Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2014, 18:40   #21
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

BTW - szukam kogoś kto ma Wizz Discount Cart i taniego noclegu w Rzymie i Paryżu - najtaniej jak się da
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2014, 19:22   #22
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 1 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motoMAUROxrv Zobacz post
No chyba każdy wybierający się poza obręb własnego komina studiuje i wyposaża się w jakieś mapy czy GPSa, więc gdy się posiada jak najdokładniejsze namiary i opis, to nie powinno być problemu z odnalezieniem zaproponowanego punktu...
Nie to miałam na myśli.

Załóżmy że jest wątek na FAT liczący 15 stron z fajnymi miejscami na całym świecie.
A ja jadę na Kaszuby. I mam 15 stron czytać?
A tak, zerkam na mapę i widzę, czy coś na Kaszubach zostało przez kogoś opisane...
coś jak (niedziałąjąca ) afrimapa...
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą

Ostatnio edytowane przez jagna : 13.08.2014 o 19:25
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2014, 20:23   #23
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 35 s
Domyślnie

Zgadzam się z Jagną.
Jest jeszcze jeden aspekt...

Napiszę, że jest fajny hotelik, a w tytule napiszę "Polska/Kozia Wólka"
i skąd ktokolwiek będzie wiedział, czy kozia Wólka jest na północy, południe, czy hgw gdzie. A może jest na Kaszubach i Jagna się o tym nie dowie, chyba, że będzie po kolei wpisywać miejscowości z danego kraju do google maps, czy gdzieś tam i będzie sprwdzać gdzie toto leży.



Pomysł super, ale potrzeba:
- mapy
- kogoś kto będzie trzymał porządek pilnował, aby nazyw były jednolite i żeby nie robić błędów [Jeden napisze Niemcy, inny Germany, jeden Kozia Wulka, inny KoziaWólka - i tego się już tak łatwo nie znajdzie].

BTW - przyład Miśka
- wyszkuwarka znajduje po słowie "Gruzja"
- ale nie znajduje po "Kutaisi"
lepszy tytuł byłby: Gruzja Kutaisi [bez "/"]; ewentualnie Gruzja / Kutaisi.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2014, 21:49   #24
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

No cóż, kolega Jaru próbował już coś takiego stworzyć (info z odniesieniami na mapie) ale chyba był problem z silnikiem forum, oraz brakiem konkretnych opisów od podróżujących "Czarnuchów" Skądś te informacje muszą się w końcu brać... Dlatego póki co, ja proponuję stworzenie wspólnie takiej ogólnej bazy danych o ciekawych miejscówkach, - którą kiedyś jak najbardziej można wykorzystać do naniesienia na mapę jak się tego trochę nazbiera, i będzie już technicznie możliwe.
Zaś korzystanie z tworzącej się bazy "Miejsc Przyjaznych".. w obecnej formie też nie powinno być zbyt kłopotliwe bo wystarczy prześledzić tylko wyraźne tytuły postów PAŃSTWO / REGION / MIEJSCOWOŚĆ np. POLSKA / MAZURY / KOZIA WÓLKA - bez konieczności zgłębiania ich pełnej treści, jeśli to nie poszukiwany przez nas kierunek...
Myślę że warto to zrobić choćby w takiej formie, niż znowu wcale! Wierzę że nie wszyscy będą tu szukać kości w jajku lecz dostrzegą przydatność tego rozwiązania jeśli się na razie nie da inaczej...
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 13.08.2014 o 22:03
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2014, 22:13   #25
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 35 s
Domyślnie

Nadal nie będzie wiadomo o którą Kozią Wólkę chodzi i czy będziemy miec po drodze
Np. mieszkam w Bystrej - jest ich w Polsce kilkanaście

Mapa nie musi byc zintegrowana z silnikiem forum. Mozna takie miejsca tworzyć na mapie google [co więcej, w nowych mapach można róznymi ikonkami zaznaczać pola namiotowe, hotele, hostele, dzikie - mozna to potem filtrować] - ale musi być jedna osoba, max dwie, która będzie to ogarniać i będzie mogła edytować - inni by mogli tylko przeglądać. Inaczej się zrobi burdel
Czyli - ludzie piszą w wątku/na forum - 1-2 osoby to ogarniaja i nanoszą na mapę...

