Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.11.2014, 18:21   #11
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Wycieczka fajna, opis ok, zdjęcia też. Tylko ten temat taki jakiś... ja tam zbytnio kulturystyczny może nie jestem ale ten mnie się nie podoba.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2014, 18:55   #12
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

PARYS +1
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2014, 22:06   #13
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

etam, pisze po swojemu i fajnie mu wychodzi jak na razie... niestety, zawsze się znajdzie się jakiś moralizator albo dwóch... i teraz się pewnie zacznie jakiś poboczny wątek chce zauważyć, że "kurwa" jest wykropkowane

MHV -2
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2014, 01:32   #14
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

Dzień 3.
Dzisiaj Jedziemy na przełęcz Großglockner. Mamy też się spotkać wieczorem z Adamem i Izą na Kawasaki klv1000 którzy mają do nas dołączyć. Jadą z Warszawy.

Wstajemy rano i idziemy na śniadanie które mieliśmy w cenie noclegu. Fajna klimatyczna stołóweczka ze świeżutkim pieczywem i innymi smakołykami.






Ubrania podeschły nieco ale do suchości jeszcze wiele im brakuje. Ubieramy na siebie wszystko co zostało nam suche. nogi zabezpieczam workami na śmieci na które zakładam buty. To chyba najlepsza membrana do butów - niezawodna. Pakujemy sprzęty i ruszamy w kierunku przełęczy. Oczywiście jak każdy dotąd dzień musi zaczynać się czym? oczywiście że deszczem. O 60 stopniach w cieniu nawet niema mowy. Po tym jaką pogodę matka natura nam sprezentowała w Austrii stwierdziłem że: Jeżeli pojedziemy dalej i będzie nawet te 60 stopni w cieniu i zacznę coś narzekać że gorąco duszno itd. to proszę przypomnijcie mi jedno słowo - AUSTRIA. Obiecuje od razu zamknąć ryj.



Jest zimno mokro, chmury wiszą kilka metrów nad ziemią. Wjeżdżamy w coraz wyższe partie gór. Płacimy na bramkach za wjazd na przełęcz bodajże 23euro od osoby o ile dobrze pamiętam. Jedziemy dalej.













Całe piękne widoki zasłaniają nam chmury. Wjeżdżamy w nie i po kilku kilometrach czujemy sie jak w niebie. Widoczność spada do kilkunastu metrów. Temperatura powietrza zbliża się ku zeru.











NA ostrych winklach i nawrotach mijamy rowerzystów z których pleców unosiły się obłoki pary. Współczuje im. Wydawało się ze pedałowali w miejscu.



Wjeżdżamy coraz wyżej gdzie mamy przyjemność pobawić się śniegiem w sierpniu. Lepimy bałwana, rzucamy śnieżkami jak dzieci Fajna zabawa a przy tym śmiejemy się z tekstu.... w sierpniu na Chorwację, 60 stopni w cieniu....




















Na samej górze przełęczy przejeżdżamy przez tunel na drugą stronę pasma gór.
Z drugiej strony wita nas inny świat. Suchy asfalt, temperatura kilka stopni wyższa, i jakoś tak ładniej. Zero mgły i nisko wiszących chmur, które zasłaniały całe widoki. Momentami przebłyskujące promienie słońca przez cienką warstwę chmur napawają nas optymizmem. Słońce to coś czego bardzo nam brakowało.
















Zatrzymujemy się by chwile odpocząć , napić się kawy z termosu, która zaparzyliśmy jeszcze w hotelu, schrupać parę ciastek i nacieszyć się pięknymi widokami.






Na zboczach gór pasą się alpejskie krówki które wcale nie są fioletowe.



Co chwile mijają nas motocykle. Kilka trampków, kilka katów, kilka sportów, kilka afryk i masaaaaa Gejesów. Ludzie powariowali. Wszędzie tylko te wystające cycki. Jak nie w gejesie to w R-ce. Tam najlepiej było widać jakich motocykli najwięcej jeździ po asfalcie jako turystyk.





Jedziemy na dół troszkę odważniej składając się w zakręty na suchym gładziutkim asfalcie. Coś pięknego. Aż chciało by się tam wrócić na jakimś plastikowym wścieklaku.

Po drodze zatrzymujemy się przy nie wielkim wodospadzie.







Zjeżdżamy z przełęczy i mijamy przepiękne wioski wzdłuż rzeki płynącej przez przełęcz. Znowu zaczyna padać. Uzbrajamy się w przeciwdeszczówki.







Wbijamy się na autostradę i ciśniemy w stronę granicy ze Słowenią do miejscowości Villach. Tam mamy spotkać się z Adamem i Izą.



