Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.08.2012, 11:55   #1
Fausto
 
Fausto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fausto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie Afryka a Transalp

Może dla niektórych będzie to głupie pytanie ale ja zupełnie nie znam się na technice, chociaż bardzo lubię jeździć.
Chciałbym Was zapytać czy obecny model Transalpa w jakikolwiek sposób nawiązuje do któregoś z modeli Afryki? Czy to jest jakaś przynajmniej próba kontynuacji Afryki czy obecne Transalp to zupełnie inny motocykl nie mający nic wspólnego z Afryką? Chodzi mi o prównanie zwłaszcza w aspekcie silnika i zawieszenia.
Fausto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 12:42   #2
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

juz niestety żaden nowy motocykl nie będzie nawiązywał do starych afryki , transalpow itp. wkradła sie księgowość do produkcji ...
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 14:05   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Zanim zrobi się z tego tematu klasyczne sranie po iglakach , bo wszyscy tu wiedzą co jest najlepsze . Powiem Ci że siedemsetka to bardzo dobry motocykl . O tym czy się podoba czy nie , oraz czy się nadaje , szkoda strzępić jęzora , każdy ma swój gust i wie co mu się podoba i czego oczekuje od moto , a jak nie wie to droga do posiadania wiedzy jest bardzo prosta . Kupić , pojeździć , jak nie pasuje sprzedać i kupić następny , aż sam znajdziesz ten właściwy . Osobiście uważam że jest lepszy od 600/650 , mniej pali , jest dynamiczniejszy , zalety poprzednich modeli , takie jak bez awaryjność , prosty i nie drogi serwis i uniwersalność pozostały , zawieszeniowo wypada lepiej od poprzednich modeli , szczególnie na asfalcie . Zastosowali jednak na przodzie koło 19 cali , przez co ograniczyli w jakimś stopniu właściwości terenowe , nie mniej jednak uważam że sam motocykl nawet z najlepszym zawieszeniem , nie pojedzie sam .
Miałem nie raz możliwość nim pojeździć i nie dopatrzyłem się negatywów , które zdecydowały by o nie zainteresowaniu się tym moto . Uniwersalność każdego enduro kończy się po zjechaniu z asfaltu , a po za nim wymagane jest doświadczenie kierownika aby jazda sprawiała przyjemność i nie była drogą przez mękę . Ale o tym zapewne wiesz .
Powodzenia
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 16:30   #4
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
O tym czy się podoba czy nie , oraz czy się nadaje , szkoda strzępić jęzora , każdy ma swój gust i wie co mu się podoba i czego oczekuje od moto , a jak nie wie to droga do posiadania wiedzy jest bardzo prosta . Kupić , pojeździć , jak nie pasuje sprzedać i kupić następny , aż sam znajdziesz ten właściwy.
złota zasada odnośnie każdego motocykla- powyższe oprawić i przykleić
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 16:38   #5
Fausto
 
Fausto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fausto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Adagiio, bardzo Ci dziękuję. Bardzo ucieszyłem się tym co napisałeś bo mnie przekonuje coraz bardziej do Transalpa. Niestety, przy moim talencie technicznym na Afrykę nie mogę sobie pozwolić bo z racji wieku, nawet najmłodszych egzemplarzy trzeba się liczyć z koniecznością samodzielnych napraw, niewykluczone, że gdzieś w trasie a ja nie mam zielonego pojęcia o naprawianiu motocykli. Transalp przynajmniej przez jakiś czas powinien mi dawać poczucie psychicznego komfortu, że raczej nic nie powinno się stać. Potrzebuję drugi motocykl ale lekki, takim, którym będę mógł pojechać polnymi drogami na łąki czy do lasu albo asfaltem w Alpy albo na wschód, gdzie są słabe drogi albo zjechać gdzieś w fajnym miejscu z na polną drogę i jechać przed siebie...Wiesz o co mi chodzi, prawda? O jeździe po bezdrożach nawet nie myślę bo trochę stary już jestem, jazda w terenie jest już dla mnie za trudna do nauki i skończy się to tak, że się wywalę, złamię sobie nogę i tak się zakończy mój sezon. A polne, polskie drogi przepiękne są...chciałoby się jeszcze zobaczyć to i owo. Od przyszłego roku zaczynam cykl ZMK (Zajebisty Mamy Kraj), w którym będę zwiedzał jedno województwo w roku. Na Harleyu dojechałem do Gibraltaru, wjechałem na Stelvio, przejechałem Albanię, Grecję i Bałkany, kocham ten motocykl ale muszę dokupić mu lekką towarzyszkę..I chyba już wiem co to będzie

