Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2018, 23:58   #51
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 14 godz 57 min 37 s
Domyślnie

No to po kolei, pomysł na wyjazd jest od kilku lat. Od kiedy wróciłem z Piemontu zawsze chciałem tam wrócić ale właśnie w drugi weekend lipca, bo wtedy właśnie jest Stella Alpina Rally. Od 1966 r., każdego lipca odwiedza to miejsce tysiące motocyklistów, dosłownie, nawet tworzą się zatory na drodze. i TAK BYŁO CO ROKU. Co roku mówiłem jedźmy. Ale ten miał wakacje, ten Rogacza, ten dziecko małe, a tamten sraczkę ��. Ja też zawsze coś miałem.

Tak było 6 lat temu, jeszcze na "osiołku"


W tym roku zgadaliśmy się z Mykiem na Izim, potem doszedł Novy, no i jakoś poszło. Co prawda, jak zwykle ze mną bywa, wyjazd był uzależniony od pogody. A prognozy były różne. Na szczęście w środę przed wyjazdem prognozy mówiły, że weekend w Piemoncie będzie prawie Ok. Czyli słońce i jakieś przelotne deszcze czy burze. No to co – napęd wymieniony (dzięki Antek), ciepły śpiwór kupiony, to się pakujemy i jedziemy.

Czwartek nad ranem się budzę (o 3:35), biorę prysznic, ostatnie golenie i jazda. Startuję o 4:00.
Przede mną 1560 km. Myku i Novy są już w Genewie u Qrczaka więc mają blisko. Jeszcze Myku z kieszeni dzwoni o północy i nie daje zasnąć, więc sen jest krótszy �� .
Jadę, droga jak droga. Autostrada, Afryka pali po 7,5 jak się goni z kuframi. Tankowanie co 250, 300, zależy od natężenia ruchu. Pomiędzy Wiedniem i Grazem śniadanie. Czyli standard, kawa i pannini prosciutto. No i dalej w drogę . Mijam Alpy, zjeżdżam w kierunku Wenecji i jest kryzys. 13:40 staję na stacji i idę na drzemkę pod drzewko. 15 minut „czuwania” i jedziemy dalej. Krótki deszcz koło Wenecji, jazda jak w grze komputerowej po autostradzie włoskiej i mijam Milano i Torino. Dostaję info od Myka, że jadą na termy w Susa, a później na kamping Gran Bosco do znajomych. No to piszę podczas jazdy do nich że mogę na kamping ( jestem już mistrzem w pisaniu podczas jazdy, wiem, nie poważne) i wjeżdżam do Susy. Niestety brak odzewu, brak odebranej rozmowy, to jadę na kamping – może ich spotkam. Niestety, żaden telefon nie odpowiada, to jadę na górę- na miejsce spotkania setek motocyklistów i jak to mówi Warakomska, motocyklistek. Piszę tylko do chłopaków, że jadę na górę.
Pozostało 30 km. Ostatnie 17 to już wąska, kręta droga pod górę, a ostatnie 10 po szutrze. Jadę, pogoda jest jak z prognozy, wiszą szare chmury, niebieskie niebo z boku, a jest już 20:00 . 16 godzina jazdy. Zostało 5 km do celu – patrzę przed siebie i widzę diodowe światła. Myślę sobie Afryki – 2 sztuki. Nie, nie możliwe żeby to byli Oni. To nie totolotek. Ale odkręcam manetkę, kilka zakrętów biorę bokiem z kuframi. Ale co tam , jak nie Oni, to przynajmniej pokaże lokalnym jak się jeździ ��.
Dojeżdżam „lokalsów’ i patrzę , germańskie blachy, no to nie ma uja we wsi, to muszą być „uchodźcy”. Stajemy obok siebie ( Myku kojarzył mnie z Iziego , Novy mnie nie znał) i Novy krzyczy – Łukasz . I wszystko jasne. Na 5 km przed metą spotykamy się i dojeżdżamy razem na obóz.
1600 km i sto metrów przyszło mi jechać tego dnia żeby poznać Novego, spotkać Myka i sprawdzić jak się sprawdzi mój śpiwór kupiony dzień wcześniej , który ma komfort do -2 st. ��
Tak minął dzień pierwszy. Oczywiście, nie skończył się tak szybko, ponieważ należało wypić trunki zwiezione z kraju naszego i wprost od Angeli.

Summa summarum z szukaniem chłopaków wyszło 1600 i 100 metrów.


Nasz obóz pod wieczór, jeszcze mało namiotów, później już baaaardzo dużo


Noc też ładna, tylko wiało mocno.


