Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.05.2013, 18:07   #1
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie Śpiwory puchowe CUMULUS -20% czyli zamówienie zbiorcze

Nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie proszę o przeniesienie.

1.Skoro tu zajrzeliście zakładam, że szukacie sprawdzony śpiworów puchowych
2.Zapraszam więc Was na stronę www.cumulus.pl i wybranie sobie odpowiedniego dla swoich potrzeb śpiwora.
3.Jeśli nie ma tam czegoś dla Was ( bo macie 197cm wzrostu, bo chcecie więcej wypełnienia na plecy ) piszcie na z_namiotem@przezswiat.eu – za dodatkowa opłatą można wiele zdziałać. Prześlę w Waszym imieniu prośby do producenta który wyceni ile taka przyjemność kosztuje extra.
4.Jeśli już wiecie jaki model jest najbliższy Waszemu ciału to na powyższy adres e-mail z tytułem CUMULUS -20% , podajecie mi model który Was zainteresował.
5.Gdy uzbiera się odpowiednio wielkie zamówienie (mam nadzieję, że dość szybko bo sezon wakacyjny za pasem) wysyłam je do producenta a do Was dane gdzie dokonacie wpłaty. Wpłata na konto firmy Cumulus ( podane również na stronie www producenta śpiworów). Kwota wpłaty to cena ze strony www, pomniejszona o rabat w wysokości 20%, powiększona o koszty przesyłki – 19zł.
WAŻNE: wpłat dokonujecie tylko po otrzymaniu ode mnie sygnału, że zebrała się odpowiednio duża grupa zainteresowanych, w przypadku mniejszej grupy po prostu cała akcja traci sens, chyba, że producent zgodzi się przygotować mniejsze zamówienie (będę negocjował)
Równie WAŻNE: tytuł wpłaty – model śpiwora i dopisek MotoGóry
6.Z takim samem tytułem jak tytuł Waszej wpłaty wysyłacie e-mail ( office@cumulus.pl ) do producenta, podając mu adres do wysyłki.
7.Koszty przesyłki podane wyżej obejmują wysyłkę również kilku śpiworów – dla grupy znajomych, by zbić koszty.
8.Adres do wysyłki proszę również przesłać do mnie bo jest wielce prawdopodobne, że dostanę paczkę zbiorczą i będę musiał się zając przepakowaniem tego wszystkiego - to moja odpowiedź dla tych, których ciekawi co z tego będę miał

Moja współpraca z Cumulusem układa się znakomicie a przez takie zamówienie chciałbym ją tylko wzmocnić.

Moje doświadczenia z Marką Cumulus na razie ograniczają się do modelu Lite Line 400. Oczywiście jestem z niego mega zadowolony, w innym przypadku nie było by tej akcji.
Zapraszam do wysyłania e-maili (patrz pkt. 4) nie tylko z zamówieniami ale również z pytaniami.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2013, 19:54   #2
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

*za zgodą autora wątku przeniosłem z działu "Kupię"
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2013, 23:31   #3
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Neno dlaczego producent nie podaje wymiarów po spakowaniu a jedynie wagę? Co to znaczy objętość pokrowca? To jest objętość spakowanego śpiwora?
__________________
Jeśli coś warte jest zrobienia, warto to zrobić, choćby źle.
Gilbert K. Chesterton
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2013, 15:19   #4
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JARU Zobacz post
Neno dlaczego producent nie podaje wymiarów po spakowaniu a jedynie wagę? Co to znaczy objętość pokrowca? To jest objętość spakowanego śpiwora?
Nie mam pojęcia ale się dowiem u źródła.
Mogę zmierzyć swojego LL400 ale to już chyba po weekendzie
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2013, 23:59   #5
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JARU Zobacz post
Neno dlaczego producent nie podaje wymiarów po spakowaniu a jedynie wagę? Co to znaczy objętość pokrowca? To jest objętość spakowanego śpiwora?
Objetosc pokrowca= pojemnosc pokrowca(domniebywam)
Jak kupujesz worek wodoszczelny, czy nawet plecak, to jego pojemnosc tez jest w litrach.Chyba latwiej sobie uzmyslowic, ile miejsca bedzie zajmowal spiwor spakowany do takiego worka
Ja zawsze porownuje do butelki po pepsi( 2l) lub do takiej po duzej wodzie mineralnej(5l).
Zazwyczaj pojemnosc tankbakow, czy sakwy tez jest wyrazana w litrach, czasami stosuje sie dane pojemnosc(litry) oraz wymiary(cm)
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2013, 12:05   #6
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Mirmil ma rację ale np przy LL400 podana objętość worka wynosi 5,7L a nie ma opcji by do środka zmieścić 5L bańkę wody. Ale to tylko dobrze, bo oznacza to, że śpiwór jest mniejszy po spakowaniu niż deklaruje producent.
Zmierzyłem swój śpiworek, czyli LL400 i ma około 25x17 ale da się go na pewno jeszcze ucisnąć w kufrze/sakwie, worku czy górskim plecaku tak, że spokojnie skompresuje się o dodatkowe 10-20%. Myślę, że na czas transportu nic mu się nie stanie przez coś takiego.
To bardzo popularna mata, może macie taką:
http://www.cumulus.pl/Trial-Lite,materace,71.html
Ona i omawiany śpiwór są naprawdę zbliżonych rozmiarów, z tym ,że tej maty już bardziej skompresować się nie da

Do wieczora postaram się podać wymiary pozostałych pokrowców/śpiworków po spakowaniu oraz odpowiedzieć na kilka innych pytań, które otrzymałem a być może Wam również chodzą po głowie.

