Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2012, 10:54   #41
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tupek Zobacz post
jak czytam te ogromne żale, to tylko myślę sobie: ot, zima znów
Jaka zima Pojebana polska mentalnosc,niespotykana na innych europejskich forach
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 11:00   #42
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Jaka zima Pojebana polska mentalnosc,niespotykana na innych europejskich forach
jeśli chodzi o ogrom żali i odżegnywanie forum/gtw od czci i wiary to w pełni się zgadzam

możliwe jest jednak, że jest to tylko jakaś kropla przepełniająca puchar - w takim wypadku jako świeżak zapewne wszystkich aspektów nie ogarniam

na innych europejskich forach jak jest - nie wiem, nie bywam
trzymam się, jak można najdalej, od zachodniej poprawności politycznej

ciepłe pozdrufki
tup
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 11:21   #43
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Thumbs up

Pisząc brzydko i dosadnie - Was chyba zupełnie ...
Jedni sie obrazili bo konkurs jest, drudzy bo w konkursie udziału nie biorą, ktoś inny dorabia spiskową teorię a kolejny filozofuje na temat uduchowienia i wyższych wartości. Panowie bez urazy ale macie chyba jakieś wewnętrzne problemy natury emocjonalnej. Jako zupełny lamer dostrzegam również pewna subtelną różnicę pomiędzy nieodpłatnym korzystaniem z Wikipedii /której utrzymanie i aktualizację ktoś tam jednak finansuje/ a ponoszeniem kosztów utrzymania NASZEGO forum, które za ch... bez kosztowo istnieć nie może /no chyba, że jeden z Nas będzie robił za afrykańskiego mecenasa/. Dostrzegam, też sygnalizowany problem dot. czynnego i biernego prawa wyborczego ale zupełnie nie rozumiem po jakiego ch... kilku Panów podgrzewa atmosferę.
Pewnie podpadnę ale mimo ogromnego szacunku dla adresatów zapytam:

Lupusie co ma wolność /przez duże "W"/ do zasady "nieopłacenia składek" - NIKOGO nie namawiam do płacenia czegokolwiek, co więcej sam płacę nieregularnie i mam do pewnych działań GTW poważne zastrzeżenia ale nie dorabiam do swoich decyzji ideologii.

Elwoodzie Ja też nie znoszę podziałów i staram się być otwarty na świat jednak pomimo wielu wątpliwości uważam, że nie unikniemy komercjalizacji, formalizmu i pewnych ograniczeń - forum w starej postaci nie istnieje i istnieć nie będzie bo sami na to zapracowaliśmy /bardziej lub mniej świadomie/. Panowie mam dla Was i dla tego co zrobiliście OGROMNY szacunek ale właśnie dlatego więcej od Was oczekuję, a WOLNY jest każdy więc niech każdy z osobna decyduje czy biorąc udział w forumowym życiu, pisząc relacje, wklejając foty, itd. robi to dla konkursu, dla siebie, dla innych, dla ...

Moje zdanie, bez urazy.
Pozdrawiam i pomimo jak już napisałem pewnych wątpliwości życzę GTW więcej zrozumienia ze strony Nas wszystkich .
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 11:42   #44
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Widzisz Pawle, w życiu tak jest że jeden poluje, a inny pisze poezję. To drugie jak sądzę odróżnia nas od naszych młodszych braci. Ja rzucam pytania, każdy sobie na nie po swojemu odpowie. Ferment zaś brachu to motor postępu, również naszych myśli, oczekiwań i marzeń.
Jeśli ktoś ma problemy natury emocjonalnej, to chyba dobrze - znaczy że jeszcze myśli i się rozwija. Czyż nie tak?
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Lupus : 27.01.2012 o 11:45
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 12:06   #45
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Ale ferment...Najlepiej zakończyć wątek.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 12:29   #46
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Paweł, spoko.
Podpisuję się pod tym, co napisał Lupi ale przyjmuję Twoją i Jochena argumentację.
Tak Leno, i ja ciesze się, że Czosnkowi i innym się chce.