Dzień drugi, czyli piątek wita nas lekkimi chmurkami i słońcem. Zapomniałem dodać, ze poprzedniego wieczora, szukając miejsca na dobre miejsce dla naszych namiotów, lądujemy obok GS’a i Yamahy ( jakiegoś czopera, nie znam się), jak się okazuje chłopaki z Wrocławia. To jedyni Polacy z Polski (oprócz mnie oczywiście �� ). Pozostali to mieszkający w niemcowni Polacy – takie życie �� . Tomek z Wrocławia okazuje się ( czy jakoś tam ) rodziną z naszą Obcą czyli żoną Obcego , czyli moją przyszłą teściową z Myczkowiec ��.

Poranny widoczek z namiotu


Rano jemy śniadanie, krótka przechadzka po campie, ludzie zaczynają się zjeżdżać ale to jeszcze nie to. Tomek z Wrocławia startuje na górę, Zbyszek jego kumpel na czoperku zostaje na dole.

Ja, Myku i Novy zjeżdżamy na dół, tankujemy i atakujemy Monte Jafferau. Jadę tam już trzeci raz, tym razem jeszcze inną drogą. Jedziemy przez Fort Foens. Krótki postój i dalej na Monte Jafferau. No i niestety początek lipca, obfita zima i koniec jazdy. Wielka płachta śniegu i trzeba zawracać. Jest decyzja, że jedziemy do tunelu, choć wiemy że zamknięty. Ale dzień wcześniej chłopaki dowiadują się, że da się przejechać. Wjeżdżamy, na początku oczywiście informacja, że grozi zawaleniem ale co tam. Przejeżdżamy wał ziemny i wio do środka. Rzeczywiście, w pewnej części tunelu ściany już się zawalają do środka, no ale cóż ��. Dojeżdżamy do końca, a tam Czesi próbują wjechać. Bariera ziemno-skalna jest trudniejsza do pokonania. Pomagamy Czechom wjechać, oni nie wiedzą jaka jest droga dalej więc postanawiamy nie ryzykować i wracamy tunelem i zjeżdżamy na dół. Wieczorem okazało się, że mieliśmy fart, ponieważ w dalszej części drogi znowu zwały sniegu.

Wjazd do galerii Saguret , czyli w tych skałach jest tunel.


Inna perspektywa


A Novy na to wszystko z góry ....


I jeszcze widok na dolinę


Jedziemy dalej. Walimy na Suse i pniemy się na Colle delle Finestre. Świetny wąski, kręty podjazd, do połowy asfaltem, później szuter. W tym roku szło tędy Giro d’Italia. Na górze kilka fotek , przerwa i walimy w kierunku Assietta Strada. Jadę trzeci raz nią ale pierwszy raz w tą stronę. Jest świetna. Kilkadziesiąt kilometrów na wysokości 2400. Kilka fotek i jedziemy na dół.

Coll delle Finestre, pomyśleć że to właśnie tutaj w tym roku Criss Froom wygrał całe Giro d'Italia. Nockout.




Ekipa prawie w komplecie :-)


I prowoder wyjazdu :-)


No i jedziemy na Strada dell'Assietta - niemcy mówią Assietta Kammstrasse





Robimy zakupy i jedziemy na znany nam kamping Gran Bosco. Tam za 3 euro od głowy możemy korzystać do woli z łazienek, toalety itp. Więc czas na odświeżenie, tym bardziej że kurzu było co nie miara. Później znowu na górę na 2154 m do obozu. Znowu alkohol, znowu grill i pogaduchy, choć krótsze bo zmęczenie daje znać. Dołącza do nas Rafał z Niemiec, Polak ale już szprecha prawie po niemiecku. Mieszka od 3 roku życia w niemcowni i już 25 lat. No to może już zaciągać ��. Jest fanatykiem starych motocykli. Przyjechał tu wracając z Portugali na jakimś wynalazku BMW z 1968 roku jak pamiętam ale mogę się mylić. Nie ma namiotu, ale ma dobry humor i Hiszpańskie wino. Rano wpada jeszcze Tomek z Nowego Sącza ale też miał bliżej bo mieszka w Niemczech chyba 20 lat.

Wieczór jest już trochę tłoczno ale to jeszcze nie to :-)


Noc jest chłodna, śpiwór do -2 się przydał - Novy podobno śpi we wszystkim - ja w gaciach :-)


Następny poranek - taki landszafcik z namiotu.


Rafał śpi właśnie tak.


Kilka fotek z z campu, dzisiaj Sobota, jest nas już więcej ale to nie kumulacja.




Słońce wysoko , wysoko. Świeci pilotom w oczy....


No i panowie dyrektorzy


A tu cała polsko polonijna ekipa :-)



Dzień trzeci mija podobnie jak drugi tyle, że leniuchujemy do godziny 13. Słońce grzeje jak cholera, trzeba się przed nim chować. Wreszcie podejmujemy się wyjazdu na Coll de Sommellier. Niestety w tym roku nie dało się odśnieżyć wjazdu na samą górę więc nawet się nie pchamy ile się da tylko trochę się wygłupiamy na 2700 m , Myku pokonuje rzekę Tomek po błotku, a ja nagrywam.

