Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.04.2010, 10:23   #11
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barył Zobacz post
Hmm a Rajd Podlaski to co ?
taaaaa można eR jedynka jeździć po pustyni czy pić wodę z kibla...
tylko pytanie po co i co ma to komu udowodnić.
Viadro nadaje się do turystyki po asfalcie i okazjonalne wjazdy w lekki teren, z naciskiem na lekki czyli delikatne szutry.
Natomiast jak ktoś chce coś udowadniać innym, a przede wszystkim sobie to juz jego sprawa.
Z obisu widzę że jeździsz KLVem, a to nieco podobnej charakterystyki moto.
Więc jeśli chcesz możesz tym jeździć nawet w MX.
Jednak jeśli mówimy poważnie to poleciłbym do Viaderka anakee, albo tourance. Zjechałem juz kilka kompletów anaków i wiem że dają radę wszędzie, a jazdę w mega błocie lepiej sobie odpuścić.
Pozdro
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2010, 13:35   #12
KIEŁBASA
ZWYCZAJNA
 
KIEŁBASA's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 138
Motocykl: Pomarańczowy
KIEŁBASA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 1 godz 13 min 27 s
Domyślnie

Ja do swojego gsa założyłem Mitasy e07 wpakowałem dędki i jest si na asfalcie dobrze jadą , a w terenie bez porównania do annaków czy touranców no i cena 350 pln za komplet Ja polecam E07 naprawde fajne opony tylko rozmiary troche inne tył 140/80/17 przód 100/90/19 ale to w niczym nie przeszkadza Pozdro
KIEŁBASA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2010, 02:02   #13
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,954
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 15 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KIEŁBASA Zobacz post
Ja do swojego gsa założyłem Mitasy e07 wpakowałem dędki i jest si na asfalcie dobrze jadą , a w terenie bez porównania do annaków czy touranców no i cena 350 pln za komplet Ja polecam E07 naprawde fajne opony tylko rozmiary troche inne tył 140/80/17 przód 100/90/19 ale to w niczym nie przeszkadza Pozdro
To jakis zart jest!!
07 w moim mniemaniu to zemsta jest, a nie opona, pojezdzij na tym co dobre,a dostrzezesz rozniece! Mowie tu o jezdzie a nie o czolganiu sie... bo opona...
Przekonany jestem, ze opny pt. Mitas, Shinko, Haidenau sa "ok" ( jesli mozna mowic w ten sposob) do motocykli lekkich, na mysli mam enduro i na litosc, nie mylic z duzym, ciezkim, turystycznym enduro !
Teraz zas off...
Co to znaczy ze dobrze jada, czyli jak i gdzie, z jaka predkoscia?
Czy podolaja z jazda na poziomie osiagniec moto wg. zalecen producenta np?!
Swoja droga ciekaw jestem co oznacze wg. Ciebie jazda w terenie? Poprosze o opis techniki jazdy. Mam rozumiec, ze kupiles Gsa po to by bujac w terenie na 07-kach wraz z dentka?
Przepraszam za uszczypliwosc, ale naprawde nie moglem sie powstrzymac. Dzieki takim wypowiedziom az nie che mi sie osobiscie pisac na forum.
Z innej beczki zas, z kutra nie zrobi sie lodzi podwodnej.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2010, 08:22   #14
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
To jakis zart jest!!
07 w moim mniemaniu to zemsta jest, a nie opona, pojezdzij na tym co dobre,a dostrzezesz rozniece! Mowie tu o jezdzie a nie o czolganiu sie... bo opona...
Przekonany jestem, ze opny pt. Mitas, Shinko, Haidenau sa "ok" ( jesli mozna mowic w ten sposob) do motocykli lekkich, na mysli mam enduro i na litosc, nie mylic z duzym, ciezkim, turystycznym enduro !
Teraz zas off...
Co to znaczy ze dobrze jada, czyli jak i gdzie, z jaka predkoscia?
Czy podolaja z jazda na poziomie osiagniec moto wg. zalecen producenta np?!
Swoja droga ciekaw jestem co oznacze wg. Ciebie jazda w terenie? Poprosze o opis techniki jazdy. Mam rozumiec, ze kupiles Gsa po to by bujac w terenie na 07-kach wraz z dentka?
Przepraszam za uszczypliwosc, ale naprawde nie moglem sie powstrzymac. Dzieki takim wypowiedziom az nie che mi sie osobiscie pisac na forum.
Z innej beczki zas, z kutra nie zrobi sie lodzi podwodnej.
Według Ciebie GS-em to można tylko po szuterku z lekką lanserka ? Od czasu do czasu się powtarzam , co by klocem zapierdalać po krzokach , to trza mieć reaktor miedzy nogami , opony tylko trochę w tym pomagają . Zjeździłem sporo kompletów E09 w rozmiarze który podał Robert, jeżdżąc GS i nie zauważyłem żadnych negatywnych przypadłości odnośnie ogumienia . Czego nie mogę powiedzieć o motocyklu z pod znaku śmigiełka .
Ale co ja mogę wiedzieć o jeździe po krzokach i motocyklach .
Zdrowia
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2010, 14:03   #15
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,954
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 15 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Wedlug mnie Gsem mozna pojechac czy z lanserka czy tez bez niej wszedzie gdzie sie zechce, o ile ma sie troche pary by "ganiac klocka" na utwardzonych drogach. Im szybciej, tym lepiej, wiadomo...waga.
Kartofel zawsze pomoze w terenie, gorzej bedzie na afalcie i tu sa same negatywy, gdyz opona zaadoptowana pod luzne nawierzchnie nie ma prawa rownie dobrze spisywac sie na czarnym. Jak wiesz, sa opony ktore daja rade to pogodzic i tu oklepane, ale dobre Tkc.
Latajac Gsem mialem Touarance i Anakee jedynie w uzytku, i przy nich bym pozostal. Myslalem swego czasu o Trail Atack, bo kajtnolem sie szybciej po serpentynach przy zakupie Gsa (ktorego notabene nie kupilem), ale kleily sie pieknie na czarnym. Nie mialem ze smigielkiem przykrych wspomnien, bo nie traktowalem go jak enduro turyste, a raczej turyste z zacieciem enduro.
Nie zalozyl bym napewno 09 na Gsa, Viadro, czy do Lc8ki. Sprzety maja za duzo pary, nie jezdzi sie nimi wolno paczka, przy wiekszych predkosciach jest tylko gorzej, choc by ze wzgledu na mieszanke gumy, twarda, o komforcie nie wspomne. Szybko=szybko ida w drzazgi na asfalcie. Zjezdzilem 09 na TTr, wiec lzejszy sprzet i widzialem jak schodza na dojazdach do terenu z predkosciami ponizej paczki. W terenie mi wystarczaly w zupelnosci, bo nie jestem mistrzem crosu, jedynie zapalencem enduro.
Do 07 jesli ktos moze mi powiedziec do czego zostala stworzona, to poprosze, bo ja nie wiem.
Na czarnym glosna, twarda, na Afrze jadac nie czulem sie z nia pewnie majac ja na przodzie. Na utwardzonym ok, do momentu kiedy nie ma lekkiego piasku, o mokrym nie wspomne.
Na koniec do tematu wracajac dodam, ze zalozylem na katamarana Mt21na przod. Nawinolem dopiero kilka setek wiec jeszcze wiele o niej nie powiem. Co jedynie to, ze narazie nie mam zastrzezen, moze to byla by alternatywa dla Tkc do Viadra?
Co do wiedzy o motórach i krzokach to mam jej tylko tyle ile sam zdobylem.
Zdrowia.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2010, 17:08   #16
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Na czarnym glosna, twarda, na Afrze jadac nie czulem sie z nia pewnie majac ja na przodzie.
Mirek Ty nie czułeś się pewnie bo z tyłu shinko siedziało. Suchy widział (jechał za mną) jak na praktycznie równej drodze jadąc po trawie obróciło mnie o 180, przód jechał ok a tył jak chciał, w końcu mnie tylne koło wyprzedziło i akcja skończyła się w polu i wielkim zdziwieniem, moim i suchego co się stało.... A co do asfaltu sam wiesz bo miałes to na ttr. Póki jedziesz po prostej i nie przeszkadza hałas to ok.... Na czarne to anakee, miałem na początku pirelli scorpion - też milusio - dało się zamknąć oponę na serpentynie
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2010, 18:01   #17
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,954
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 15 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Czesc Renia, ta akcje, ktora Suchy widzial z tylu, ja widizalem z przodu Ladnie to wygladalo,jak bys drift na Afrze uprawial. A tak powaznie to Majo tez zalozyl Shinko i teraz gdy ganialem za nim na Ukrainie widizalem jak mu "dupa" tanczy. Jestem pewien ze gdyby ktos dostal ta opone jako pierwsza i jeszcze na nieobjezdzonym sprzecie to by glebil smialo. SCORPION aktualnie mam na tyle i nie narzekam I TO TEZ JEST OPONA DO WIADERKA.

