Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.07.2018, 17:55   #11
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Jeździłem GSem wodniakiem, przesiadając się w czasie jazdy, więc odczucia miałem sprzed chwili:
duża różnica w mocy, dla mnie przepaść
duuużo lepsze hamulce, naprawdę mocno wyczuwalna róznica
w zakrętach... no potrzebowałem z 30min by się do Gsa przyzwyczaić, potem nie zachwycał ale jechał ok , nawet mnie przekonał, że w CRF też bym tyle KM chciał, ale nie kosztem masy

ATAS – jakiegoś większego wrażenia na mnie nie zrobił, prześwit mierzony w amatorskich warunkach +4mm..., fotel miała akcesoryjny i w dolnym jego położeniu do ziemi miałem bliżej niż w zwykłej CRF w normalnej pozycji siodła. ATAS na asfalcie, w DCT – prowadzi się jak by inaczej, mnie wywalało z zakrętów, motocykl chciał z nich wyjechać w pole (lewy) lub na drugi pas ruchu (prawy zakręt)... dziwne, może kwestia przyzwyczajenia. Dodatkowych kg nie czuć – potwierdzam! Cieszy to!
Jazda w piachu – ta maszyna idzie górą, wystarczy ruszyć, nabrać prędkości i jest kosmos różnica w porównaniu do Gsa, zrobiłem nią pewnie coś koło 500km po piachu (fakt – nie na TKC), znam takich co CRFą przejechali z 2000km po takich piaskach, że niektórzy na LC4 mieli kłopoty
Ja zmieniłem sobie teraz przełożenie ale nie ze względu na piaski, tylko by w łatwiejszym terenie zapiąć 3kę i sobie pyrkać Tak lubię, jak emeryt

Wszystkie wady wyłapane przez Exa potwierdzam, do tego chujowe uszczelniacze przedniego zawieszenia, prawy set kierowcy, łożysko tylnego koła które może rozpier*** piastę jak się w porę nie wyczuje , że łożysko się kończy, chu**** – kruche plastiki, to samo handbary - jakiś kiepski żart.
Zgadzam się, że to połączenie LC8 i Gsa, dlatego jest to najbardziej uniwersalny motocykl, podobnie jak pewnie 1090 ale tego nie dosiadałem, bo mi się po prostu wizualnie nie podobał i bałem się, że się zakocham w brzydalu i będę skazany na to patrzeć

Dla tych co wybierają się w błoto - radzę założyć podwyższenie błotnika- bez tego pękają mocowania błotnika, w XTR nic nie pękło po przejechani tego samego odcinka, za to zaklejało przednie koło... każdy wie czym to się kończy







Na koniec kilka fotek, uwielbiam patrzeć na te kształty... ten motocykl wygląda równie dobrze jak jeździ Nie wiem jak Wy, ja nie mogę się oprzec by go focić, focic, focić. Mam tak tylko z CRF1000 i....
.
.
.
.
.
.
.
... GS 1200ADV :



































Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 17:56   #12
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Przejedz się z Ex-em w terenie i napisz wtedy co kogo dyskwalifikuje

Ostatnio edytowane przez myku : 28.07.2018 o 18:03
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:07   #13
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Potestowałem NAT w Grubszym terenie - wnioski 😊

Hm.. Autorytet pozytywnie o DCT. Świat się kończy 😉. Super!
I choć nie mam doświadczenia w terenie to DCT moim zdaniem jest lepsza niż manual. I to nieprawda, że nie ma półsprzęgła - na niskich obrotach i przy zmianach biegów szczególnie w trybie G jest zauważalny uślizg o ile jest opór toczenia. A w trenie zwykle jest.
Po 2 latach i 35 kkm znalazłem 2 wady DCT:
1. Przy jeździe poniżej 3-4 km/h chyba i bez oporów toczenia jest taki moment, że rozłącza sprzęgło i trzeba dodawać lekko gazu i się jedzie zero-jedynkowo. Tu jedynie manual i półsprzęgło byłyby lepsze.
2. Jak jest słaba bateria i zgasi się na włączonym biegu (nie naciskając wcześniej N) to później może być problem z uruchomieniem silnika bo nie ma prądu by siłownik wrzucił na luz.

