Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 30.06.2019, 08:25   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 52 min 12 s
Domyślnie Budowa wiaty/garażu- blaszaka 50m a pozwolenia.

Przymierzam się do budowania wiaty, około 50m2 i nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, czy wymaga to jakiegoś pozwolenia i czy jest to obwarowane jakimiś przepisami. O ile, standardowego blaszaka, 3x5m, można chyba sobie postawić chyba gdzie się chce u siebie, to nie wiem jak sytuacja wygląda z takim 50m2. Sam jeszcze nie wiem czy bedzie to gotowiec blaszak, kupiony od producenta np https://sprzedajemy.pl/garaze-blasza...e55-nr54047967 , czy samoróba w stylu profil 10x10cm jako słupy zabetonowane w gruncie, do tego płyta osb i styropian na wierzch, plus struktura jak na domu z czasem; Nie wiem czy dla urzędasów robi to jakąś różnicę- jeśli postawienie blaszaka nie będzie wymagało pozwoleń, projektu, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenia itd, to idę w to. Działka na której ma to stać, ma 9,5 ara i jest przyległe do tego około 40 arów mojego gruntu( nie jest to budowlany grunt) w sumie działka i to pole to około 0.5 ha.
Może ktoś ostatnio to przerabiał i ma wiedzę w temacie. Nie ukrywam że nie chce mi się tej całej papierologi( projekt, pozwolenie na budowe, mapki, papierki i latanie po urzędach ). Moze inaczej zapytam- do jakiego metrażu nie jest konieczne pozwolenie itp. i wybór jakiej technologi, by było to mniej upierdliwe dla mnie, od strony prawa budowlanego.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 26.11.2020 o 14:46 Powód: Zmiana z "Budawa" w tytule na "budowa"
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kaukaz - pozwolenia na wjazd do strefy przygranicznej klanol Przygotowania do wyjazdów 13 19.01.2020 15:52
Alarm do garażu ablos78 Inne tematy 37 11.10.2019 13:47
Budowa/zakup, garażu/wiaty z blachy Widmo80 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 1 04.03.2019 10:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.