Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 08.06.2023, 12:12   #12
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,163
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 58 min 19 s
Domyślnie

Jeżeli Ford to tylko diesel, bo ecobossty nie są godne zaufania. Monde wielkosciowo jak SuperB i godne zaufania. Z takim budżetem znajdziesz jakiegoś SuperB z lat 2015-2018 na luzie. Choć dla 2+1 ewentualnie 2+2 poszedłbym w klasę niżej tj. Focus, Golf, Octavia. Za 80k zł możesz mieć coś w miarę świeżego w benzynie i na full opcji jak np. VRS. Na pewno nie szedł bym w diesla tylko w TSI. Mam atkualnie 1.5TSI 150KM w Ocatvi4 i odpycha się to naprawdę mega dobrze. Spala średnio 7l jeżdżąc po mieście i dość szybko w trasie 140-180km/h. Rekordziści schodzą do 4l/100km.
Crossovery ani SUV jakoś mnie nie przekonują. Mam też Yeti i tylko na miasto jest OK, bo siedzisz wyżej, krawężniki nie są problemem ale w trasie jednak stawia dość spory opór przez co pali też sporo więcej niż moja O4 mimo prawie identycznego silnika 1.4TSI.

Wszystko zależy do czego auto potrzebne. W ostatnie półroku przerobiłem Fabie2, Ocatvie3, Octavie4, Yeti, S-Maxa i w zależności od potrzeb każde z nich było do czego innego dobre. Latam też czasami służbowymi Passatami, BMW X3 i 3, SuperB. Mega byłem zadowolony z S-Maxa bo to takie przerośnięte kombi i naprawdę w tej klasie aut nie ma sobie równego. Ja mam rodzine 2+3 Na miasto mam teraz Yeti bo ma 3 osobne fotele i dało się upchać z tyłu 2 foteliki i syna 9 letniego, czego nie udało mi się zrobić w żadnym A6, SuperB i Passacie. W Ocatvi4 musiałem poszerzenia isofixów dorobić aby zmieścic dwa foteliki i syna.

Z ciekawych aut to masz też KIA OPTIMA.

Z tym budżetem to przymierzyć się do każdego, pojeżdzić i kupić to co bardziej ci leży i w czym czujesz się dobrze.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
doradzcie prosze elaela Wszystko dla Afrykańczyka 30 13.11.2016 02:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.