👍

Ostatnio edytowane przez kristoch : 28.07.2018 o 18:19
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:26   #14
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 8 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
2. Jak jest słaba bateria i zgasi się na włączonym biegu (nie naciskając wcześniej N) to później może być problem z uruchomieniem silnika bo nie ma prądu by siłownik wrzucił na luz.

👍
no ale jak nie mamy prądu to i silnika nie uruchomimy
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:29   #15
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 8 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motif Zobacz post
to pomoge - 10 kg dodatkowej wagi oraz brak dźwigni sprzęgła, dyskwalifikuje to dla mnie ten system do terenu.
przepraszam ale nie rozoumiem.. co ma biegałka do jazdy w terenie..? twierdzisz że bez niej się nie da.?

druga kwestia to kwesia masy... tak masz rację jest 10kg wiecej.. ale masa jest bardzo nisko.. gmole, stelaże i centralna stopka, czy jakas płyta pod silnik i masz ze 20kg więcej.. o wiele gorzej rozmieszczonej..

mówimy o pewnej wygodzie kosztem masy.. oczywiście.. czy z tego powodu dyskwalifikuje.. no właśnie nie..podobnie jak nie dyskwalifikuje motocykla z ternu posiadanie tysiąca Rur po bokach czy pod silnikiem..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:31   #16
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Nie miałem przyjemności jeździć (mam nadzieje to zmienić) ale obiektywie to na prawdę piękny motocykl choć enduro (i jego pochodne) wcale nie musi taki być.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:34   #17
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 8 min 22 s
Domyślnie

Neno - 1090 jedzie jak lc8... w sumie niewiele się od niego różni.. tyle że jest nowocześniejsze.. taka sama pozycja, zawias, waga, sposób oddawania mocy podobny.. jest to rasowy KTM
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:43   #18
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
no ale jak nie mamy prądu to i silnika nie uruchomimy


Tak zgadza się - tylko ja piszę o takiej specyficznej sytuacji choć może to niekoniecznie aku (kilku osobom się przydarzyło i mi dwa razy ostatnio):
Przy włączeniu NAT standardowo odpala sekwencję startową rodem z myśliwca - światełka, kontrolki, pompa paliwa i m.in. zrzuca bieg o ile nie był N. Mierzyłem i to potrafiło brać do 7A przez kilka sekund. Zdarzyło mi się, że nie mógł zrzucić biegu i reszty nie wykonywał pokazując błąd DCT poprzez migającą „-„ na wyświetlaczu biegów. Wykonywałem serię przesunięć przód/tył i zostawiałem na kilka minut wyłączony zapłon. Pomogło - jak zrzucił bieg to wykonywał resztę sekwencji i można było odpalić. Może to faktycznie niekoniecznie kwestia aku bo do rozruchu przecież dużo A trzeba ale u mnie zbiegło się z padającym powoli akumulatorem. Pożyjemy, zobaczymy. Nie zaśmiecam już.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 18:48   #19
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 8 min 22 s
Domyślnie

nie zaśmiecasz... dyskutujemy..

mnie natchnęło aby coś więcej napisać.. bo ostatnie 3 dni dzięki uprzejmości ścigacza i Hondy potestowałem sobie bardzo dogłębnie Hondzine.. zarówno DCT jak i manual. w wersjach ATAS. w domu mam niską.... do tego przez ostatanie tygodnie dosiadałem chyba wszystkiego co jest w tym segmencie do kupienia... bardzo dużo osób mnie podpytywalo o opinię o nowej afrze.. właśnie w ujęciu offu.. no i o DCT stąd taki temat..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2018, 19:14   #20
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Ex moze opowiesz,pokazesz jak sie doglebnie testuje Afrykę
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask enduro z szybą do 600 PLN - opinie, wnioski? motormaniak Kaski 302 13.09.2021 22:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.