Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.01.2020, 16:20   #11
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 865
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 godz 56 min 25 s
Domyślnie

Napiszę do Kuzomen'a i poproszę aby coś skrobnął w temacie może komuś kiedyś się jeszcze przyda.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 18:35   #12
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Miałem ETV 1000 i uważam, że to bardzo fajny i bardzo niedoceniany motocykl. Oczywiście ma kilka rzeczy które są absolutnie do poprawienia jeśli do tej pory nikt tego nie zrobił(złączki węży paliwa, instalacja regulatora, uszczelki wysprzęglika, itp) ale jaki motocykle nie ma kilku baboli do poprawy? Największa wada to zero tolerancji ramy moto na jakiekolwiek luzy w połączeniach śrubowych, jeśli takowe nie zostaną szybko wyeliminowane rama lubi pękać Moto nie lubi też wheelie i skakania(rama)
To tyle z wad
No może jeszcze odgłosy V-twin Rotaxa który na wolnych obrotach chodzi tak jak by ktoś mieszał gwoździe w wiaderku Z drugiej strony wraz z odkręcaniem manetki micha cieszy się coraz bardziej.
Silnik o pojemności jak w AT z tym, że V. Kilkanaście lat starsza konstrukcja i jak dla mnie dużo lepszy niż rzędówka w AT.
Mega wygodny motocykl do długiej turystyki, nie wzruszają go dwie osoby i pełne trzy kufry, całkiem fajnie daje radę w offie.
Zrobiłem na nim 30tyś w dwa sezony w każdej konfiguracji(wkoło komina, wyprawy 10tyś km, solo, para, full bagaż, off w błocie i na twardym szlaku)

Niestety bardzo ciężko znaleźć w tej chwili zadbaną sztukę ETV 1000 a następca czyli ETV 1200 to już typowy motocykl szosowy i ogólnie ilośż sztuk w Polsce jest bardzo znikoma.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2020, 18:53   #13
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Powtórzę po raz kolejny gdyby poprzednich nie było dość: nigdy wincy Aprilii a jeszcze bardziej nigdy Caponorda.

m
Matias to lata swietlne temu bylo
ale to nie byl czasem motocykl po przejsciach ?
Stad zle wspomnienia . Cos z elektryka . ..a moze się myle.
Ja widzialem tylko raz caponorda i bylo to na jakimś
spotkaniu BMW w Bieszczadach. Koleś lekko położył
motocykl podczas przejażdżki i prawie urwalo mu chlodnice
Przed przejażdżka to mi sie nawet podobal. Po już nie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 12.01.2020 o 18:58
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 06:47   #14
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

U mnie miałem największe problemy z softem. Popularna fabryczna usterka. Palił 10l...
Reszta to były drobne i wkurwiajace problemy w dużej ilości.
Moto fajne i wygodne i co z tego...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 07:13   #15
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 23 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Jakby co to Jarek z Garwolina jeździł Capo RR przez ładnych parę lat. Nie słyszałem by narzekał ale on miał bardzo zadbaną sztukę. Jednak z czasem zmienił na ADV990.

Ja miałem Aprilię Atlantic - taki skuterek i miło go wspominam z jednym ale: jak już potrzebowałem części to 3-4 tygodnie i ceny wyższe niż japonia. Ale sama jazda spoko, przez 30tys km nie zawiodła mnie nigdy w sposób nieprzewidziany. Jeśli kupię kiedyś kolejny skuter to będzie to Honda - SH300 albo SilverWing.

Przypadłości ma każde moto, np. mój V-Strom fabrycznie ma do przeróbki kosz sprzęgłowy i odklejające się magnesy. Byłby to problem gdyby nie to, że w 3 tygodnie miałęm ogarnięte oba tematy na zawsze - bo motocykl popularny, technologia poprawienia fabryki sprawdzona i dostępna.

Sam bym chętnie spróbował włoskiego motocykla, jednak nie wiem czy akurat Aprilii. Myślałem o Pegaso 660 Trail, ale to ma silnik z XT660, także to takie pół-włoskie.