Nie znaczy to, że muszę akceptować zdania innych widzimisię a tym bardziej pacyfikowania poglądów "fermentem i podgrzewaniem".
Głos oddalem, bo mogłem na Zigiego i Jagnę. Konkursów organizował nie będę.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 12:30   #47
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Lupusie i Elwoodzie - TAK, macie 100% racji !! Ja tylko czasem się obawiam, że proces fermentacji realizowany bez dozoru skończy się nikomu nie potrzebną eksplozją. Końcem lat 80-tych, na pewnym nowohuckim osiedlu przygotowywałem magiczną miksturę z miodu, owocu dzikiej róży i wody źródlanej, która miała w sobotnie wieczory krasić moje i przyjaciół lica. Pech chciał, że jakaś wredna macocha /bo przecież nie moja żona / wieszając pranie uwadziła w alchemiczne sprzęty a chcąc powstałe zniszczenia ukryć po swojemu dymion zabezpieczyła. Efekt po kilku cieplejszych dniach był taki, iż Ja co sobotę smutny i przez przyjaciół opuszczony niemal przez rok siedzieć musiałem, gawiedź pod osiedlowym PSS-em przepiękne wodospady z dziewiątego piętra kilka minut podziwiała a zła macocha prania na tydzień od sąsiadek dostała. Ot widzisz jak w prozaiczny sposób cała poezja /no bo przecież przy tak zacnym trunku w sobotnie wieczory nie jeden wiersz spłodzono/ jeb... się poszła
Nie moim zamiarem ani prawem jest odbieranie komukolwiek głosu tylko proszę aby w swoim zapamiętaniu dobro ogółu mieć też na względzie bo na dziś to dobro w jakiejś tam mierze GTW, która choć czasem dupy daje, to jednak zawdzięczamy No chyba, że jest coś o czym nie wiem …
Mnie osobiście konkurs kalafiorem lata ale relacje wszystkie z wypiekami na twarzy czytam, jedne bo są magiczne /w tym Wasze/, inne bo foty w nich umieszczone na kolana powalają jeszcze inne wspomnienia przywołują. Czytam je i czytam, a że ktoś konkurs w takiej czy innej formie zorganizował to jego inicjatywa i jego problem, mnie w czytaniu to nie przeszkadza.
POZDRAWIAM

Ps.
Teraz to Ja chyba mące ciągnąc temat ale, że ostatnio rzadko pisze to mam nadzieję na amnestie - to tyle z mojej mańki.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 27.01.2012 o 12:50
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 18:21   #48
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

Deszcz dzis za oknem u mnie pada!!!!!!!!!!
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 20:10   #49
simi81
 
simi81's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B-stok, Leśna Melina
Posty: 61
Motocykl: TA PD06
Przebieg: 130 000
Galeria: Zdjęcia
simi81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 43 min 7 s
Domyślnie

