Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.02.2009, 23:07   #41
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie W sumie mało motocyklowe i takie se ;)

Nowy rok w Serbi, kilka dni


http://picasaweb.google.pl/tszoda666...ovaGodina2009#

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 12:12
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2009, 12:17   #42
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Kącik retro

Tu odkopałem temat sygnalizowany już przerz Sambora na starym forum.
http://www.motofakty.pl/artykul/rece...ierownicy.html*
*Przy okazji rozstrzygniętym zostaje fakt, wjechania do Chin na maszynie przywleczonej z Polski.

Też na dwóch kołach, tyle, że z napędem mięśni. Lata trzydzieste, Afryka, Kazimierz Nowak...
http://www.kazimierznowak.pl/
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2009, 20:53   #43
Robert


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Motocykl: RD03
Robert jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 min 27 s
Domyślnie Wyprawa Do Mongolii - Pustynia Gobi

Witam,

planuje w nowym nadchodzącym roku powtórkę z rozrywki, większość wie o co chodzi a dla niewtajemniczonych link poniżej (tam wszystko dość dokładnie):

http://www.moto3miasto.pl/viewtopic.php?t=4246

W 2009 plan wstępny jest na przejazd przez Ukrainę,Rosję, opcjonalnie Kazahstan do Mongolii (jak czas pozwoli trasą południową) i powrót na kołach przez Rosję .... dalej jeszcze w kwestii dogadania ....

Termin wyjazdu - maj 2009
Czas to 4-8 tyg. (zależy od ostatecznej wersji planu trasy)
Ekipa to max. 5-6 motocykli

Póki co jestem ja Jagg się pisze ale nie ma 100% pewności, wiecie urlop, kasa itd itp.

Piszę to gdyż zastanawiam się czy gdańska ekipa w tym roku ma szanse na powiększenie składu przecież nie brak u nas ludzi wielkich duchem z fantazją i kochających motocykle, prawda?

Jeśli jest ktoś zainteresowany, służę informacją co do szczegółów kosztu itd itp:tel. 791-397-430
Oczywiście chcę zbudować zgraną ekipe, taką jaką jechaliśmy w 2008 roku.....
Robert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2009, 13:31   #44
Kuba z Lodzi
 
Kuba z Lodzi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 45
Motocykl: F800GS
Kuba z Lodzi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 48 min 35 s
Domyślnie Relacja z wypadu do Rumunii - Grupa UĆ - maj 2009

Cześć Czarnuchy...
Zapraszam na krótki filmik z naszego majowego wypadu do Rumunii

http://www.youtube.com/watch?v=QkDHVr71gdw

Pozdro


A teraz kilka spraw praktycznych:
1. Wystarczy w zasadzie tylko zabrać se sobą kartę kredytową. Warto mieć przy sobie troche gotówki (bankomaty są praktycznie w każdym większym miasteczku) bo na małych stacjach benzynowych nie ma możliwości płacenia kartą. Generalnie jest tanio... Tamtejszą gorzałę też da sie pić :-)
2. Najlepiej nastawic sie na noclegi pod namiotem.. wszedzie mozna sie rozbijac na legalu... wazne zeby w ustronnym miejscu z dala od miejscowych... Tanio i przyjemnie. Jeśli zdarzy sie koniecznosc jakiegoś noclegu pod dachem tez nie ma masakry... dla przykładu kemping w Bukareszcie 78 Lei za dwuosobowy domek - nawet z pościelą :-)
3. Uwaga na czystosc rzek... wypier... ją tam wszystkie smieci jakie mają...
4. Omijac wieksze miasta i główniejsze drogi... bo panuje "ludożerka" a motocykliści nie mają żadnych specjalnych względów... więc trzeba naprawde uważać.
5. Żółte drogi na mapie nie zawsze są utwardzone... a białe to już raczej off... i o to chodzi - poruszajac się własnie takimi drogami można zobaczyć prawdziwą Rumunię. Generalnie drogi są obsrane - bo fura ciągnięta przez konie, woły i osiołki to powszechny środk transportu na wsiach.. więc uwaga na winklach bo można się poślizgnąć :-)... No i wszędzie peeeeełno bezpańskich psów też dobrze jest na to uwazac...
No to chyba na tyle ...