Ostatnio edytowane przez Fausto : 19.08.2012 o 16:41
Fausto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 16:51   #6
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 5 godz 13 min 0
Domyślnie

nie zakładaj z góry, że będziesz musiał coś w motocyklu naprawiać. W drodze wszystko może się zdarzyć, nawet czołg może złapać gumę. A pierwsza Twoja samodzielna naprawa może Cię natchnie i odkryjesz nową pasję.
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 17:49   #7
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wolo Zobacz post
Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
O tym czy się podoba czy nie , oraz czy się nadaje , szkoda strzępić jęzora , każdy ma swój gust i wie co mu się podoba i czego oczekuje od moto , a jak nie wie to droga do posiadania wiedzy jest bardzo prosta . Kupić , pojeździć , jak nie pasuje sprzedać i kupić następny , aż sam znajdziesz ten właściwy.
złota zasada odnośnie każdego motocykla- powyższe oprawić i przykleić
Cytat:
Napisał Wolo Zobacz post
złota zasada odnośnie każdego motocykla- powyższe oprawić i przykleić
A ja pozwolę się z tą zasadą absolutnie nie zgodzić. Po kiego czorta kupować coś najpierw aby sie przekonac czy mi pasuje czy nie? To tak jakby najpierw się ochajtać a potem sprawdzać czy współmałżonek będzie pasować czy nie. I po którymś tam rozwodzie osiąść z tym właściwym na stałe.
Szkoda na to czasu i pieniędzy. Lepiej wpaść na jakiś zlot forumowy przysiąść się, ewentualnie poprosić kogoś o jakąś przejażdżkę tym i owym. Wtedy już ma się jakieś porównanie. Blade ale jednak.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 17:50   #8
everybike
 
everybike's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 312
Motocykl: DRZ
everybike jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 52 min 39 s
Domyślnie

Wiek motocykla nie ma nic wspólnego z szansą na ewentualne awarie.
everybike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 18:33   #9
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Lepiej wpaść na jakiś zlot forumowy przysiąść się, ewentualnie poprosić kogoś o jakąś przejażdżkę tym i owym. Wtedy już ma się jakieś porównanie. Blade ale jednak.
I to jest całkiem dobra metoda, ale najpierw trzeba mieć na czym tam pojechać
A jak jest młodym i sie już wpakuje trochę siana w jeden egzemplaż, to żal zmieniać. Nawet jak sie czasem psuje, bo lepszy wróg znany, nie?
"lubimy piosenki które znamy".
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2012, 18:48   #10
Logan
 
Logan's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Łódź
Posty: 64
Motocykl: Motocykle testowe
Logan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Czasem tylko z powodu odpowiednich ludzi na zloty motocyklowe przyjeżdża się PKSem Gdzie jest potrzeba, tam znajdzie się i sposób
__________________
Paweł

Eksperymentowanie jest dobre zawsze
Logan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Afryka 11 Lupus Kwestie różne, ale podróżne. 93 12.02.2012 20:25
Afryka Lupus Przygotowania do wyjazdów 8 26.03.2011 11:33
A jak nie Afryka to co ? paku Inne tematy 72 06.05.2010 14:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.