Forum trampkowe przestałem czytać jak zaczęła się komercja ( banery Ramiresa). Na WASZYM forum jestem często. Trochę dziwiły mnie pod-fora nie dostępne dla wszystkich- stara gwardia, ale to WASZE forum, dziwią mnie reklamy płatnych wyjazdów w dziale podróże, ale SWOJE forum możecie komercializować. Kiedyś myślałem, że forum składa się z ludzi którzy maja wspólne marzenia, pragnienia, cele... a WY to sprowadzacie do tego czy ktoś zapłacił pieniądze czy nie.
Myślę, że jeśli ktoś nawija kilka kilometrów co roku i/lub umie pogrzebać przy moturze to wnosi więcej w życie tego forum niż 10 PLN. zastanówcie się...
simi81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 20:50   #50
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Nie odzywałem się do tej pory w tym wątku. I nie odezwałem się ani słowem, gdy GTW naradzała się w sprawie Konkursu na relację. Wiedziałem, że to inicjatywa, która nie będzie jednoczyła ludzi na forum tylko ich poróżni. Kogoś wskażemy jako lepszego, kogoś jako mniej wartościowego. Na to wszystko jeszcze została nałozona maska, że głosować mogą tylko Ci, którzy zapłacili składkę. Konflikt gotowy.
Nie odzywałem się nie dlatego, że nie podobał mi się konkurs, że idea była zła - nie podobał mi się dlatego, że da szansę do zaistnienia na forum tym, którzy żywią się podziałami i znajdują paliwo w poróżnianiu ludzi. Nagrody na ów konkurs pochodzą ze składek członków. Ale koledzy, którzy z jakiegoś powodu nie dołozyli się do forumowej kasy roszczą sobie prawo do tego jak mają być wydane pieniądze tych co je wpłacili. Niby dlaczego?
Dlaczego kolego KML chcesz decydować w jaki sposób zostaną wydane nie Twoje pieniądze? Ufunduj swoją nagrodę i wręcz komu chcesz. Za swoje.
Zwracam uwagę, że już wpłacenie 1 zł rocznie daje status gościa opłacającego składki. Więc jeśli ktoś nie ma "słoneczka" to dlatego, że nie chce - na pewno nie dlatego, że nie może. Forum nie piętnuje tych, którzy nie płacą. Forum wyróżnia tych, którzy płacą, którym się chce.

Pióro się oburza i pisze w swoim poście, że "są równi i równiejsi". A ja zapytam kto tu jest równiejszy: bo według mnie ten który nie dał złotówki na utrzymanie serwera, ale korzystał z atmosfery która mu się tu podoba. Za to żebyś kolego tę atmosferę poczuł, ktoś zapłacił. Poznasz ich kolego po słoneczku.

Lupus pisze: Z forum odchodzą wartościowi ludzie przez skostniałość pojęć. Poszukajcie tych którym zależało, co nie ma? dziwne. Starzy odchodzą, chociaż są stale w drodze, trochę szkoda. Ja zagłosowałbym chociaż nie płacę składek i mój głos miałby wartość. A że nie płacę, cóż każdy ma swoje zasady.

Odniosę się do tego co napisałeś: powiedz proszę Lupusie i Myku jakie to zasady Wami kierują, że nie wpłacicie złotówki na ten cel. Jak chcecie to możecie mi wytłumaczyć na a. Znam Was obu, lubię, ale nie rozumiem. A chciałbym.

Piszesz dalej Lupusie: Wiele osób (wiem to) zrezygnowało z uczestniczenia w Forum ze względu na jego skostnienie i komercjalizację. Są to ludzie którzy na temat podróżowania mogą powiedzieć najwięcej. Szkoda.

A ja Ci na to powiem, że wiele osób (wiem to) zrezygnowało z roboty dla forum dlatego, że usłyszeli złe słowo, że poczuli się dotknięci chamską uwagą któregoś użytkownika wygłoszoną publicznie na forum. Że nie znaleźli się tacy, którzy mieliby odwagę go obronić, albo ich głos był zagłuszony rechotem chamskich klakierów.

Nie podoba się Wam forum? To spróbujcie je zmienić, założcie wątek, nazwijcie go Reformatorzy czy też Malkontenci i proszę bardzo bierzcie się za władzę. A jeszcze lepiej spróbujcie założyć drugie, prawdziwe forum. GTW pewnie nawet da jedną domenę. I pokażcie jak się to robi z wiatrem we włosach, bez pieniędzy ze składek, z samą wiarą w wolność, miłość i tolerancję.

PS. Jak jeszcze byłem w GTW to byłem przeciwny słoneczkom. Takiemu wyróżnianiu. To był pomysł 7grega. Wcale niegłupi stwierdzam po latach...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 wielki afrykański konkurs na relację z podróży czosnek Kwestie różne, ale podróżne. 26 13.02.2012 11:13
Nowe relacje w wersji PDF - RELACJE - ALL IN ONE 7Greg Trochę dalej 11 31.10.2011 17:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.