Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.06.2019, 14:51   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie Kat 690 z 2008 roku

Panie i Panowie ktoś ma, miał lub coś więcej wie Trafia się "okazja" posiadanie takiego g... a Ja nic o nim nie wiem. Model enduro 2008 r. czyli chyba pierwszy produkcyjny z kółkami 18/21 a silnikiem jeszcze 654 czyli takie cóś: https://www.scigacz.pl/KTM,690,Endur...e,7781,im.html
I teraz pytania: jak to się ma w przedmiocie trwałości do czego to się nadaje /turystyka 50:50/ jak z awaryjnością i serwisem Tam to w końcu jest gaźnik czy wtrysk /każdy podaje, że Kihin ale reszta to już same rozbieżne zeznania - jedni gaźnik inni wtrysk/ Jakieś doświadczenia i uwagi Poproszę szczerz bez ściemniania
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2019, 15:01   #2
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

To ze model nazywa sie 690 to nie znaczy ze musi miec taka pojemnosc To pierwszy wypust tego modelu. Bez wiekszych istotnych zmian w dalszej produkcji. Enduro bez R bedzie nizsze i w sumie dobrze. Skrzynia jest 6 biegowa, wiec na asfalcie po zjechaniu w wertepo bedzie ladnie zapieprzac. Zasilanie jest wtryskiem. Generalnie zajebisty sprzet jak ktos madrze serwisuje.
PS: jak sie serwisuje to nie ma awaryjnosci. A katy sie serwisuje bardzo dobrze, bo dostepnosc/czas czesci jest zajebista.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2019, 15:05   #3
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Panie i Panowie ktoś ma, miał lub coś więcej wie Trafia się "okazja" posiadanie takiego g... a Ja nic o nim nie wiem. Model enduro 2008 r. czyli chyba pierwszy produkcyjny z kółkami 18/21 a silnikiem jeszcze 654 czyli takie cóś: https://www.scigacz.pl/KTM,690,Endur...e,7781,im.html
I teraz pytania: jak to się ma w przedmiocie trwałości do czego to się nadaje /turystyka 50:50/ jak z awaryjnością i serwisem Tam to w końcu jest gaźnik czy wtrysk /każdy podaje, że Kihin ale reszta to już same rozbieżne zeznania - jedni gaźnik inni wtrysk/ Jakieś doświadczenia i uwagi Poproszę szczerz bez ściemniania
Jeżeli to jest wersja bez "R" i nie będziesz zainteresowany, to ja chętnie rozpatrzę tę "okazję".
Na pytania odpowiedział Ci Redrobo.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2019, 15:46   #4
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie

Szwagier (serio) ma taką. Jeździ regularnie np. po UA oraz serwisuje porządnie. Nic się z jego Katem nie dzieje, zaś patrząc na kolegów na wersjach późniejszych, nie widzę przewagi wersji R.
J.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2019, 16:17   #5
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 25 min 50 s
Domyślnie

Mialem R z 2009 zrobilem ponad 20 Tys km.


- sa ludziska co robia tym pod 100tys km bez remontu, z wadliwych rzeczy to pompa paliwa i dzwigienki zaworowe( łożyska) ja nie miałem problemu ale byly przypadka padania przy 20-30tys km
-wtrysk keihina (na 100% nie gaźnik)


Moto zajebioza, jedyne którego żałuje, że sprzedałem. Czy nadaje sie do turystyki? Tak ale tej offowej, na długie przeloty niewygodna kanapa i ochrona przed wiatrem. Mnie udało się tym na kołach dojechać do Rzymu a potem objechać Tunezje wyszlo cos koło 7-8tys, dupa bolała jak po 20tys

Na asfalcie spokojenie mozna utrzymywać 160km/h a nie jest problemem lecieć 200km/h

Dość twarde zawiecho.

