Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.06.2009, 15:06   #1
kkk
 
kkk's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Ustroń
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: 47t mil
kkk jest na dystyngowanej drodze
Online: 36 min 30 s
Domyślnie

Witam wszystkich, po przegladnięciu wszystkich tematów muszę napisać i poprosić Was o opinie porady :
kupilem AT RD 04 rozebralem do pomalowania ramy i poskladalem to tak w skrocie i teraz po kreceniu rozrusznikiem zeby sie napelnil caly uklad benzyna afri odpaliła ale brak wolnych obrotów tylko 3 000 obr/min.Linki gazu luźne od ssania też,przedni cylinder działa na te 3000 ale jak go odłącze to na tylnim cylindrze odpala moto po duzym przekrtęceniu manetka bo tak po zwolnieniu manetki od razu gaśnie.membrany w gaźniku od tylnego cylindra ok .Wkręciłem Srube skladu mieszanki od przedniego cylindra do maksa i nie gaśnie cały czas utrzymuje 3000 obr .Przed rozbiórka moto idealnie palilo i nie bylo problemu ,chciąłem odpalić a dopiero potem wszystkie ustawienia robić skoro przed rozbiórką bylo ok to co jest teraz.Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam

Aha zapomniałem dodac ze miałem sciagniete pokrywy silnika do pomalowania ale wykloczona mozliwośc pomyłki impulsatorów i w ogóle pomieszania instalacji bo tego sie nie da pomylic wiec konczą mi się pomysły

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 28.02.2013 o 12:31
kkk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2009, 22:23   #2
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Zdejmowane były gaźniki przewracane do góry nogami?
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2009, 23:47   #3
kkk
 
kkk's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Ustroń
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: 47t mil
kkk jest na dystyngowanej drodze
Online: 36 min 30 s
Domyślnie

Gaźniki owszem zdjąłem ale juz w ramie żeby dekle pozakładać bo do ramy bez dekli wkładałem ,no czy do góry nogami hm ale przechylone były owszem.Nie wiem do czego zmierzasz czy pływak by sie zablokował ?Nie mam pojecia nie rozbierałem nigdy takich gaźników .Prosze drukowanymi do mnie bo nie kumam.
kkk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 23:16   #4
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Może coś być z pływakiem, albo przy zakładaniu króćce uległy uszkodzeniu (pęknięcie podwinięcie) i zasysa lewe powietrze sprawdź te pozycje na "dzień dobry "
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2009, 23:17   #5
kkk
 
kkk's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Ustroń
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: 47t mil
kkk jest na dystyngowanej drodze
Online: 36 min 30 s
Domyślnie

Gaźniki rozebrane przeczyszczone poskładane ,załozone do motora i dalej to samo ,no może 2500 teraz pokazuje .Kończą mi sie pomysly co to może być,czy ktos jest w stanie coś wymyślić?pozdrawiam
---------
Usterka usunięta po przyjrzeniu sie dokładnie zauważyłem że brakuje śruby do regulacji położenią przepustnic względem siebie .Wkręciłem śrubkę i teraz działa ,no oczywiście jeszcze regulacje zrobie ale ważne że udało się zlokalizować przyczynę.Dziękuję za pomoc pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 28.02.2013 o 12:31
kkk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2009, 00:52   #6
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kkk Zobacz post
Witam wszystkich, po przegladnięciu wszystkich tematów muszę napisać i poprosić Was o opinie porady :
kupilem AT RD 04 rozebralem do pomalowania ramy i poskladalem to tak w skrocie i teraz po kreceniu rozrusznikiem zeby sie napelnil caly uklad benzyna afri odpaliła ale brak wolnych obrotów tylko 3 000 obr/min.Linki gazu luźne od ssania też,przedni cylinder działa na te 3000 ale jak go odłącze to na tylnim cylindrze odpala moto po duzym przekrtęceniu manetka bo tak po zwolnieniu manetki od razu gaśnie.membrany w gaźniku od tylnego cylindra ok .Wkręciłem Srube skladu mieszanki od przedniego cylindra do maksa i nie gaśnie cały czas utrzymuje 3000 obr .Przed rozbiórka moto idealnie palilo i nie bylo problemu ,chciąłem odpalić a dopiero potem wszystkie ustawienia robić skoro przed rozbiórką bylo ok to co jest teraz.Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam
Teraz ja nie kumam Chcesz powiedzieć, że ta śruba od synchronizacji sama się odkręciła..........
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2009, 08:40   #7
kkk
 
kkk's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Ustroń
Posty: 5
Motocykl: RD04
Przebieg: 47t mil
kkk jest na dystyngowanej drodze
Online: 36 min 30 s
Domyślnie

Sam jestem w szoku ale tak było nie wiem jak to mogło się stać.Nie wiem czy się odkręciła sama ale jej tam nie było ,pomiędzy przepustnicami od góry oczywiście,jeszcze raz dziękuję.
kkk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie wchodzi w obroty Szycha8 Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 21.10.2012 20:58
Niskie obroty za wysokie. RD03 sloneczny Uklad paliwowy i wydechowy 16 06.07.2011 23:18
Prądy za wysokie!!! motomik79 Układ elektryczny i zapłonowy 45 30.05.2011 12:38
AT po rocznym postoju w ogrodzie Robertbed Inne tematy 11 17.06.2008 02:16
Wysokie gmole do RD07. wieczny Wszystko dla Afryki 2 16.04.2008 15:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.