Jeszcze chcę podkreślić, że nie bombarduję pomysłu. Jest naprawdę super. Ale żeby to było pomocne, i żeby działało, to trzeba przemyśleć wszystkie potencjalne słabe punkty i coś zaradzić

Tutaj przykład - rok temu przed wyjazdem do Rumuni naniosłam ciekawe miejsca znalezione w przewodniku i sieci na stworzoną mapę. Jak się kliknie na "ikonkę", to pojawia się nazwa miejsca i krótki opis
Wygląda to tak
https://mapsengine.google.com/map/ed...thuser=0&hl=pl
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2014, 22:50   #26
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

Mygosia, - jeśli chcesz napisać że jest fajny hotelik w Koziej Wólce, to nic Cię przecież nie ogranicza aby podać jego dokładniejszą lokalizację np. Polska /Warm - Maz. / Kozia Wólka k. Ostródy

-Jeśli się pojawią mapy i będzie co na nie nanosić to dopiero będzie miodzio... niestety to już poza moim zakresem
- Porządek chyba sami utrzymamy? w końcu to nie forum jakichś gimbusów...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
-Bardzo dobrze prawisz masz u mnie flaszkę - serio!
Jakbyś się w to zaangażowała to rzeczywiście wyszło by z tej akcji coś bardzo fajnego
Przykład z ikonkami - super!

No to teraz czekamy na ciekawe lokalizacje, bo światełko w tunelu coraz wyrażniejsze...
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 13.08.2014 o 23:41 Powód: Dopisek, bo mi net kuleje..
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2014, 23:25   #27
tomkow
 
tomkow's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 722
Motocykl: RD03
tomkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 37 min 52 s
Domyślnie

Przydałoby się coś w tym duchu, tylko inaczej poukładane:
http://mapa.polskaniezwykla.pl/

To akurat też nie jest takie głupie, bo można sobie coś wgrać w telefon i nawigować do ciekawych miejsc.
tomkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2014, 00:50   #28
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motoMAUROxrv Zobacz post
-Bardzo dobrze prawisz masz u mnie flaszkę - serio!
A ja za ruszenie tematu i utrzymanie Ciebie w wierze to nie F.O.C.H.

Co to jak ładna to ma fory .

Mam proste rozwiazanie:
Załóż konto: np. Tu:
https://pl.tripadvisor.com/

I wklepuj w imieniu FAT to co podamy. Po nick np FAT-murano odnajdziemy co chcemy
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2014, 08:52   #29
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

Jorge, nie FOCHuj ! - jak Ciebie gdzieś dorwę to od razu dostaniesz "w ryj"
Stronka którą podałeś może i pożyteczna, ale wolałbym jednak coś NASZEGO.
Z trochę większym nastawieniem na turystykę motocyklową, - najlepiej poza tym całym ogólno turystycznym zgiełkiem...
Gdzie w razie potrzeby bez problemu i obaw można zostawić moto czy bambetle, poszwendać się po ciekawej okolicy, nie nabawić się problemów gastrycznych, (dopuszczalny lekki kac) - i nie wydawać na to wszystko więcej niż na paliwo...
Namiary od "Czarnuchów" na tego typu miejscówki to niejako z automatu - fajna propozycja ciekawych motocyklowo tras...
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2014, 11:57   #30
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Rosja - Suojarvi

Kurcze blade, 29 postów i bodaj tylko 2 na temat....

Oczywiście, że interaktywna mapa byłaby lepsza, ale póki co nie ma kto się tym zająć. Roztrząsanie tego dalej w tym wątku tylko wprowadza chaos!
Propozycja Mauro jest BARDZO DOBRA, bo przy minimum zasad czytelności można spokojnie przeglądać nawet 20 stron, wybierając z postów konkretne rejony zainteresowań.
Żeby już więcej nie gadać nie na temat, całkiem świeżo sprawdzone propozycje:

ROSJA - KARELIA
okolice Suojarvi
Motohostel prowadzony przez Katerinę i Siergieja
http://www.motohostel.ru
koordynaty: N62.17219; E32.41699

To spory, ogrodzony teren nad brzegiem jeziora. Cisza i spokój (do Suojarvi jest kilkanaście km). Osobny dom dla gości z dobrze wyposażoną kuchnią, pokojami, 'saloonem' i wielkimi szafami na motocyklowe bambetle. Nad jeziorem bania - cholera, nie wiedziałem że to tak potrafi regenerować siły....
Dla motocykli: wiata i bardzo dobrze wyposażony garaż.

Właściciele sami mają motocykle. Gada się z nimi fantastycznie! To jest właśnie to najlepsze na każdym wyjeździe - spotykasz ludzi, z którymi gawędzisz i naraz jest już prawie 2 w nocy (choć jasno...)! A wcześnie rano ma się znowu ochotę wstawać. Zatrzymalismy się tam 3 dni i 'na lekko' zwiedzałem okolice by wieczorami kąpać się w jeziorze, pocić w bani i znowu gadać.
Uwaga: właściciele są abstynentami! Choć sądząc po ilości butelek w kuchni - ich goście nie są.....
Cena od osoby: 10 EUR

Mocno polecam!!

Zdrówko,
Miszel

Ostatnio edytowane przez Miszel : 14.08.2014 o 13:05 Powód: tytuł posta
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w służbie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.