Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.02.2024, 14:38   #21
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Ja jeżdżę ciężką kantówką [vfr1200x] i mam oryginalne kufry aluminiowo-plastikowe plus kobita więc tylko kufry. Zaletą oryginalnych kufrów jest to że moto z kuframi bocznymi jest takie same szerokie z tyłu jak i z przodu. Jak jeżdżę sam to centralny Givi 52L i worek 70L na siedzenie na który doczepiam inne długie pierdoły.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2024, 16:24   #22
killjoy
 
killjoy's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 92
Motocykl: RD07a
killjoy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 5 godz 8 min 50 s
Domyślnie

Wrkę 250 zaliczam do małych motocykli i tam sakwy,rogal jak napisałem. Kufry jak najbardziej są bardziej niebezpieczne ale też zabezpieczają przewożone graty. Nie zgnieciesz ich po prostu.
Co do nogi wpadającej po kufer to trzeba wyrobić nawyk wyciągania jej do przodu jak na krosie i pamiętania, że nie ma co walczyć specjalnie bo 300kg motocykla i tak nie utrzymasz.
Pozdrowienia
killjoy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2024, 08:33   #23
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,381
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 47 min 34 s
Domyślnie

Plecak z camelbagiem jest Ci potrzebny nic więcej. Alumimium do Wrki to naprawdę porąbany pomysł. Zapomnij o nim. Zrobisz Sobie krzywdę a przyjemności z jazdy w terenie brak. Zdemontowałem aluminium po 10 minucie jady w terenie i nigdy do tego nie wróciłem. Ten z tyłu może Ci zdezelować kręgosłup. Minimum bagażu. Mały rogal. Z ciekawości po co brać jakieś graty do tak prostego motura? Po każdym kolejnym wyjeździe dojrzewam do jazdy z małym plecakiem i ewentualnie coś do spania wg preferencji. Tankbag to też zbędny balast. Co chcesz tam wozić czego nie zmieścisz do kieszeni kurtki? Płaski mapnik jeszcze ok...ale coraz mniej osób używa mapy.
Przygotuj sobie Wszystkie rzeczy na wyjazd, wyrzuć połowę, zostaw najpotrzebniejsze i do tego dopasuj oprawkę z miękkiego bagażu.
Ostatnio wyrzuciłem większość zbędnych dodatków i akcesoriów z Afryki. Im mniej tym lepiej. Nie poprawiać po fabryce i nie wieszać pierdylionów kabli, rur i innego psującego się szpeju. Enduro nie Penia!!!
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ABC pakowania. Kufry, sakwy, tankbagi... sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 313 14.04.2023 19:41
Sakwy/rogal vs. kufry = bezpieczenstwo? Kamyk Szpej turystyczny - Produkty i Porady 54 22.03.2013 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.