Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2014, 10:29   #1
cezeters


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: brzeg
Posty: 267
Motocykl: rd07 94 - byla , ro04 90-92 jest , rd07 94 byla
Przebieg: 79kkm
cezeters jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 15 godz 52 min 28 s
Domyślnie BMW 1150 na co zwrócić uwagę ??? jadę pooglądać

kolega poprosił mnie o pomoc w zakupie BMW1150GS .Generalnie znam się na motocyklach i wiem dużo o nich, oraz potrafie rozpoznać malowane,prostowane,przebijane,zużyte itp.
Mam pytanie czy w tym modelu trzeba zwrócic uwage na coś szczególnego?
Jedziemy niedługo i nie bedę miał czau na wertowanie netu i for itp, więc prosze o szybkie i praktyczne podpowiedzi. z góry dziękuję.
opinie sceptyków też mile widziane :-)
model z 2003r z dwoma świecami i 6biegową skrzynią ( dobrze czy źle ?)
około 13 będę na miejscu

Ostatnio edytowane przez cezeters : 07.11.2014 o 10:54
cezeters jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2014, 12:00   #2
TatOR


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Motocykl: RD03
TatOR jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Jeśli znasz się na motocyklach to bardzo liczy się pierwsze wrażenie. Ważne
-brak luzu na tylnym kole (stawiasz moto na centralnej nóżce i ruszamy dwoma rękami czynię ma luzu)
-żadnych wycieków
Powinien palić od jednego strzała
Czy kontrolka ABS gaśnie po kilku metrach od ruszenia. Jeśli nie to koszt naprawy kilka tyś zł. Nowa pompa około 8 koła. W modelu od 2003 roku hamulce są pół zintegrowane.
Niech cię nie zmyli przechylanie motocykla na prawo. Tak ma być
Głośny strzał przy włączeniu jedynki to właśnie pompa ABSu

Reszta jak w innych motocyklach.
2 świece czy jedna nie ma znaczenia (tutaj są dwie) to tylko poprawia normę spalania.
TatOR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2014, 18:23   #3
cezeters


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: brzeg
Posty: 267
Motocykl: rd07 94 - byla , ro04 90-92 jest , rd07 94 byla
Przebieg: 79kkm
cezeters jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 15 godz 52 min 28 s
Domyślnie

dzieki za odpowiedź . Moto było bez wycieków, bez absu , w sumie po za optyką to bez zastrzeżeń . I kolejny były Czarnuch stał sie posiadaczem Gsa :-(
a mogłem go nakłamać że to zły egzemplarz :-)
Nie ważne czym, byleby by wspólnie i do celu , a o motocyklach to jak o gustach można podyskutować , a nie krytykować.
cezeters jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2014, 18:24   #4
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TatOR Zobacz post
Głośny strzał przy włączeniu jedynki to właśnie pompa ABSu.
Fajne herezje wypisujesz , a myślałem , że trochę się znam na BMW , ale widocznie człowiek uczy się przez całe życie
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2014, 19:51   #5
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 18 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Tatorowi chyba chodzilo o "zgrzytniecie"czyli uzbrojenie ABSu po ruszeniu.

PS. Luz na tylnym kole (poprzeczny)

MINIMALNY (taki ledwo wyczuwalny) ale MUSI być!!! Calkiem bez luzu- niepokojące. Duzy luz- bardzo źle

Ps2. Gratulacje z obrania ssłusznejdtrogi!

wytapatalkowane
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 07.11.2014 o 19:54
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2014, 20:02   #6
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 41 s
Domyślnie

jeżeli ma ABS to będzie to I-ABS ja bym tego nie kupił... poza tym ten model nie miał niczego na co szczególnie można by zwracać uwagę.. oglądaj jak każdy inny motocykl, gdzie zazwyczaj bezwypadkowy = przebieg > 100.000km, powypadkowy ok 30-60.000km, ewentualnie anglik bezwypadkowy może mieć < 60.000km

i jeszcze jedno, R1100 i R1150 zawsze nagrzej do 6 kreski i dopiero oceniaj pracę silnika, jak jest cicho to będzie dobrze jak stuka to szukaj innej sztuki, przy takiej temp. wciśnij sprzęgło na luzie nie powinno być żadnego stukania, a jak stuka to nie daj sobie wmówić, że to sprzęgło, dobrze gdybyś miał możliwość sprawdzenia ciśnienia oleju bo te motocykle nie gasną przy wywrotce i zdarza się, że łapie już większy luz na panewkach po kilku takich glebach ze spóźnionym wyłączeniem ręcznie silnika

Pozdr,
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2014, 19:59   #7
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
jeżeli ma ABS to będzie to I-ABS ja bym tego nie kupił... poza tym ten model nie miał niczego na co szczególnie można by zwracać uwagę.. oglądaj jak każdy inny motocykl, gdzie zazwyczaj bezwypadkowy = przebieg > 100.000km, powypadkowy ok 30-60.000km, ewentualnie anglik bezwypadkowy może mieć < 60.000km

i jeszcze jedno, R1100 i R1150 zawsze nagrzej do 6 kreski i dopiero oceniaj pracę silnika, jak jest cicho to będzie dobrze jak stuka to szukaj innej sztuki, przy takiej temp. wciśnij sprzęgło na luzie nie powinno być żadnego stukania, a jak stuka to nie daj sobie wmówić, że to sprzęgło, dobrze gdybyś miał możliwość sprawdzenia ciśnienia oleju bo te motocykle nie gasną przy wywrotce i zdarza się, że łapie już większy luz na panewkach po kilku takich glebach ze spóźnionym wyłączeniem ręcznie silnika