Chwile czekamy na nich



Witamy ich kawą i ciastkami. Kudłaty znał ich wcześniej. Ja widziałem się z nimi po raz pierwszy. Generalnie we czwórke mieliśmy podobny plan na tą podróż.
Jako że jestem chory na pomarańczową gorączkę bardzo mi sie podoba kolor kawasaki





Przekraczamy Granicę ze Słowenią przez małe przejście graniczne gdzieś w górach.







Deszcz zmusza Adama i Ize do ubrania kondonów.



Jedziemy bardzo ciasnymi serpentynkami przez Triglavski Park Narodowy. Piękna trasa. a widoki wg mnie lepsze niż na Grossglockner.



Ciasne serpentyny wyłożone brukiem na zakrętach nie wydawały się być do końca bezpieczne.

















Piękne widoki skalistych gór i cudownego koloru strumienie były czymś co chcieliśmy zobaczyć. Żeby jeszcze pogoda była lepsza.









Zjeżdżamy z gór drogą usianą dziesiątkami zakrętów. Jedziemy wzdłuż strumienia który staje się coraz to większą rzeką. Dojeżdżamy do miejscowości Canal gdzie przejeżdża się mostem który często można było zobaczyć na zdjęciach w relacjach innych motocyklistów.






Jedziemy dalej , przekraczamy granicę z Włochami. To trzeci kraj dzisiejszego dnia. We Włoszech jedziemy po ciemku na camping. Czuć ciepłe powietrze i jak by odmieniony klimat. Wieje dość porywisty ale ciepły wiatr. Zajeżdżamy na camping. Próbujemy się dogadać po angielsku. Pani nalicza nam po ok 17 euro za osobę. Próbujemy dogadać się ile za co? Ile za motocykl ile za osobę , ile za namiot? Pani chyba nie zrozumiała i wróciła do kasy. Postukała w klawisze i przyniosła karteczkę na której było napisane 15 euro od osoby co zdecydowanie bardziej nam się spodobało. Próbujemy rozbić namioty. Włochy to bardzo skalisty kraj. Wbicie śledzi od namiotu było nie lada wyzwaniem nawet dla siekierki którą kudłaty zabrał w kuferku tira.







Po rozbiciu obozu wyciągamy szpej i robimy kolacje na studni. Później prysznic, pranie i czas iść spać. Camping drogi, wifi płatne jakieś chore pieniądze, nie da się nawet normalnie rozbić namiotu... jakaś masakra. Za to cenę sobie odbiliśmy mocząc się długo pod prysznicem z ciepłą wodą









Jutro mamy zamiar z Włoch przez Słowenię dojechać do Chorwacji.
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2014, 09:26   #15
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

fajne ale spania to nie masz
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2014, 17:50   #16
maryś


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Brodźce
Posty: 150
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: x 2
Galeria: Zdjęcia
maryś jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 2 godz 26 min 50 s
Domyślnie

dawaj dalej robi się ciekawie

p.s scorpi co masz za torby? mocowałeś do ori stelaży KTM ?
__________________
Jade jade na motorze wiater mi owiewa twarz...
maryś jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2014, 17:54   #17
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Scorpi raportowano tytuł Twojej relacji , może zmienić ociupinkę bo razi przesadnym wulgaryzmem , taka padła sugestia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2014, 20:30   #18
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

Może tak być ? czy wstawić same kropki ? Zdróóóffff....

Maryś stelaż robiłem sam na ramkach od hepco beckerów. Torby to sakwy rowerowe Crosso Dry Big 2x 30 litrów. Nic nie przemakają. Sprawdzone w austri. Można wode w nich wozić. Za ta cene 220 pln komplet nic lepszego nie kupisz.

Ostatnio edytowane przez Scorpi : 28.11.2014 o 20:33 Powód: ps : może tak być ? czy wstawić same kropki ?:D Zdróóóffff....
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2014, 22:29   #19
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

A ja myslalem ze Islandia jest drogo, placilem srednio 1500 islandzkich koron za osobo namiot co daje okolo 10 ewro
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2014, 17:41   #20
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

Najdrożej jest w Niemczech i Włoszech. Dalej za 10 euro mieliśmy hotel ze śniadaniem i basenem ale o tym później....
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rumunia w sierpniu na tydzień stoner Umawianie i propozycje wyjazdów 7 20.08.2012 10:49
Ubranie na +40 stopni robinson Ciuch Afrykańczyka 7 08.06.2010 10:49
XTZ super tenere w cieniu Afric Twin rambo Inne tematy 115 14.08.2009 13:50
Festiwal 360 Stopni - Człowiek na krawędzi endurance Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 03.03.2009 21:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.