkim. Zerknij sobie na parametry najlepszego nawet binu xhp70. Zaznaczam ze jest jeszcze xhp50 oraz xhp70.2 czego oczywiscie chinczyk nie rozroznia.
Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Przynajmniej ostrzegali.
(...)
Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Wiara czyni cuda...no i cena również.
Ale ważne, żebyś Ty był zadowolony
Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Z latarkami, kiedy sie je naprawde uzywa to w koncu dochodzi sie do wniosku, ze nie mozna polegac na badziewiu.
Warto doplacac do markowego sprzetu. Bezdyskusyjnie.
3.

3.1Zauważmy, że bez żadnych pomiarów czymkolwiek się o tym dowiedziałem. OK Mam gówno, szanuję zdanie osób, które się na tym znają.

3.2. Co więcej, pada deklaracja porównań. Myślę, że ma to sens - porównać organoleptycznie szanując zdanie speców, którzy z mojego ogłoszenia wywnioskowali, że mam szajs.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Powtórzę 5000 lm które kupiłeś tyle nie wyciąga żadnym pomiarem. Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.
Niestety, na kilka próśb, aby osoby, które na podstawie zdjęcia napisały, że kupiłem szajs - nie spieszą się z wysyłką.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Emku. To wyślij proszę na mój koszt kurierem latarkę 1200 km i zrobię testy, ok? (...)
Ponawiam:


Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ? Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.
Piszę znów:

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.
Proponują pojedyncze osoby, nie te, które ze zdjęcia orzekły, że "chooooynia"

4. Są inne głosy, które tym bardziej mnie skłaniają do porównań:

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post

Tak więc za 3 paczki fajek mam mega latarkę. (...)

Nie widzę sensu kupowania "markowych" latarek po kilka stowek.
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
(...)
Rozumiem zachwalanie i rzucanie nazwami ale to nadal nie wyjaśnia tematu.
Daleki jestem od chwalenia czegoś tylko po nazwie i cenie.
Mam czołówkę nieznanej firmy , na gumce ma napisane energizer , kosztowała ze 30zł , od paru lat jestem z niej zadowolony, spokojnie można by na niej napisać firmowo i sprzedawać po 100zł.
Kolega dostał w prezencie jakąś firmową za ponad 200 zł, i wiesz co na kolana nie rzuca no może by mnie rzuciło gdybym miał za nią dać tyle kasy.
Oczywiście że są różnice między producentami ale czasem nie warto dać kupę kasy za napis .
Oczekuję pomiarów przyrządem lub porównania w terenie.

Wojtku informuj.
5.
Proponuję metodę porównania organoleptycznego:

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.
6. Inny kolega proponuje, żeby nie wysyłać do mnie a skorzystać z apki. Ok, nie znam się, może ma to sens to proponuję: jak nie chcecie słać, to zróbcie pomiary.

7. Po pewnym czasie dowiaduję się, że pomiary nie mają sensu i - na marginesie zabawne - że ja je wymyśliłem

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Nie wiem co chcesz udowodnic tymi pseudo testami. Mozesz mi wytlumaczyc?
Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
Pomiary światła telefonem. Decybele też można pomierzyć. Polecam jeszcze alkomat w telefonie liczący promile, na podstawie wprowadzonej ilości wypitych trunków
Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
Nooo pomiar światła telefonem można sobie wsadzić w nos
Panowie, takie testy robione telefonem nie mają sensu zresztą już to zostało napisane. Tylko firma kurierska zarobi na przewożeniu latarek a wyniki będą od czapy
8. Zamiast porównań mogę przeczytać fachowe forum

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Fachową wiedzę zdobędziesz na https://www.candlepowerforums.com/vb/forum.php
Ja tylko stwierdzam fakty. Na pomiary zapraszam z przyrządem. Nie posiadam osobiście.
Więcej wiedzy na knives.pl w dziale latarek lub na torch.pl
Do których mam takie zdanie:
Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Nie mogę się powstrzymać, wybaczcie

"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku."
***
P.S.1.
Możecie mnie oświecić (sic!) jak porównać latarki? Ja myślałem, że po prostu włączeniem : włączę moją chooooynie z markowymi armatami to zobaczę i na forum napiszę...

