Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.01.2020, 23:07   #11
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 534
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 20 godz 43 min 18 s
Domyślnie

Bardzo dobra blokada zabezpieczająca przed tak zwaną kradzieżą okazjonalną.posiadam taką od kilku lat, tak jak kolega napisał wcześniej jak moto stoi przed namiotem ,lub zatrzymasz się gdzieś na kawę na pewno trochę opóźni to odprowadzenie przez tak zwanego okazjonalnego złodzieja. Złotego środka nie ma jak będą chcieli ukraść to nic nie dadzą żadne zabezpieczenia ,pisanie o AC tu nie ma sensu bo blokada nijak się ma cenowo do a.c .To tak jak napisać że helikopter jest lepszy od samochodu bo nie stoi się w korkach.Mam kolegę ślusarza który zajmuje się zawodowo otwieraniem awaryjnie samochodów dałem mu to do otwarcia i powiem ci że to ustrojstwo warte jest tych pieniędzy bo trochę się męczył, wiem zaraz ktoś napisze że przewód hamulcowy można odciąć. ale tak jak pisałem wcześniej jak złodziej się wcześniej przygotuje to żadne zabezpieczenie nie jest przeszkodą, może tylko skutecznie lub nie opóźnić kradzież
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 23:22   #12
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,049
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 12 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majster Zobacz post
Właśnie też mi zależy na info, gdy coś się dzieje jak jestem blisko ale nie widzę motocykla. Nie wiem tylko czy blokada na tarcze czy to cudo. Do tarczy trzeba się schylać, hihi. Dzięki za odzew.
Jeśli na tarczę, to nie zapomnij kupić linki przypominającej za kilka złotych. Jak ruszysz z kopyta bez ściągnięcia Kovixa z tarczy, to możesz sobie narobić sporo bidy...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2020, 08:06   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,277
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brzeszczot Zobacz post
wiem zaraz ktoś napisze że przewód hamulcowy można odciąć.
Ale po co w motocyklu odcinać przewód hamulcowy , w spoczynku ciśnienia tam nie ma.
To już lepiej przyjść z kołem bez blokady i podmienić, tyle samo roboty co z cieciem a i pojechać od razu można
Tak naprawdę każda "blokada" jest tylko utrudnieniem , a w sumie o to właśnie
chodzi , o zniechęcenie złodzieja.
Dlatego nawet najprostsza bywa skuteczna a te wyszukane np z alarmem bardziej skuteczne.
Gdy pojazd jest już zamówiony to nic nie pomoże i tak zniknie.

Pytanko czy ktoś ma wiedzę w sprawie zamrożenia azotem tej z alarmem , czy nadal działa?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2020, 09:43   #14
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,049
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 12 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
a w sumie o to właśnie chodzi , o zniechęcenie złodzieja.
Dobre i mocno zniechęcające jest zabezpieczenie kilkupoziomowe. Kovix jest wtedy tylko dla zmyłki.

Oprócz klasycznego alarmu, który przygotowany złodziej obejdzie bez problemu, można zrobić czasowy wyłącznik zapłonu. Prosty malutki układ zwierający zapłon po np. 30 sek. i gaszący silnik. Przeciętny gimnazjalista-eletronik zrobi to na przekaźniku czasowym za 30 zł w jedno popołudnie. Da się to pięknie schować głęboko pod plastikami w wiązce kabli (gabaryty przekaźnika 1TP30: 3x3x5 cm). Na darcie całej wiązki żaden złodziej nie będzie przygotowany. Ma to działać tak, że po sforsowaniu Kovixa (wymianie koła), złamaniu alarmu, odcięciu łańcucha wiążącego ramę motóra do latarni, i co tam jeszcze kto ma zabezpieczającego, złodziej zapala, ucieszony wsiada i jak tylko ruszy to mu zgaśnie. Zapala jeszcze raz, znowu banan, ujedzie kawałek i gaśnie. I co dalej? Będzie walczył na środku skrzyżowania z zabezpieczeniami?
To jest też dobre zabezpieczenie na dresów z kosą wyrywających nam kluczyki przemocą na żywca w biały dzień. Aktywacja zabezpieczenia musi być sprytnie przemyślana, co zostawiam wyobraźni każdego z nas. Proponuję zawleczkę na cienkiej lince jubilerskiej do szybkiego niezauważalnego wyrwania, zlokalizowanej w okolicach stacyjki. Ukryty włącznik nie jest dobrym rozwiązaniem, bo mogą nas obserwować jak opuszczamy motór.
Wszystkie niestandardowe rozwiązania będą dużym kłopotem dla potencjalnych amatorów cudzej własności.

Do tego wszystkiego starannie ukryty lokalizator GPS i jest już w miarę bezpiecznie. Ergo: właściciel z uzbrojonymi śfagrami w drodze...
Dobry soft do lokalizatora ma drzeć ryja na smarkfonie właściciela po utracie sygnału (zagłuszacz GPS).

Jasne że na wszystko są sposoby, że nie wspomnę o klasycznym wrzuceniu na pakę. W takim przypadku proponuję nie kupować motonga tylko jeździć tramwajem... chyba że kogoś stać na AC. Mnie nie stać.

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 04.01.2020 o 17:42
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2020, 10:53   #15
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,788
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 14 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Co do klasycznego wrzucenia na pakę, to jest sposób do zrobienia w dzień, w środku tlumu i na 99,9% nikt nie zareaguje

Busa wystarczy obkleić "mechanika motocyklowa moto-pol" i dodać wiele naklejek firm związanych z motocyklami. Sam złodziej musi mieć ubrany strój roboczy.

Jakby taki "mechanik" zaczął forsować zapięcia młotem pneumatycznym, albo zaczął rozkręcać moto to pewnie by nikt nie reagował, bo za bardzo rzucałoby się to w oczy

Patent spotkany w Rzymie, motocykl uratowało tylko temu, że znajomy będąc w pracy miał moto na oku. Przyjechało dwóch wesołych ludków w ładnie obklejonym busie, wystawiło rampę i brało się do zapakowania moto na pakę. Oczywiście w trakcie rozmowy tłumaczyli się "pomyłką".

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2020, 21:26   #16
Ryży Koń


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 105
Motocykl: CRF300 Rally
Ryży Koń jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 52 min 25 s
Domyślnie

Kiedyś miałem blokadę na koło. Zatrzaskową. No to zatrzasnąłem... kluczyk był w domu. Sam osobiście od roboli pracujących w parterze budynku pożyczyłem szlifierkę kątową i przeciąłem blokadę w jakieś 7,5 sekundy. Żodyn nie zapytał, czy to mój motur. ŻODYN!
Ryży Koń jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda U-Lock uzywa ktos zibiano Inne tematy 3 04.03.2017 20:51
Zabezpiecznie podwozia w puszce Babel Inne tematy 40 30.10.2014 13:42
Lock-n-load do transportu motorków: ma ktoś? Używał? sambor1965 Inne tematy 9 31.10.2012 12:30
Helmet Lock RD04 Kubaandcom Inne tematy 2 28.09.2012 20:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.