Powodzenia!
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 16:22   #16
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

Cześć wszystkim. Dawno tu nie zaglądałem ale zostałem wezwany do odpowiedzi więc chętnie coś skrobnę.
Capo mam od nowości. Cztery sezony, 48 tys. km. Jeśli chodzi o serwis, to ogarniam wszystko sam. Kupiłem serwisówkę w necie i nie ma problemu. Po części wynika to ze złych doświadczeń z ASO ( wręcz jawnej nieuczciwości i nieudolności) oraz z miejsca mojego zamieszkania. Mam wszędzie daleko (Koszalin).
Jeśli chodzi o awaryjność, to porównując do moich poprzednich moto (Triumh, Honda), nie ma najmniejszego problemu.
Należy wystrzegać się fabrycznego łańcucha REGINA. Ale to już chyba wszystkie egzemplarze mają wymienione. U mnie pękł na Białorusi w trakcie jazdy a byłem świeżo po serwisie w ASO (Rumia). Zastanawiali się czy wymienić i doszli do wniosku jeszcze jest OK (18 tys.km) Teraz sam wymieniam według własnej oceny i nie oszczędzam na tym.
Mam wersję Rally z półaktywnym zawieszeniem i to jest bardzo fajne rozwiązanie. Polecam. Nie ma się co tego bać.
Należy wywalić linki i silniczek zaworu na wydechu. Zastąpiłem to emulatorem (zapomniałem teraz nazwy firmy)
który wpina się w kostkę po silniczku żeby nie wywalał błędów.
Moto jest dość ciężkie - 280 kg ale z tym zawiasem jest naprawdę ok.
Jest trochę ustawień zawiasu w komputerze lub wersja auto (najczęściej wybieram) Sam się unosi po mocnym dociążeniu. Stabilny przy prędkościach powyżej 200 km/h.
Jak wiadomo nie za bardzo nadaje się na off. Jakieś szutry, leśne dukty bez problemu. Małe skoki zawieszenia (tył 150, przód 170).
Niezłe oświetlenie. W wersji Rally w standardzie dodatkowe LEDy. Gmole też są fabryczne. Może nie są zbyt pancerne ale robią robotę.
Kanapa bardzo wygodna jak dla mnie. 1000 km, Lwów - Koszalin ,czyli nie autostradą - bez problemu. Pozycja dla mnie OK (178cm).
Grzane manetki (u mnie fabryczne) wyrabiają . cdn
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 17:53   #17
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o silnik mocy pod dostatkiem. Ja używam w zasadzie tylko mapy Sport ( jeszcze jest Touring i Rain)
Spalanie średnio 6,5 l/100 km. Jeżdżę raczej szybciej niż wolniej ;-). Przy podróżowaniu na wschodzie z prędkościami ok.90-100km/h spalanie spada do 5l/100 km. Oleju nie bierze (wbrew obiegowym opiniom pojawiającym się w internecie). Wymieniam co 10 tys. km choć producent przewiduje interwał 20 tys. km. Olej 15w50 i tego się trzymam. Świece , 4 szt. wymieniam col 20 tys. km. Zawory - kontrola co 20 tys. km. Regulacji (wymiana płytek, rozmiar 6,48 mm chyba o ile dobrze pamiętam ) wymagały po 40 tys. Robiłem sam.
Zbiornik paliwa 24 litry. Średnio tankuję co ok 300-330 km. Często awarii ulega pływak wskaźnika poziomu paliwa - typowa usterka. Ja wymieniałem dwa razy. Na razie ok. Można jeździć wg wskazań licznika.
Hamulce brembo bardzo dobre. Sprzęgło hydrauliczne podobno trochę twarde.
Tempomat jest choć taki prosty. Tylko ustawienie prędkości i brak innej regulacji (+-). Do jazdy w grupie raczej nieprzydatny.
Wymiana oleju w lagach po 40 tys. (z ADD, zwykłe nie wiem po ilu km) Olej jakiś rzadki ( gdzieś jeszcze mam butelkę), nie pamiętam specyfikacji.
Fabryczna szyba wymieniona na Puig + deflektor (bez niego tragicznie) i jest b. dobrze.
Kufry fabryczne dla mnie wystaczające.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Ostatnio zacząłem szukać czegoś na zmianę i niekosztującego fortuny. Jedynym punktem była kwestia niższej wagi.
KTM 1290 S trochę za wysoki. Za to wiele lżejszy. Mocy tyle, że nie potrzeba.
Multistrada 950S nawet mi się spodobała. Mniej szalona od KTM-a. Waga też ok.

Po przemyśleniach zostaję na razie z Capo. Nowy motocykl nie zaoferuje mi wiele więcej w stos. do tego co mam.
Polecam. Egzotyczne moto na naszych drogach. Szkoda, że nie robią nowej wersji na Europę. Brałbym jak komornik meblościankę :-)

Pozdrawiam
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2020, 17:56   #18
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

A jeszcze w kwestii części. Kupuję w necie w berlińskiej firmie Wendel Motorraeder. Bez problemu. Terminy b. przyzwoite.
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aprilia ETV 1000 Caponord - Service manual Artur551 Inne - dyskusja ogólna 24 13.03.2019 12:31
Aprilia Caponord Etv 1000 ENDRIUZET Inne tematy 62 20.06.2015 18:38
Aprilia ETX 125 bicio Inne tematy 8 27.12.2011 16:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.