Ale wyjdzie na to, że jak poświecę na ścianę to się dowiem, że to pseudo test


***

P.S.2.
Mam takie przemyślenie - podsumowanie: ta dyskusja oraz o butach z Chin przypominają debatę na forum BMW Jak nie masz firmowego stroju, aluminiowych kufrów to nie masz adwenczurowego sprzętu

O butach się dowiedziałem, że (na podstawie zdjęć) chujnia, bo przecież za dwa- trzy razy drożej można markowe.

O latarkach, że (na podstawie zdjęcia) chujnia, bo przecież za 3-5 razy drożej można markowe. Podkreślam - na podstawie zdjęcia dowiaduję się, że chooynia Jak włączamy markowe do testów, to już apka (jednak coś więcej niż zdjęcie!) okazuje się choooynią, bo..... coś testy wypadły rzekłbym ... słabo

Wniosek: zostaję z moją chujnią i przeświadczeniem, że hiperduper latarki są hiperduper lepsze i że nie umiem "naprawdę używaż latarki (
Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Z latarkami, kiedy sie je naprawde uzywa to w koncu dochodzi sie do wniosku, ze nie mozna polegac na badziewiu.
). Dlaczego? Bo mają tak napisane Serio - nie chce mi się więcej pisać na ten temat.

Errata - dziękuję kolegom, którzy chcieli wysłać swoje latarki do testów! Chyba nie ma sensu, bo i tak test będzie pseudo Uśmiecham się na myśl, że nikt z krytykujących "moją latarkę" się nie odważył

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 13.01.2020 o 12:26
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:24   #74
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

o butach to ja pisałem, że plastikowa chujnia ))

BTW, kurła, co w naszych zdziecinniałych chłopięcych łbach siedzi. Mam w domu kilka czołówek w tym 3 petzla.
Jedna jeszcze na baterię płaską i baterię żarową,
kolejna na paluszki i lampa led + żarówka
trzecia już sam led

Idę w góry zabieram, jadę na wycieczkę zabieram, coś majstruję po ciemku, używam.
Nie są rewelacyjne - ot takie minimum, ale w zupełności wystarczają na moje potrzeby.
Ale czytam i kurde wchodzę w linki, oglądam testy i kusi, żeby kupić taką lepszą, wypierdzistą, co oświetli Jowisza, albo chociaż tego Chińczyka co ją sprzedał )
Jeżu, chłopaki, jak przez Was człek musi się bić z tym chłopcem co siedzi w środku
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:25   #75
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,763
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 46 min 48 s
Domyślnie

Wojtek, z całym szacunkiem bo chyba do mnie najwięcej pijesz. Nie masz przyrządu do pomiarów a chcesz żebym ci wysłał latarkę, której używam codziennie (tak codziennie) abyś sobie mógł zaświecić nią w telefon. To ci zaświeciłem i podałem wyniki, żebym nie musiał wysyłać ci rzeczy, której potrzebuję. Nie kumam Twojej logiki. Jak kupiłeś i jesteś zadowolony to świetnie. Tylko sie cieszyć.
Jak chcesz porównywać latarki włączeniem to już świadczy że w temacie jesteś laikiem.
I jako laik chcesz coś porównywac telefonem o wątpliwej dokładności. Sorki ale ja odpadam.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:32   #76
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,620
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 14 godz 52 min 33 s
Domyślnie

Wojtek, powiem tyle: sa fora, gdzie to sie bardziej rozkminia i wsrod osob zainteresowanych jest wiecej tych co moga i umieja sprawdzic sprzet i to robia. Nie musisz sie denerwowac faktem, ze ktos kto od lat drenuje dany temat, ma pewne watpliwosci co do zbyt tanich zakupow od chinczyka... Ja jestem przekonany (na ten moment), ze nie da sie kupic latarki na prawdziwej xhp70 wraz z ogniwami, ktore podzialaja za 100pln. Da sie - ale za 200
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:32   #77
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

wojtekk nie unoś się, każdy ma prawo do swojego zdania
Masz prawo chcieć latarki na testy, oczywiście. Tylko zastanawia mnie co to da ? Tobie, że Ty będziesz wiedział, czy mniej, czy więcej świeci. Inni mają dać na wiarę, że Twoja opinia jest słuszna...no bo na jakiej podstawie ? Jak ma wyglądać wiarygodność testów, czym to zrobisz, jak stwierdzisz co jest fajne, a co nie ? To będzie kolejna subiektywna ocena , jakich wiele już tu padło. Po co kolejna, nic nie znacząca dla innych ( skoro oceny innych są dla Ciebie nieistotne ).
Ja rozumiem, że okres mamy zmuszający do szukania zajęć, ale nie prościej poczytać w necie, poszukać wiarygodnych ( dla Ciebie ) testów, omówień, porównań ?
Kupiłeś, zadowolony jesteś, Tobie odpowiada, pasuje....czego chcieć więcej ? Nagle stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony ? Albo będziesz bardziej zadowolony ? Za te parę złotych ?
No weź....