W pełni zalany ze zmienionym wydechem 138kg


To tyle na szybko.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 086.JPG (167.4 KB, 53 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rumpel : 07.06.2019 o 16:35
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2019, 23:57   #6
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 54 min 54 s
Domyślnie

Oj chodzi mi po głowie mocno 690. Przejechałem się kilka kilometrów sprzętem z 2016. Bardzo fajnie się prowadzi. Z uwagi na budżet, pewnie też poszukam starszego. Po powrocie z Rosji biorę się za zakupy��
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2019, 16:34   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Podobnie jak Rumpel miałem 690R '09. Sprzęt twardy i ostry - dzielny w terenie. Kanapa na przeloty zdecydowanie nie za bardzo (po trasie Wawa-Zakarpacie-Wawa nie mogłem patrzeć na KTMa przez dłuższy czas...). Do tego pękały mi nagminnie stelaże kanapy (miałem 3 różne wersje kanap i każda pękała tak samo - wymieniali na gwarancji i znowu pękała). Kolejną bolączką mojej sztuki był wodowstręt...po przejechaniu brodu nie wolno było się zatrzymać ani wcisnąć sprzęgła, bo zdychał i już nie odpalał, aż podeschnął (ok.30min). Wymieniałem przepustnicę z TPSem i wtryskiem, świece, fajkę i przewód WN, sprawdzałem instalację i kostki i nic. Kiedyś pożyczyłem go byłej (bo miała tylko exc200) i mówiłem, żeby unikała wody...to pojechała go umyć na bezdotykową i już nie odjechała... Potrafiło też ścinać śruby mocujące bak (nie zależnie od wagi jeźdźca...) + wyrabiały się lub zapiekały tulejki/śruby na mocowaniu baku. Przez wlew z tyłu trzeba było dobrze planować pakowanie, żeby mieć dostęp do tankowania i uważać, żeby nie łapać za dużo syfu spod korka do baku.

Ogólnie, jak to KTM, nie ma za dużo wspólnego z komfortem czy turystyką, ale za to jak się zapie.dala to daję radę b.dobrze. Na trasie potrafił spalić poniżej 4l (prędkości ok 100), ale kanapa, brak osłony przed wiatrem i twardy zawias nie pomagały...ja tam nie tęsknię...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2019, 10:12   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Nawet jak jest tanio to do turystyki o jakiej myślisz słabo się nadaje. To jest ok do zapierdalania w krzaczoarch a nie emeryckich wycieczek .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2019, 23:41   #9
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Wciąż mam, dokładnie rok 2009 i bez literki R. U mnie w ostatnie 2 lata wrobił 28 tys. km. Byłem bardzo sceptyczny kupując. Ale złego słowa nie powiem już na niego. Dla mnie to moto z najlepszym stosunkiem ceny do radości z jazdy.
Każdy kocha inaczej, dla każdego coś innego oznacza hasło "motocykl uniwersalny" - dla mnie ta 690 to jest kwintesencja tego co lubię.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2019, 15:11   #10
polly


Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Kraków
Posty: 128
Motocykl: DR650SE
polly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 5 godz 1 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Wciąż mam, dokładnie rok 2009 i bez literki R. U mnie w ostatnie 2 lata wrobił 28 tys. km. Byłem bardzo sceptyczny kupując. Ale złego słowa nie powiem już na niego. Dla mnie to moto z najlepszym stosunkiem ceny do radości z jazdy.
Każdy kocha inaczej, dla każdego coś innego oznacza hasło "motocykl uniwersalny" - dla mnie ta 690 to jest kwintesencja tego co lubię.
Co w takim razie spowodowało decyzję o sprzedaży? Kojarzę, że miałeś wcześniej DRZ400S. Jak porównałbyś te dwa motocykle?
polly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
rozszyfrowanie roku produkcji krzysiek_rybak Rama, zawieszenia, napęd 8 27.08.2012 18:43
Taddy Błażusiak na sportowca roku. KML Inne tematy 2 16.01.2012 16:08
Jak co roku w Garmisch [2010] consigliero Trochę dalej 4 20.05.2011 10:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.