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 12:51
Kuba z Lodzi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2009, 19:45   #45
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 14 min 53 s
Domyślnie Babajaga Trophy

Wycieczka wokół komina...
Czyli jak ujeżdżaliśmy DandyHorse'a. Któtko, mokro, zimno, bunkrów raczej nie było ale i tak było zatrąbiście. Przy okazji pozdrawiamy spotkanych po drodze Trampkarzy z Łodzi i okolic, wiem, że tu zaglądacie. mały pamiątkowy komiks
http://picasaweb.google.pl/felkowski...79490828865090
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 12:55
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2009, 15:15   #46
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie Nad morze w dwa....

Nad morze w dwa dni, można pewnie w kilka godzin tylko po co , pogoda trochę pokrzyżowała plany ale było warto polecam zjechanie z czarnego czym wcześniej tym lepiej . Zachodnio-pomorskie ma dużo do zaoferowania tylko trzeba mieć trochę czasu polecam z czystym sumieniem



więcej http://picasaweb.google.com/wollyxx/NadMorzeWDwaDni12130609#
na pewno tam wrócimy żeby zobaczyć to co się nie dało i na trochę innych oponach


Cytat:
Napisał jarek Zobacz post
gratulacje, Wolly ten deszcz troche niepotrzebny, ale traska super- ja ze swoim młodym w długi majowy weekend powtórzyliśmy zeszłoroczny rajdzik-z W-wy do Płońska asfaltem, dalej na pn-zach. juz tylko szutrami, polami z garminem zumo...noclego w Kwidzyniu, dalej przez Dolna Grupę i Suchobrzeźnicę (Andrzeja z Gdyni), całe Bory Tucholskie, okolice Kościerzyny i Żarnowiec od zachodu, dojechaliśmy do morza/Kopalino/- tam spotkanie z Lordem Maćkiem(Motoafryka), i na trzeci dzień powrót do W-wy tą samą /no może nieco zmodyfikowaną/ drogą..było kapitalnie, ale fotek nie ma bo nie wzieliśmy aparatu... a teraz Wolly zanęciłeś mnie i juz myślę żeby walnąć dalej na zachód i zachaczając o Borne /znam, kilka lat na początku '90-tych , jeździłem w celu "rybnym"/- ciekaw jestem, czy powyżej Bornego próbowaliście jakieś szutry, czy juz tylko po czarnym?
- pozdrawiam jarek
Jarek Można powiedzieć ze od Kruszwicy szutrami , ale bym skłamał bo asfalt tez był ale w minimalnym wydaniu jechaliśmy na mape i gps , droga powrotna to już od Tucholi asfalt , po czwartym paciaku brakło motywacji (siły) do podnoszenia afryki . straty pęknięte lusterko i zgubione śrubki od boczka szt dwie , z uwag trochę wiecęj ludzi się grodzi i oznacza swoja własność można się zdziwić (elektryczny pastuch) ,plaża morska -woda można ale drugi raz bym się zastanowił czy warto i najważniejsze nie ufać gps .Trasę- ciekawe miejsca zapodam


Łódź -Koło (autostrada coby było szybciej ),Kruszwica ,Wenecja ,Biskupin no to klasyka
Tarnowo Pałuckie (najstarszy drewniany kościół w Polsce ) Jaglice (największa Lipa DOBROSŁAWA) Strzeliny -(Wisielcza Góra) , Zdybowo , Czarodziejska Góra -byliśmy tam o 21,23 dlatego takie lipne zdjecia N53 14.689 E16 21.970 skrzyżowanie gdzie trzeba skręcić ale jest drogowskaz nocleg gdzieś nad jeziorem Smolno .Wałcz,Szwecja, Zdybice (przełamanie Wału Pomorskiego) Jastrowie (most ) Kol. Brzeżnica (silosy) N53 26.086 E16 34.504 ,Gródek ,Borne, Okole,gdzieś w lesie (kamienne kręgi GOTÓW) N54 04.103 E16 26.283 Łazy -Dąbki (nocleg) Darłowo, Darłówko zach(jest przejazd między morzem a jeziorem Kopań jest B-1 nie dotyczy rowerów jedośladowych )potem tylko drobne 400m kopnego piachu i mostek i już prosto lądujemy w Wicie ,Jastrowiec i już w dól kierunek Tuchola the end
Tuchola- Łódź Już tylko czarny nierówny mokry asfalt