__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:33   #78
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Wojtek, z całym szacunkiem bo chyba do mnie najwięcej pijesz. Nie masz przyrządu do pomiarów a chcesz żebym ci wysłał latarkę, której używam codziennie (tak codziennie) abyś sobie mógł zaświecić nią w telefon. To ci zaświeciłem i podałem wyniki, żebym nie musiał wysyłać ci rzeczy, której potrzebuję. Nie kumam Twojej logiki. Jak kupiłeś i jesteś zadowolony to świetnie. Tylko sie cieszyć.
Jak chcesz porównywać latarki włączeniem to już świadczy że w temacie jesteś laikiem.
I jako laik chcesz coś porównywac telefonem o wątpliwej dokładności. Sorki ale ja odpadam.
Cezary3 - serio się nie unoszę Redrobo - ja się serio nie denerwuję

Nie Emku, nie odbieraj proszę tego jako picie do Ciebie ani innych Kolegów nie chcę obrazić ! Raczej do szybkich ocen.
Nie piję do nikogo - piszę co sądzę o pędzie do oceniania po zdjęciu i cenie, że chujnia.

Chciałem se na ścianę poświecić

P.S. Ciekaw jestem, jak porównywaliście markowymi przyrządami pomiarowymi swoją starą i nową latarkę!

Serio - nie chcę obrazić! Raczej pokazać tendencję pogoni za marką wykonaniem, oceną ceny
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 12:34   #79
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Od pewnego czasu na forum jest sporo osob o mentalnosci ''beemiarzy'', pamietam jak dzis jak Zlom opisywal jak zrobic tanio dobre swiatlo do doswietlania np. kamerki i co sie dzialo w tym watku. Tak wielu tu nabija sie z BMW z alu kuframi a wielu posiadaczy zwaszcza NAT bije wlascicieli BMW na glowe. Poczytajcie o oslonach oslon , wzmocnieniach wzmocnien itd.
Kiedys bylo inaczej a wiadomo ze stare nie wroci.

By bylo w temacie, mam podobna hujnie co Wojtek od paru lat i dziala, spelnia pokladane w niej zadania wiec ta chujnia wcale nie taka chujowa. '

Wiecej luzu panowie, nie wszyscy musza miec wszystko co markowe i najlepsze.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 13:10   #80
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Na podstawie tego wątku można sformułować definicję:
Chujnia- "rzecz innej osoby która ma takie samo zastosowanie jak moja ale jest od niej tańsza"

Akurat byłem dzisiaj u fryzjera i słyszałem jak goście obok rozmawiali o zakupie snowboard'u i 1 typ stwierdził: w sklepie XXX to się znają bo przez 4 godziny mi sprzęt dobierali... ps. nawet se kupił zestaw lawinowy bo jak w Zieleńcu zjedzie z trasy do lasu to żeby go nie przysypało

Teraz takie czasy, że nawet jak chcesz rowerem pojechać do sklepu po flaszkę i worek ziemniaków to musisz mieć wersje triathlonową lżejszą od bąka z dupy, zbudowaną dokładnie pod Twoją anatomie po 2 tygodniach testów i strój który oddycha za ciebie i parametrami przewyższa ciuchy Kosmonautów... bo jak kupisz rower w Decathlonie to "ło to panie chujnie pan masz i jak nas napadnom Ruskie to taką chujnią Pan nie uciekniesz przed Saszką w Uazie"
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Latarka czołówka Boski-Kolasek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 178 03.01.2023 22:33
Chińska wywazarka do kół Franz Inne tematy 19 13.08.2019 19:58
Tania nawigacja GPS Mecia Hardware 150 08.08.2016 14:08
Latarka dla nurków Kupek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 2 25.07.2014 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.