Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.07.2013, 09:55   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 min 58 s
Domyślnie Dziwny problem z Afryką

Nie bardzo to pasuje do któregoś z działów technicznych bo chodzi bardziej o ogólną diagnozę. Piszę tu, może ktoś będzie miał pomysł.

Pacjent - 07a z 1998r.

Problem 1: cykanie w okolic góry silnika, miarowo równo z pracą któregoś z cylindrów. Parę osób słuchało - nawet Rambo i mówili że to coś jakby wydechowego, raczej nic ze środka silnika. Silnik przez doświadczonego kolegę obadany specjalnym stetoskopem i wyszło że wszystko w środku pracuje wzorowo, cicho, nie ma niczego wyraźnego co mogłoby powodować to cykanie.

To cykanie raz jest, raz nie ma - to mnie dziwi. Jak nie cyka pracuje idealnie, jak cyka sprawia wrażenie jakby minimalnie jeden gar był słabszy - twardziej pracuje i troszkę gorzej się rozpędza. Co ciekawe - parę ostrych przegazówek i znika, chwilę potem znowu się pojawia. Podobnie po przejechaniu po dziurach - pojawia się i znika.

Nie martwiło mnie to dopóki...

Problem 2: Zdychanie - braki paliwowe

W upał na mocnym rozgrzaniu zdycha w trasie, po ostygnięciu odpala i jakoś trochę jedzie. Im głośniej cyka tym szybciej następuje zdechnięcie.

Pompa wykluczona, sprawdzone 3 sztuki. Na grawitacji - na pełnym baku jest OK, jak jest 17-18 litrów zdechła przy dwóch ostrych odkręceniach gazu i zamknięciu manety.

Jeszcze jedno spostrzeżenie - przy większej prędkości po mocnym przyspieszeniu, zamknięciu gazu i ponownym odkręceniu - jest chwila zamulenia.

Co było robione:

Wymienione wszystkie uszczelki w wydechu - oryginały. Nie pomogło. Przejrzane zawory dwukrotnie, wszysko OK, rozebrane i złożone gaźniki - też wydają się OK (choć będzie to robione ponownie), dopływ paliwa też chyba OK - potestowane 3 pompy + grawitacja. Przekaźnik pompy i moduł sprawdzone, większość kostek elektrycznych w moto sprawdzona i psiknięta preparatem.


Jutro miał być start do Czarnogóry a tu lipa. Z wyjazdu zrezygnowałem bo 3 razy pchałem AT do domu ostatnio a 2 razy nie dojechałem do pracy i ledwo wróciłem.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Z góry dzięki za porady

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:00   #2
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

U Maćka z Wesołej stoi Hornet z podobnymi objawami, nie cyka tylko ma zadychę i gaśnie jak się rozgrzeje.
Wiem, że wyeliminował elektrykę i skupia się na gaźnikach, które już 2 razy rozbierał, przejdę się do niego i zapytam.
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:09   #3
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Pompa paliwa plus niedrożne przewody (filterek) paliwa. Jak rozumiem bez pompy nie cyka... Przekażnik...?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:16   #4
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

U mnie dokladnie to samo bylo 2 miesiace temu. To znacz nie gasla i nie bylo az tak extremalnie ale o dziwo jak zmienilem regler bo jakos mi sie nie podobaly napiecia , jak reka odjal. Jeszcze dwie sprawy sprawdz:
-czy sie ssanie nie zawiesza na kroccach lub lince,
-moze byc tez jazda z cewkami zaplonowymi , ktore po zagrzaniu robily takie same psikutasy Boskiemu Kolasowi
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:33   #5
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...ja też bym bił w układ zapłonowy!
Za starych czasów jak kondensator przerywacza był walnięty, to tak się właśnie działo!
Na zimnym chodził, po rozgrzaniu umierał...wystygł i ponownie gadał!
Ostatnio kolega miał podobne objawy w GSie12ym...zagrzał się amen, wystygł-odpalał.
Padł czujnik halla...
Nie wiem jak to jest rozwiązane w AT
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:41   #6
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,856
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 6 dni 22 godz 44 min 15 s
Domyślnie

