Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.04.2010, 22:55   #121
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Myku, pamiętaj tylko, że prawdziwy germaniec ma wszystko razy dwa...nie trzy
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2010, 09:02   #122
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Miałem okazję przyjrzeć sie Tenerce na Motodays w Romie , projekt całkowicie zrealizowany w Japan w 36 miesięcy . Produkcja będzie odbywać się wyłącznie u skosnokich , to dobrze wróży , przynajmniej przez pierwsze dwa lata , gdzie będzie produkowana w limitowanej serii . Potem , albo zaprzestaną produkcji , albo okaże się hitem sprzedaży , trzeba dobrze poznać japończyków , żeby chociaż w małym stopniu zrozumieć ich sposób myślenia .
Motocykl prezentuje się całkiem , całkiem , rewelacyjnie wyważony ( przynajmniej takie wrażenie sprawia siedząc na nim ) , kilka innowacyjnych gadżetów jak : zintegrowany ABS z UBS ( coś podobnego jak w Viadrze ) , system D-mode , który pozwala na zmianę map zapłonu , oraz kontrola trakcji , niektóre systemy mają możliwość ręcznego wyłączenia .
Zamieniłem dwa zdania z Paolo Pavesio dyrektorem marketingu i komunikacji z Yamaha Motor italia , na moje pytanie dotyczące przeznaczenia i potencjalnej klienteli nowej Tenerki , odpowiedział :
" Tenera została stworzona dla doświadczonych motocyklistów , szukających motocykla do komfortowych wyjazdów w odległe zakątki naszej planety , którzy cenią komfort , innowacyjne rozwiązania i nie chcą posiadać tuzinkowego motocykla z niemieckiej stajni "
" Jedynym motocyklem na dzień dzisiejszy mogącym konkurować z innymi w tym segmencie jest Varadero , ale traci z roku na rok klientów ze względu na brak rozwoju od 2003 roku w przeciwieństwie do konkurencji , właśnie dlatego chcielibyśmy wypełnić naszym produktem miejsce Vardero , które zapewne w najbliższym czasie zostanie wycofane z produkcji" .
Początkiem maja , będę miał możliwość przejażdżki , wówczas coś od siebie napiszę .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2010, 08:20   #123
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Miałem okazję przyjrzeć sie Tenerce na Motodays w Romie , projekt całkowicie zrealizowany w Japan w 36 miesięcy . Produkcja będzie odbywać się wyłącznie u skosnokich , to dobrze wróży , przynajmniej przez pierwsze dwa lata , gdzie będzie produkowana w limitowanej serii . Potem , albo zaprzestaną produkcji , albo okaże się hitem sprzedaży , trzeba dobrze poznać japończyków , żeby chociaż w małym stopniu zrozumieć ich sposób myślenia .
Motocykl prezentuje się całkiem , całkiem , rewelacyjnie wyważony ( przynajmniej takie wrażenie sprawia siedząc na nim ) , kilka innowacyjnych gadżetów jak : zintegrowany ABS z UBS ( coś podobnego jak w Viadrze ) , system D-mode , który pozwala na zmianę map zapłonu , oraz kontrola trakcji , niektóre systemy mają możliwość ręcznego wyłączenia .
Zamieniłem dwa zdania z Paolo Pavesio dyrektorem marketingu i komunikacji z Yamaha Motor italia , na moje pytanie dotyczące przeznaczenia i potencjalnej klienteli nowej Tenerki , odpowiedział :
" Tenera została stworzona dla doświadczonych motocyklistów , szukających motocykla do komfortowych wyjazdów w odległe zakątki naszej planety , którzy cenią komfort , innowacyjne rozwiązania i nie chcą posiadać tuzinkowego motocykla z niemieckiej stajni "
" Jedynym motocyklem na dzień dzisiejszy mogącym konkurować z innymi w tym segmencie jest Varadero , ale traci z roku na rok klientów ze względu na brak rozwoju od 2003 roku w przeciwieństwie do konkurencji , właśnie dlatego chcielibyśmy wypełnić naszym produktem miejsce Vardero , które zapewne w najbliższym czasie zostanie wycofane z produkcji" .
Początkiem maja , będę miał możliwość przejażdżki , wówczas coś od siebie napiszę .
Czegoś nie rozumiem. Dopiero wstałem więc może jeszcze wszystkie neurony mi się nie pobudziły. Nowa Tenera ma zastąpić VARADERO? Varadero może konkurować? Mnie się wydaje że te dwa motocykle to zupełnie inne pułki, nie mówiąc o tym ze marki, bo to oczywiste Coś ten szef marketingu chyba pierdzieli od rzeczy. Wszyscy już chyba zauważyli że nowej Tenerze bliżej do GS-a
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2010, 08:33   #124
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

podzielam zadanie Bonjoura .
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2010, 09:20   #125
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Jak najbardziej sie zgadzam.Nie wiem skad to porownanie,moze z checi rywalizacji z Honda.

Ostatnio edytowane przez myku : 08.04.2010 o 19:56
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2010, 09:52   #126
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Bo do GS to trochę im wagowo nie wyszło
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2010, 19:04   #127
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
Czegoś nie rozumiem. Dopiero wstałem więc może jeszcze wszystkie neurony mi się nie pobudziły. Nowa Tenera ma zastąpić VARADERO? Varadero może konkurować? Mnie się wydaje że te dwa motocykle to zupełnie inne pułki, nie mówiąc o tym ze marki, bo to oczywiste Coś ten szef marketingu chyba pierdzieli od rzeczy. Wszyscy już chyba zauważyli że nowej Tenerze bliżej do GS-a
Jeden czort jak dla mnie , zapytałem , więc odpowiedział , a przejechać się z chęcią przejadę , bez znaczenia do czego bardziej pasuje .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2010, 06:36   #128
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Jasna sprawa Adagiio. daj znać jak wrażenia z jazdy
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 19:43   #129
Zbiswicz


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław, no... prawie
Posty: 33
Motocykl: ST 1200
Zbiswicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 31 min 5 s
Domyślnie

niecierpliwiąc sie okropnie czekam do lipca na odbiór mojej Tereski. Czy ktoś z Was też czeka?
Jeśli tak to tymczasem filmiki nowe do oglądnięcia:

http://www.youtube.com/watch?v=ix8qlsKHm74

http://www.youtube.com/watch?v=suX5rTUluh0
Zbiswicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2010, 20:56   #130
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Gratuluje wyboru!Ja ciagle czekam na jazde probna,ale model wystawowy jeszcze nie dotarl.Mysle,ze bedziesz z niej bardzo zadowolony!
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TDM 850 czy Yamaha Super Tenere ? Kubaandcom Yamaha 48 21.04.2022 14:05
Multistrada 1200 calgon Inne tematy 3 28.05.2010 18:40
Yamaha XTZ 1200 Super Tenere MaRP Inne tematy 18 23.10.2009 18:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.