Renia swoja droga szykuj sie na Ukraine w dlugi weekend i prosze sie nie wykrecac sianem choopaku Szczegoly - dzwon do Suchego.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2010, 22:21   #18
Gawron
 
Gawron's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wawa
Posty: 397
Motocykl: RD07a
Gawron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 17 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Według Ciebie GS-em to można tylko po szuterku z lekką lanserka ? Od czasu do czasu się powtarzam , co by klocem zapierdalać po krzokach , to trza mieć reaktor miedzy nogami , opony tylko trochę w tym pomagają . Zjeździłem sporo kompletów E09 w rozmiarze który podał Robert, jeżdżąc GS i nie zauważyłem żadnych negatywnych przypadłości odnośnie ogumienia . Czego nie mogę powiedzieć o motocyklu z pod znaku śmigiełka .
Ale co ja mogę wiedzieć o jeździe po krzokach i motocyklach .
Zdrowia
Kielbasa pisal o 07.
__________________
Pzdr
Gawron

'Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie.' A. Stasiuk
Gawron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2010, 00:41   #19
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Anakee. Resztę robi kierowca a nie opony i moto
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2010, 08:18   #20
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Anakee. Resztę robi kierowca a nie opony i moto
Taaa, wypycha moto z bagna.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pytanie do posiadaczy KTM - jakie opony lubicie ??? hubert KTM 21 18.01.2023 19:54
Jakie opony na wschut? Lupus Przygotowania do wyjazdów 125 06.08.2013 21:09
Jakie opony do Afryki tył 180/55 17" ? cezar29 Hamulce, kola, opony 16 07.03.2013 11:42
Gruzja -jakie opony cichy Przygotowania do wyjazdów 31 14.09.2012 12:11
jakie by tu opony...(Mongolia w tę i z powrotem) ostrywicher Hamulce, kola, opony 13 25.11.2011 11:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.