Sprawdź uzwojenie. Miałem taką akcje w bigu na zimnym odpalał a jak się zgrzał to kaput
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:44   #7
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Sprawdził bym górną świece jeszcze w przednim cylindrze. Lub
wykrecił wszystkie i obejrzał i jeszcze raz dokręcił dobrze

Ewentualnie jeszcze ułożenie przewodów paliwowych sprawdzić, czy są prawidłowo położone
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:44   #8
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 min 58 s
Domyślnie

Dzięki panowie za szybki odzew. Pompy sprawdzone, filtr nowy od Hądy - leje się fest jak sprawdzałem. Muszę jeszcze sprawdzić ten przewód od pompy do gaźników.

Regler jest Tourmax - taki od niemca przyjechał. Napięcia mam na woltomierzu w granicach 12,5-14,8V, zależnie od obrotów, najczęściej około 13-14V. Czyli chyba dobrze. Co zauważyłem - wtyczka ta z żółtymi kablami się mocno grzeje choć konektory czyszczone i w ładnym stanie.
Mam jeszcze pożyczony oryginalny regler - sprawdzę na nim koniecznie.

Cykanie i zdychanie jest niezależnie od obecności pompy - sprawdziłem (przekaźnik pompy to było moje pierwsze podejrzenie).

Co jeszcze ważne - zmieniony był termostat bo Afra była niedogrzana. Teraz wskazówka jest tam gdzie ma być, w 1/3-1/4 skali a nie w 1/10. I teraz zaczęły się cyrki ze zdychaniem, wcześniej było tylko upierdliwe cykanie.

Pozdrawiam
zimny

ps. na diagnozowaniu AT możnaby doktoraty robić. Tak jak z technologii gmolowo stelażowej :-)

Ostatnio edytowane przez zimny : 31.07.2013 o 10:50
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 10:50   #9
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Może filtr paliwa ten siateczkowy w zbiorniku ? Jestes pewny ze to nie cykala pompa ?
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2013, 11:03   #10
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,747
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawień Zobacz post
Może filtr paliwa ten siateczkowy w zbiorniku ? Jestes pewny ze to nie cykala pompa ?
Ze zbiornika leje się ostro, sprawdzone. Cykanie nie ma nic wspólnego z pompą - cykanie pompy znam doskonale.

Co odnotowałem - to nieco dziwna praca pompy, powinny być cykliczne pojedyncze kliknięcia styków, zależne od obrotów. A często jest tak że są dwa szybkie kliknięcia i dłuższa przerwa. Więc może coś ze sterowaniem pompą, nie przekaźnik a gdzieś dalej w instalacji. Moduły podmieniałem i jest podobnie. Wiem natomiast że pompa jest sterowana od cewki przedniego cylindra - a cykanie dobywa się z okolic przedniego gara,

Myślałem o całym okablowaniu, świecach, cewkach.... i cholera wie co jeszcze. AT stoi u kumpla i on się tym zajmuje jak na razie - co dalej zobaczymy.

Mam wrażenie że cykanie pogłaśnia się wraz ze wzrostem temp. silnika i otoczenia. Ale np. 4 razy dam w palnik na luzie i na jakiś czas cykanie znika i pracuje normalnie. Co więcej, jak ma moment normalnej pracy to idzie jak burza, silnik chodzi wzorowo a później dupa

Czary jakieś czy cuś?
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Problem]Afryka na prawko A2 kortax Inne tematy 37 01.06.2015 21:39
dziwny problem z tripem.. dery Układ elektryczny i zapłonowy 55 20.12.2013 07:43
Dziwny vin...;( banditos Inne tematy 20 08.12.2011 23:19
Dziwny przypadek :( rumpel Inne tematy 37 08.05.2011 21:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.