Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.03.2014, 21:41   #81
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 35 s
Domyślnie

Dostaje się trochę w tym wątku "Lasom i Lesnikom" , żeby nie było - nie jestem pracownikiem LP ale:

- z jakiego materiału jest wykonana więźba naszych domów ? ( czy wiecie ile rośnie dzrzewo ktorego się do tego używa ? Odp. Sensowne musi mieć 25 lat + , to jest min dwie generacje lesnikow zwanych takze pijakami i zlodziejami dbalo o drzewostan aby w koncu bylo co ciąć lub jak kto woli szabrowac. Oczywiście nie mam złudzeń że są nieprawidłowości , korupcja , pijanstwo tak samo jak w sadownictwie , medycynie i...... i nie dotyczy to tylko naszego kraju na tzw. zachodzie też nie jest tak różowo. )

- jesli na terenie LP np. poczas zrywki dochodzi do wypadku , powiedzmy uszkodzenia mienia to wtedy poszkodowany uzywa wszelkich sposobów by wydoic te krowe (LP) na maxa , uzywajac bez zadnych skrupułów w/w argumentów , to jedna z przyczyn zakazów

-Lasy Panstwowe to przedsiębiorstwo to fakt . Pomijam samą "wierchuszke" bo to inny swiat + polityka niestety ale większość lesniczych to ludzie bardzo dobrze wykształceni o duzej specjalistycznej wiedzy , wielu z nich to milosnicy przyrody ktorzy naprawdę dbaja o dobro lasow . I robią to od pokoleń dobrze pewnie nie bezbłędnie ale naprawdę dobrze.

Gospodarka lesna na tle ościennych krajów nie wyglada wcale tak zle wiec może nie srajmy we wlasne gniazdo bez wyraznej potrzeby.
Sklecilem tego posta na telefonie (nie widząc całości) i pod wplywem niezdrowych emocji mam nadzieję że będzie zrozumialy Czolem
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 11:13   #82
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Dokładnie - nikt normalny nie neguje potrzeby istnienia lasu, potrzeby zarządzania nim i tego, że ograniczenia takie czy inne muszą być.
Problemem jest samowola, anarchia i zbyt szeroki zakres władzy leśników, który pozwala utrzymywać bałagan będący na rękę ich interesom.
Mnie osobiście boli wyłącznie brak dobrego oznaczenia dróg - w końcu to obszar 28% Kraju (!! !!) na którym nie wiadomo co wolno, a czego nie,
a ,,należy'' to do raptem 200 tys. osób.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 12:19   #83
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Lasy państwowe nie zreformowały swojego myslenia ani dzialania pomimo ,ze komuna odeszła juz 25 lat temu. Podobnie jak koleje panstwowe, częsciowo szkolnictwo i kilka jeszcze innych dziedzin. Wygodnie im w tym stanie i nie bardzo sa zainteresowani by z tym zrobic cokolwiek ...bo po co? Ciepło wygodnie, brak stresów. I zarobki odpowiednie...Ciekawe czy maja deputat na drewno i 13, 14 pensję :-))) To trzeba odgórnie przestawic.. Prywatyzacja to źle kojarzące się slowo , ale czas wydmuchac z towarzystwa nietykalnych leśników. Latwo nie bedzie , bo lesniczówki to wygodne miejsce do zycia a gdy zmienia sie zasady oceniania to może okazać sie ,ze ten i ów będzie musial sie wyprowadzic. Na razie żyja w symbiozie z łowczymi ,którzy przewaznie duzo mogą i chronią ich małe interesiki życiowe. Ale Komorowski juz nie chwali się flintą, jeszcze trochę czasu i bedzie normalnie i w tym sektorze gospodarki.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 18:30   #84
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 35 s
Domyślnie

Fakt do prywatyzacji kury znoszacej zlote jaja musi dojść wcześniej lub później tylko czy aby napewno bedzie normalnie ?
Prywatny właściciel napewno usunie wszystkie zakazy i pozwoli wszystkim na nieograniczony dostęp do lasu , nastepnie obniży ceny surowca kierujac sie dobrem obywateli aby żyło się ... taniej , lepiej i przyjemniej .... tak w końcu będzie normalnie

Ps. Cieszmy sie puki co anarchia , zlodziejstwem , pijanstwem i czym tam jeszcze w LP
bo normalność , uczciwość i praworzadnosc nadchodzi oj nadchodzi .
Swoja droga jestem ciekaw z jakiego kraju będzie pochodził wlasciciel LP (komu będziemy płacić za polskie drewno) po paru latach panowania " normalnosci " ?
Znajac styl prywatyzowania w naszym kraju ....
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 20:33   #85
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 41 min 37 s
Domyślnie

Przed wojną lasy były we większości prywatne, więc po wojnie stały sie nagle państwowe tak? Ktoś komuś jakimś dekretem zaje...ał.Tak a'propo organizaji lp
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 21:21   #86
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Mówiąc o prywatyzacji, raczej myslałem o przetargach na obsługe lasu a nie sprzedawanie go temu czy innemu kapitaliście. Święta krowa w postaci lasów państwowych powinna zniknąć. To nie oznacza ,że chcę sprzedarzy lasu
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 21:55   #87
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

I deputaty na drewno również, dla 'leśników" mieszkających w bloku także - wszak "po równo" ma być .
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 22:02   #88
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,371
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 24 min 23 s
Domyślnie

Przetargi na obsługę lasów? Takowe są bodaj od połowy lat 90 XX wieku.
Prywatyzacja lasów to nie tylko skok na kasę ale strzał w kolano. Las nie pełni jedynie funkcji produkcyjnych o czym często zapominamy (i dotyczy to obu stron sporu).
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 22:11   #89
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 35 s
Domyślnie

Echh jak sąsiadom ocieli się krowa to nie marzymy żeby nam też się ocielila ... tylko zeby im ciele zdechlo . To tak w temacie krow świętych i nie tylko.

Dlaczego firma zarabiajaca na siebie , dbajaca o pracowników ( prosze pokażcie przyklad tak duzej firmy w Polsce ktora dba o pracowników jak LP ) ma zostac zlikwidowana , jakie czynniki za tym przemawiaja ... bo co... bo tak ... bo .... ?

Nie jestem pracownikiem LP , nie współpracuje z LP , znam kilka osób które pracują dla LP i kilka ktore wykonuja uslugi dla LP i bardzo bym sobie zyczyl taką pracę i takiego pracodawcę.

Tyle w temacie nie "zreformowanych" postkomunistycznych swietych krow które koniecznie trzeba rozpieprzyc choc nie do konca wiadomo dlaczego
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2014, 22:25   #90
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Dlaczego firma zarabiajaca na siebie , dbajaca o pracowników ( prosze pokażcie przyklad tak duzej firmy w Polsce ktora dba o pracowników jak LP ) ma zostac zlikwidowana , jakie czynniki za tym przemawiaja ... bo co... bo tak ... bo .... ?
Bo to nie jest firma prywatna, tylko PAŃSTWOWA!
Oni kasy nie mają z widzimisie tylko z naszych podatków. Jakby nie patrzeć, urzędnik. To ja mam płacić podatki a oni mają 13stki 14stki... Deputaty... Oczywiście że to się powinno skończyć. Bo im się należy... Nie no... Im się należy a nam się należą podatki...
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w terenie Ziarko Inne tematy 6 23.09.2013 21:07
Prawo a jazda po lesie. Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 109 17.05.2013 09:41
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 10:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 19.03.2012 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.