Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.12.2019, 18:40   #11
talar185


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Baranowo
Posty: 91
Motocykl: RD07A . CRF 1000 .CRF 300L
talar185 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 20 godz 54 min 4 s
Domyślnie

No niby ale nie do końca to samo .
talar185 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2019, 19:54   #12
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Przerabiałem dzieciątka ten temat...
Kondensacja na granicy blacha/ocieplenie to jest problem. Ogólnie chujowa kwestia. DObrze wykonane ocieplenie to koooopa roboty - o styro proponuję zapomnieć.
Bardzo ważne jak już wspominano wcześniej jest uszczelnienie szpar technologicznych w otworze drzwiowym.
Najlepiej byłoby robić XPS płyty twarde a pod spód dać niskorozprężną pianę. Całość pokryć pilsnią dla trwałości.
U siebie w dwustanowiskowym garage pozbyłem się jednej bramy całkowicie a drugą zastąpiłem panelem - nie żeby było zajebiście bo jama jest piętrowa i grzanie tego to jest męka...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2020, 01:34   #13
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Też mam taką bramę i najlepszym rozwiązaniem był zakup kozy. Kilka klocków drewna opałowego i w moim zimowym Hibernaculum, gdzie majstruję sobie w oczekiwaniu na Wiosnę, jest cieplutko.
Żeby koza dobrze grzała, czopuch zrobiłem z rur stalowych, długi na kilka metrów. W tym rozwiązaniu to głównie czopuch grzeje, a nie sama koza. Czopuch poprowadziłem pod sufitem z odpowiednim spadkiem (a raczej wzniosem). Cug jest jak trza!
Zaletą kozy jest to, że nie akumuluje ciepła i szybko nagrzewa pomieszczenia. Jak wygaśnie to przestaje grzać niemal natychmiast. Po co akumulować ciepło żeby raz na jakiś czas kilka godzin spędzić w warsztacie? Żeby skuteczniej rozprowadzać ciepło, powiesiłem pod sufitem starą Farelkę która dmucha na czopuch. Farelka ma o3wiście wyłączony obwód grzałek.

PS
Taka ciekawostka.
Tera wyngiel można kupić na aledrogro z dostawą do paczkomatu... Niezłe jaja! Jak się ma Smarta to już w ogóle full wypas! Sprawdzałem, to działa! Cena prawie jak przy zakupie kilku ton, a łatwo odebrać, przewieźć w bagażniku i składować paczki po 25 kg, niż jak wykiprują wyngiel luzem pod chałupą i trza łopatami to gdzieś wrzucić - a czarnego pyłu wtedy wszędzie, że ho, ho... To ma oczywiście sens przy zakupie kilku(nastu) paczek do kozy na sezon.
W sumie wolę drewno, którego i tak mam kilkanaście kubików co sezon złożone w drewutni.

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 06.01.2020 o 01:57
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.