POLSKA NIEZWYKŁA ( zachodnio-pomorskie) DEMART
ATLAS TURYSTYCZNY
MAPY 100
NT9 i CSX60
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 06120042.JPG (272.5 KB, 3 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 12:59
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2009, 19:09   #47
Truck
 
Truck's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 79
Motocykl: RD07a
Truck jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 32 min 41 s
Domyślnie Nie Africą ale w Afryce

Witam
Nie jest to co prawda wyprawa motocyklowa ale nie mogę się powstrzymać żeby się z Wami nie podzielić moją radochą. Właśnie siedzę nad rzeczką Zambezi w Zambii. Dziś umyłem mojego pieszczocha (na fot ) i jutro ruszamy na południe do Cape Town.
Pieszczoch wabi się Sherpa 2 a przejazd jest częścią wyprawy "Cape to Cape"
Aby nie być posądzony o krypciochę więcej szczegółów nie piszę
Kot będzie chciał znajdzie aktualizowane zdjęcia w linku
http://picasaweb.google.pl/MarcinMMA/Capetocape02#

__________________
RD04 >>> RD07a >>> Varadero

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 13:01
Truck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2009, 13:11   #48
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie wypadzik szybki na Czechy

pisze sie ktos jutro ok 17 -Myslalem o tej knajpce ktora ktos zalinkował http://www.pekelnedoly.cz/ powrot w sobote i chyba od razu na impreze do Kishona."Impreza w polu ".Czasu niewiele a wszelkie pomysły mile widziane.
Start z Wrocka.

knajpa ciekawa wjezdzasz do srodka! na dobra sprawe mozna tam kimac w srodku.Kierowac sie trzeba na Svitave.
Klimat hard-Spisz na glebie duzo przestrzeni w srodku i daje olejem spalonym z kuchni ale co tam.;-)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC02349-pekelne.JPG (35.3 KB, 335 wyświetleń)
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2009, 20:31   #49
dj.1
 
dj.1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Köln/Opole
Posty: 229
Motocykl: RD07a
dj.1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 56 min 42 s
Domyślnie ST.Petersburg (Rosija)

hali hallo
chce zrobic maly wyskok do Leningradu (st.petersburg)
Najwazniejsze pytanie czy jest w okolicy do 100km powiedzmy, jakis kamping. Bo ceny drogich Hoteli w samym miescie to juz troche znam.
No i jakies porady ogolne od tych co tam juz byli
Gruss dj1.

http://freenet-homepage.de/hrecords/attractions.html
__________________
VFR 1200 XD

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 13:17
dj.1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2009, 14:35   #50
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,438
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 13 godz 19 min 29 s
Domyślnie Motosyberia 2009 - reaktywacja

Jakby co to chłopaki już jadą. Plan ambitny, zdaniem Sambora nie do zrealizowania ale trzymamy kciuki, bo to zacięte bestie no i mają za sobą samo ZŁOOOOOOOOO
http://motosyberia.com/


z ostatniej chwili, kto by pomyślał, że musy się nie sprawdzą...
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe relacje w wersji PDF - RELACJE - ALL IN ONE 7Greg Trochę dalej 11 31.10.2011 18:51
Relacje w postaci linków - informacje Ola Trochę dalej 0 11.10.2010 15:30
Relacje w postaci linków - informacje Ola Polska 0 11.10.2010 15:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.