Do uruchomienia akcji brakuje jeszcze chętnych na 5szt.
Jest duże parcie na termin wśród osób, które już złożyły zamówienie, więc pierwszą partię zamówień zamykam tuż po zebraniu minimum.
Czy będą kolejne: tak, o ile nie będzie zgrzytów i producent wyrazi chęć dalszej współpracy na takich zasadach.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2013, 12:31   #7
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A materace też by były -20% jeśli się zamówi spiwór i materac
Czy jest możliwość realizacji przed 12 lipca?
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 05:44   #8
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Uzupełnienie informacji:
1. Zamówienie składam prawdopodobnie w czwartek 6czerwca (chyba, że nie uda się zebrać brakujących zamówień) - na tę chwilę brakuje nam 5szt. Poganiam, bo są osoby którym zależy by odebrać towar już za 2 tygodnie.
2. Kolejne zamówienie zrobię pod koniec czerwca bo rabat mamy przyznany do 30go ale kilka dni poślizgu myślę, że uda się wynegocjować. Po tym terminie jeśli nie będzie wznowienia akcji proszę nie zawracać głowy dla producenta, powoływać się na to zamówienie bo rabatów (takich) i tak nie będzie.
3. Przy złożeniu zamówienia na śpiwór lub sweter puchowy można skorzystać z 10% rabatu na maty/materace ze strony Cumulus-a
4. Istnieje możliwość dołożenia dodatkowego puchu w miejsca w które zazwyczaj marzliście (plecy, stopy). Koszt: 10 zł za każde dodatkowe 10 g puchu 850 cuin. Można dołożyć teraz, można dołożyć po jakimś czasie (np. za 3 lata).
5. Dla ludzi słusznego wzrostu istnieje możliwość wydłużenia śpiwora. Koszt: to 80 zł plus koszt dodatkowego puchu. Przy tych śpiworach (robionych na zamówienie) rabat wynosi 15%.
6. Z wysyłką za granicę nie ma problemów. Koszt dla przykładu to: Anglia: 70 zł, Irlandia: 110 zł
7. Osoby którym mocno zależało na krótkim terminie realizacji dostaną dane do przelewu (zresztą są one na stronie) i informację, że mogą je już zrobić (przelewy) już w środę, tak by w piątek mogły być realizowane pierwsze wysyłki (o ile stan magazynowy na to pozwoli).
8. Wymiary pokrowców ( w cm) dla poszczególnych modeli śpiworów podam najpóźniej w poniedziałek.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2013, 14:55   #9
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Wymiary śpiworów po spakowaniu ich do worków kompresyjnych bez dodatkowej kompresji :
Excuistic 1400 46x24cm, objętość:20,8L
Excuistic 1200 40x23cm, objętość:16,6L
Excuistic 1000 40x21cm, objętość:13,8L
Alaska 1300 40x23cm, objętość:16,6L
Alaska 1100 40x21cm, objętość:13,8L
Alaska 900 32x21cm, objętość:11,1L
Teneqa 850 32x21cm, objętość:11,1L
Teneqa 700 33x20cm, objętość:10,4L
Panyam 600 29x19cm, objętość: 8,2L
Panyam 450 26x18cm, objętość: 6,6L
Mysterious Trav.700 29x19cm, objętość: 8,2L
Mysterious Trav.500 26x18cm, objętość: 6,6L
Lite Line 400 25x17cm, objętość: 5,7L
Lite Line 300 22x16cm, objętość: 4,4L
Lite Line 200 19x15cm, objętość: 3,4L
X-Lite 200 18x13cm, objętość: 2,4L

Wymiary kołdry po spakowaniu do worków kompresyjnych bez dodatkowej kompresji :
Quilt 450 25x17cm, objętość: 5,7L
Quilt 350 22x16cm, objętość: 4,4L
Quilt 250 18x14cm, objętość: 2,8L
Quilt 150 16x13cm, objętość: 2,1L


Dodatkowa, zewnętrzna kompresja (przy pomocy np.pasków) pozwala zmniejszyć wielkość śpiwora o ok 40-50% (testowane w weekend przy udziale świadków )

Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2013, 12:25   #10
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Niestety mam jedną, niepokojącą kilka zainteresowanych osób, niekorzystna dla nich zmianę.
Od dnia 10czerwca rabat na "zamówienia specjalne" zmniejszony zostaje z 15% do 12%.

Wiele razy powtórzyły się dwa pytanie więc odpowiem hurtem.
Istnieje możliwość zmiany koloru śpiwora. Kosztuje to +50zł a na całość rabat wynosi wspomniane wyżej 12%.

Ta sama sytuacja tyczy się membrany. Dodatkowy koszt to +115zł a całość pomniejszona jest o 12%.
Słów kilka o membranie ( Partex Endurance)
Dostępne są dwie opcje tkaniny, cieńsza ( w zupełności wystarczająca do większości zastosowań )-
36 g/m.kw. i grubsza, pancerna ok. 55 g/m.kw.
Membrana w obydwu z nich jest taka sama, różnią się tylko grubością i co za tym idzie wytrzymałością.
Teraz waga śpiwora z membraną: w przypadku tkaniny 36 g - to jest marginalna sprawa, śpiwór cięższy o jakieś 10 g max.
a w przypadku grubszej tkaniny ciężar śpiwora zwiększa się o około 40-50g

Co do obliczania sobie rabatów , w przypadku zamówień specjalnych to:
Właściwe działanie: cena śpiwora + koszt przeróbek dodajemy, a dopiero
potem odejmujemy rabat. Czyli rabat dotyczy wszystkiego (oczywiście poza wysyłką )

Pierwsze śpiwory zostały wysłane już w miniony czwartek, kolejne w piątek, być może dziś też już coś "wyjdzie" do Was.
Ostatnie zamówienia przyjmuję 27czerwca.
Mam nadzieję, że to już koniec uzupełniania informacji
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.