Tak sobie latamy


A tyle po mnie zostało


Kilka fotek z góry






Spadamy na sam dół, do Bardonechcii, na zakupy , coś przekąsić. Podczas zjazdu musimy kilka razy czekać przed nawrotami, żeby się minąć z innymi . Mega dużo motocykli, prawie korki ��.Przy okazji oglądamy trochę meczy Szwecja – Anglia (chyba) i jedziemy na asfaltową wycieczkę przez Francję do Olux. Znowu zakupy, znowu łaźnie na kampingu i z powrotem na górę. Jedziemy powoli żeby się nie zakurzyć ��

Wieczorem - na zdjęciach jest 21:00 - jest mega ludzi. W nocy gwarno , miliony gwiazd, dziesiątki motocykli gdzieś wysoko w górze pcha się na szczyt - jest zajebiście.






Znowu grill, winko no i pakowanie. Jutro musze wracać. ☚ Po zjedzeniu wszystkiego co Novy przywiózł, wypiciu wina, nastawiam budzik na 4:45.
Niestety telefon był trochę ściszony, przyłożony kurtką i efekt jest taki, że budzę się o 6:44. K…jego mać. Mam 1565 km do domu, jestem w d…pie. W 30 minut składam namiot i ląduję na motocyklu. Startuję o 7:15. W Krakowie jestem o 22:45.
Taka oto była Stella w tym roku. Za rok jadę znowu, taka nowa świecka tradycja.



Dzięki Myku i Novy za towarzystwo - było w pyte.


Ostatnio edytowane przez luk2asz : 14.07.2018 o 15:33
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 00:16   #52
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Łukasz - bardzo fajnie opisane!
A kto nie był niech żałuje

Popraw proszę linki do filmików, bo nie banglają i literówki Nowy na Novy
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 00:27   #53
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 14 godz 57 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Łukasz - bardzo fajnie opisane!
A kto nie był niech żałuje

Popraw proszę linki do filmików, bo nie banglają i literówki Nowy na Novy
Filmiki się chyba jeszcze ładują, Sorki , ups - Entschuldigung Novy. Już poprawiam :-)
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 01:48   #54
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Swietna robota Lukasz.Nie wiedzialem ze moze wyjsc z tego relacja ...W sumie tylko kilka dni a sporo sie dzialo.Przede wszystkim pogoda dopisala.Nie umiem tu wkladac zdjec ale moze Novy to zrobi.Chodzi dokladnie o droge do Stelli,a dokladnie pobyt u Qurczaka .Takiego cyrku jeszcze nie przezylem.Ogolnie Stella jest bardziej niz polecenia.Fantastyczne trasy,widoki.A jak do tego towarzystwo przypasuje to chce sie wiecej i wiecej.Tak jak Lukasz, mysle,ze to bedzie stalym punktem programu.Dwa dni na dojazd,dwa na miejscu i dwa na powrot.Nie ma wiec tragedii a zabawa gwarantowana.Dzieki panowie za fajny czas i pozdrowienia dla Qurczaka,ktory duzo stracil
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 08:54   #55
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,349
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 18 godz 48 min 15 s
Domyślnie

No i po tym wyjeździe Myku zakochał się w NAT
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 09:44   #56
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ypsi Zobacz post
No i po tym wyjeździe Myku zakochał się w NAT
Przyznam ze jest sympatia ale ze jestem niestaly w uczuciach to patrzę juz na inną. Ktorej jeszcze nie ma ale moze sie pojawi. Marzy mi sie ATAS tylko czerwona z czarna ramą. Ta obecna troche przypałowa wiec pozostanę przy swojej.. i koniecznie DCT.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 10:12   #57
marcinos11
 
marcinos11's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Londyn / Bystrzyca Kłodzka
Posty: 87
Motocykl: XL700V
Przebieg: 45kk
Galeria: Zdjęcia
marcinos11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 17 min 6 s
Domyślnie

Przepięknie i fajnie opisane ! Mam nadzieje, że kiedyś uda się tam dojechać...
marcinos11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 10:49   #58
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,729
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 5 godz 7 min 53 s
Domyślnie

A Myku co taki opuchniety? Pszczola go ugryzla? ��
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 10:54   #59
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
A Myku co taki opuchniety? Pszczola go ugryzla? ��
....no co...?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2018, 11:12   #60
Marcin3City
 
Marcin3City's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: 3miasto/W-wa
Posty: 262
Motocykl: było RD04,jest XR 650R,1150 GS :)
Marcin3City jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Super wyjazd
__________________
Stary nick MarcinHorndaXr
Marcin3City jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.