Pozdr,
Ach te BMW... wody nie lubią, piasku tez nie i do tego silnik przycieraja przy glebie
Tylko brac
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2014, 21:28   #8
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 13 min 23 s
Domyślnie

Miałem dużego GS-a i dziękuję to nie dla mnie
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2014, 10:41   #9
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TatOR Zobacz post
Jeśli znasz się na motocyklach to bardzo liczy się pierwsze wrażenie. Ważne
-brak luzu na tylnym kole (stawiasz moto na centralnej nóżce i ruszamy dwoma rękami czynię ma luzu)
-żadnych wycieków
Powinien palić od jednego strzała
Czy kontrolka ABS gaśnie po kilku metrach od ruszenia. Jeśli nie to koszt naprawy kilka tyś zł. Nowa pompa około 8 koła. W modelu od 2003 roku hamulce są pół zintegrowane.
Niech cię nie zmyli przechylanie motocykla na prawo. Tak ma być
Głośny strzał przy włączeniu jedynki to właśnie pompa ABSu

Reszta jak w innych motocyklach.
2 świece czy jedna nie ma znaczenia (tutaj są dwie) to tylko poprawia normę spalania.
Zeby odpowiadać trzeba wiedzieć a nie pisać zaslyszane opowieści
Kontrolka abs nie zgasnie jak masz slaby akumulator. Kontrolki abs będą mrugac przemiennie zamiast jednoczesnie.
Ja sie z tego cieszę. Okazja do urwania kilkuset euro za zepsuty abs, choc niemiec zarzeka sie ze dwa miesiace bylo wszystko ok.Fakt pozostaje faktem.
Na tylnym kole nie bedzie luzu na boki , no chyba ze juz lozysk nie ma. Luzy na lozyskach maja byc prawidlowo zdystansowane i wcale nie jest to proste.
Wystepuje natomiast spory luz przekladni. Lekkie puk podczas ruszania.
Ma prawo nie zapalic od jednego strzala, i porzadnie zakopcic przy rozruchu.
Zwykle jak jest na bocznej stopce.
Jak ktos ma mniejszy budżet, to lepiej do rocznika
2003 z jedną świecą i zwyklymi niezintegrowanymi hamulcami
Przed zakupem bylo popytac na forum bmw lub w serwisie , nie na forum at
Gzie jest kilka bmw na krzyż
Pięta achillesowa sa uszczelniacze dyfra i od sprzegla.
Wymiana przy 60 tys niezaleznie od tego czy suche czy cieknie, by nie padlo gdzies na wypizdowie,
Choc moze wytrzymac przebieg duzo dłuższy
Nie sa to duze koszta, ale moga zniszczyć lozysko czy zaoleic tarcze sprzegla
Czy ktos z forum zatarl silnik przy glebie choc silnik afry tez jest na panewkach
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 09.11.2014 o 11:03
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2014, 11:32   #10
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Tak za Franzem to dodam jeszcze, że od jednego strzała to mało który odpala za to "podtarta" albo wymieniona na nieoryginalną pompa paliwa potrafi niemal zdominować dźwięk pracy silnika i wystraszyć kupującego. Stan oleju mimo okienka, przy braku doświadczenia upierdliwy do prawidłowej weryfikacji /zdarza się, że koledzy panikują i robią dolewki po czym okazuje się, że oleju jest kilka setek więcej niż producent zaleca/. Uszczelnienia dyfra jak najbardziej do weryfikacji /często obudowa dyfra ma żółtawy nalot ale to raczej kwestia tankowania pod korek i stawiania na bocznej - paliwo właśnie na dyfer, mimo, że po drugiej stronie sobie kapać będzie i przebarwi w efekcie dyferek/. Dla mnie najbardziej odstraszający element estetyczny to utleniające się alu na żeberkach i przedniej "kapie" oraz na obręczach przy szprychach /generalnie te Behry są z gównolitu i jak ktoś po kamieniach lata to są mocno pofrezowane na rantach/. A dymić to będzie tak jak Franz napisał no i, że to nie to forum też "stary piernik" ma racje. Co nie zmienia faktu, że w mojej opinii jest to prawie doskonały i chyba najlepszy motocykl do turystyki i wszelkiej maści szwędactwa dla "ponadgabarytowych" gości.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 09.11.2014 o 11:43
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na co zwrócić uwagę kupując Afrike? TITS_of_NINJA Inne tematy 22 27.07.2012 17:14
Na co zwrocic uwage przy zakupie afryki? GRUBY1213 Inne tematy 6 25.06.2011 18:15
Na co zwrócić uwagę przy kupnie WV transportera? Olek Inne tematy 20 31.05.2011 23:25
Na co zwrócić uwagę przy zakupie Królowej? jackhammer Inne tematy 12 09.05.2010 23:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.